Skip to main content

hemoroid basur tedavisi

ahmet maranki hemoroid basur tedavisi

Ahmet Maranki Basur hemoroid tedavi kürü ve bitkisel ilacı tarifi. Prof. Dr. Ahmet Maranki, şifalı bitki kürleriyle hemeroid tedavisinin mümkün olduğunu açıkladı. Basurun bitkisel tedavisinin nasıl yapıldığı Ahmet Maranki açıklamasıyla mümkün olabildiği anlaşılmıştır. Ahmet Maranki kürleriyle hastalıklarınızı tedavi edebilirsiniz. Prof.Dr. Ahmet Maranki, şifalı bitkilerin tedavi edici gücünün azınsanmayacak kadar çok olduğunu belirtti.

hemoroidin bitkisel tedavisi, Ahmet Maranki bitkilerle hazırladığı basur tedavi kürlerini, otlarla hazırlanan basur ilacı tarifini, hemoroit ile ilgili bitkisel tedavinin nasıl olacağını, hemoroid ilaçları hazırlama şekillerini, basurun bitkisel tedavisinin olup olmadığı konularını barındırır.

Basur tedavisi ve hemoroid için Prof. Dr. Ahmet Maranki’den şifalı bitki önerileri ve kürler aşağıda yayınlanmıştır. Bu yazımız; Prof. Dr. Ahmet Maranki hemoroid tedavisi önerileri ve bitkisel kür formüllerini içermektedir.

Halk arasında basur olarak da bilinen hemoroit bir çeşit varis plağıdır. Hemoroit (basur, hemoroid) genellikle fazla oturmaktan, fazla acı yemekten, aşırı stresten ve kabızlıktan ötürü meydana gelir. Basur beslenme kurallarına özen göstererek denetim altında tutulabilmekle birlikte genellikle cerrahi müdahale gerektirir. Hemoroit makat, yani anüs bölgesindeki toplardamarların varis gibi genişlemesi sonucu oluşur.

Prof. Dr. Ahmet Maranki tüm acı baharatların hemoroid üzerinde olumsuz etkiler meydana getirdiğini; safran, nane, biberiye, dereotu, tarçın, kişniş, kakule ve gülsuyunun ise basur tedavisi için faydalı olduğunu belirtiyor ve hemoroid tedavisi için aşağıdaki bitkisel kürleri öneriyor..

Hemoroid bitkisel tedavisi kürleri

kür 1 : 4 bardak soğuk su içine 4 tatlı kaşığı ufalanmış çobançantası ve bu karışım 8 saat bekletilir. Bekletilen karışım 1 gün içerisinde tüketilmelidir. Ayrıca çobançantası kaynatılır ve bu su ile basur yıkanır.

kür 2 : 1 bardak kaynar su içine 10 gram siyah üzün yaprağı konur ve 10 dakika demlenmesi için beklenir. Bu basur küründen günde 2 bardak hazırlanıp içilir.

Kür 3 : Semizotu lapa haline getirilir. Lapa haline getirilen semizotu hemoroid üzerine konulup bir süre bekletilir.

Bitkisel basur kür 4: Saf zeytinyağı ısıtılır. Sabahları bu ısıtılan zeytinyağı küründen aç karnına 50 gram kadar içilir. Zeytinyağı kürüne birkaç gün devam edilir.

Prof. Dr. Ahmet Maranki maydanoz kürü : Hemoroit ilacı tarifi 1 bardak kaynar suyun içine 1 tutam ince doğranmış maydanoz ilave edilir ve bu karışım 5-10 dakika boyunca kaynatılır. Kaynayan maydanoz kürü 20 dakika demlenmesi için bekletildikten sonra bu kür ile basurlu bölge bolca ıslatılır.

et benlerine çözüm çörekotu yağı

Ahmet Maranki Et Benlerine Bitkisel Tedavi Çörekotu Yağı Kürü

Et benleri doğuştan yada sonradan oluşan ufak yuvarlak şeklinde bazen renkleri koyu olabilen bir ben çeşididir. Özellikle et benleri ile oynamak ve koparmak çok tehlikelidir. Uzmanlar bu benlerin hiç dokunulmaması, koparılmaması gerektiğini söylüyorlar. Et benlerini koparmak cilt kanserine hatta ölüme neden olabilir.

Et benleri için halk arasında söylenen bir yöntem vardır. Et benini iple bağlayıp dşmesini beklemek. Uzmanlar bunun çok tehlikeli bir yöntem olduğunu ve kesinlikle önerilmediğini vurguluyorlar. Prof. Dr. Ahmet Maranki et benlerine bitkisel çözüm olarak çörekotu yağı öneriyor. Çörekotu yağı düzenli olarak her gün 3 hafta boyunca uygulandığında faydalı olacağını söylüyor.

Et Benlerine Çörekotu Yağı Kürü:

Çörekotu yağı kürünün tek malzemesi çörekotu yağıdır. Çörekotu yağını hergün bir çay kaşığı kadar et benlerinin üzerine yedirerek sürüyorsunuz. Ayrıca 1 çay kaşığı çörekotu yağınıda içmeniz gerekiyor. Bunu ister sulandırarak için isterseniz bir kesme şekere döküp yiyebilirsiniz. Çörekotu yağının et benleri için kullanımı bu kadar kolay. Yalnız düzenli olarak hergün uygulamanız ve 21 gün hiç bırakmadan yapmanız gerekiyor. Et benlerinizden rahatsızsanız bu kürü denemenizi öneririz. Sağlıklı günler dileriz. sifalibitkilerinfaydalari.com

katarakt bitkisel tedavi kürü

Ahmet Maranki’den Katarakt Hastalığına İyi Gelen Bitkisel Çözüm Kürü:

Katarakt korkulan bir göz hastalığıdır. Halka arasında gözün önüne perde gelmesi olarakta adlandırılan katarakt gözde sık karşılaşılan hastalıklardan biridir. Katarakt gözün şeffaf lensinin saydamlığını kaybetmesidir. Aynen bir camın buğlanması gibi gözde bulanık görme başlar. Elbette uzman doktora görünmenizi tavsiye ederiz. Fakat evde bitkisel yöntemler ile şikayetlerinizi azaltmak isterseniz Prf. Dr. Ahmet Maranki şifalı bitkiler ile hazırlanan bitki kürleri öneriyor.

Katarakt Bitkisel Tedavisi Kürleri:

**Biberiye bir düzineden fazla antioksidan içerdiği gibi, anti katarakt madde olarak bilinen dört farklı kimyasalı daha bünyesinde bulundurur.

**Hoffman- La Roche firmasında görevli bir araştırmacı, karatenoidlerin 3K olarak bilinen kanser, kardiyovasküler hastalıklar ve katarakta karşı koruyucu etkisi olduğunu kanıtlamıştır. Karotenoidler ( bunlara beta-karotende dahil) havuca turuncu rengini veren bileşiklerdir. 50 mg. karotenoid almak için 7-8 tane orta boy havuç yenmesi önerilir.

**Soğanda bol miktarda bulunan kuersetin isimli bileşen, şeker hastalığına bağlı olarak gelişen katarakt hastalığını tedavi etmeye yardımcı bir bitkidir.

** Semizotu kataraktı engelleyici bileşikler C vitamini, E vitamini, karotenoid ve diğer güçlü antioksidanlardan özellikle bunların en önemlisi glutathion açısından son derece zengin bir sebzedir. yalnızca 150 gr. kadar taze semizotu bile, içeriğinde son derece yararlı miktarlarda beta karoten ile C ve E vitaminlerini barındırır.

Katarakt Hastalığını Önleyen Çorba Tarifi:

Malzemeler:

* Yarım kilo konserve bal kabağı,
* yarım kilo incecik doğranmış portakal,
* 350 gr. greyfurt suyu,
* 250 gr. doğranmış havuç,
* 250 gr. doğranmış tatlı patates,
* 1 çay kaşığı rendelenmiş hindistan cevizi,
* 2 çay kaşığı rendelenmiş portakal kabuğu,
* 1 tutam tuz, bir tutam karabiber, bir tutam zerdeçal ve isteğe bağlı şeker.

Yapılışı:

Geniş bir tencereye bal kabağı, doğranmış portakal, havuç, patates, portakal kabuğu, tuz, biber ve zerdeçalı karıştırıp orta ateşte kaynayıncaya kadar bekletilir. Kaynayınca tencerenin kapağını kapatıp, 20 dakika kadar yada sebzeler yumuşayıncaya kadar pişirilir. Daha sonra karışım bir blendra aktarılarak püre haline getirildikten sonra tekrar tencereye konulur. Çok sulu kaldıysa istenilen kıvama getirilene kadar kaynatılır ve üzerine rendelenmiş hindistan cevizi serpilerek servise sunulur.
Kaynak: Ahmet Maranki şifalı bitkiler dergisi.

ahmet maranki ağız kokusu nasıl giderilir

Ahmet Maranki Ağız Kokusu Bitkisel Tedavi Kürleri:

Ağız kokusu insan hayatını olumsuz etkiler. Ağız kokusundan kurtulmak için pekçok yöntem deneriz fakat çoğu zaman fayda etmez ve ağız kokusu şikayetimiz devam eder. Prof. Dr. Ahmet Maranki ağız kokusu uzun süre geçmiyorsa hastalık habercisi olabilir doktora başvurmakta fayda vardır. Ancak geçici ağız kokusu sorunu için şifalı bitkilerden faydalanabilirsiniz diyor. Ağzı kokusuna iyi gelen bitkiler ile hazırlanan ağız kokusu bitkisel tedavisi kürü açıklıyor.

Ağız Kokusuna Karanfil kürü:

Ahmet Maranki ağız kokusu için 1-2 adet karanfilin uzunca bir müddet ağızda bekletilmesini ve daha sonra yutulmasını önermektedir.

Ağız kokusu için sirke bal kürü:

Bir başka ağız kokusu bitkisel tedavi yolu ise sirke ile karıştırılan balın ağızda çiğnenmesidir. Ağız kokusunun giderilmesinde etkili olacaktır.

Ağız kokusunu gideren dereotu kürü:

Birkaç çağ kaşığı dereotu yaprağının ya da toz haline getirilmiş dereotu tohumlarının yarım litre suda kaynatıldıktan sonra içilmesi de ağız kokusundan kurtulmak için tavsiye edilen yöntemlerden biridir.
Ahmet Maranki resmi web sitesi: www.maranki.com sorularınız için info@maranki.com

ahmet maranki arpacık bitkisel tedavi kürleri

Ahmet Maranki’den Arpacık Bitkisel Çözüm Kürleri:

Prof. Dr. Ahmet Maranki gözde çıkan arpacık için şifalı bitkiler ile doğal bitkisel kürler öneriyor. Arpacık daha çok zayıf ve kabızlık şikayeti olanlarda görülür diyen Maranki arpacık için faydalı olacak bitkisel formüller verdi. Arpacık nasıl geçer, arpacığa ne iyi gelir, arpacığa iyi gelen bitkiler var mıdır diyorsanız açıklayalım.

Prof. Dr. Ahmet Maranki arpacık bitkisel tedavisi Kürleri:

1) Bir diş sarımsağın ucu kesildikten sonra arpacık üstüne her gün 2-3 kez sürülür.

2) Marul yaprakları ezilerek lapa haline getirilir. Daha sonra bu arpacık kürü, arpacığın üzerine konulup bir süre bekletilir.

3) Patates haşlanır ve ardından ezilir. Yeterince ılıyan ezilmiş patates arpacık üzerine her gün 3-4 kez konulup bir müddet bekletilir.

cildi yenileyen bitki kürleri

Cilt Yenileyici Doğal Maske Tarifleri ile Güzelleşin

Prof. Dr. Ahmet Maranki’nin açıkladığı cilt yenileyici maske tarifleri ile cildinizi tazeleyebilirsiniz. Cildi yenileyen doğal bitki kürleri cildin canlı ve parlak görünmesini sağlar. Güzelliğinize güzellik katacak cildinizi yenileyecek maskelerimizi açıklayalım.

Cilt Yenileyen Maske Tarifi:

Malzemeler:

* 20 gram gül suyu,
* 10 gram kekik suyu,
* 20 gram “Marankil”,(Ahmet Maranki’nin resmi sitesinden temin edebilirsiniz.)
* 5 gram buğday yağı,
* 5 gram kayısı yağı.

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

Tamamen doğal şifalı bitki yapları ile hazırlana cilt yenileyici maske cildinize güzellik katar. Yenilenmiş ve canlı bir cilde kavuşmanızı sağlar. Malzemeler karıştırılarak cilde maske yapılır. Bir saat bekletilen maske gül suyu ile temizlenir.

Ihlamur Kürü:

Ihlamur cilt için çok faydalı bir şifalı bitkidir. Cildinize tazelik katar ve yeniler. 1 bardak kaynar suya, 5 gram ıhlamur konulur. 10 dakika bekletilip, bu suyla yüz ve boyun yıkanır.

Marul Kürü:

Marul ile cildi yenilemek mümkün. Marul yaprakları sıkılır, suyu ile yüze masaj yapılır. Bu kür cildinizi yenileyerek canlandırır.
Kaynak: Ahmet Maranki’nin resmi web sitesi www.maranki.com sorularınız için info@maranki.com

ahmet maranki bağışıklığı güçlendiren meyve kürü

Ahmet Maranki Vücut Direncini Artıran Meyve ve Sebzeler :

Prof. Dr. Ahmet Maranki hastalıklara yakalanmamak ve sağlıklı bir hayat sürebilmek için vücut direncimizin güçlü olması gerektiğini söyledi. Bağışıklık sistemimizin kuvvetli olması için neler yemeliyiz, hangi meyve ve sebzeler vücut direncini artırır açıkladı. Birde şifalı meyve kürü tarifi veren Maranki, sağlıklı besinleri şu şekilde öneriyor.

Şifalı Meyve kürü:

Malzemeleri:

*1 adet ayva
*1 adet Elma
*1 adet Armut
*Tahin ve Pekmez
* Hibiskus bitkisi

Hazırlanışı ve Kullanımı:

Ayvanın çekirdeklerini çıkarın ve ortadan ikiye bölün. Ayvayı, çekirdekleri ile birlikte haşlayın. Renk vermesi için Hibiskus bitkisini de içine ekleyin. Ayvalar haşlandıktan sonra, sudan çıkarın. Tat vermesi için, ayvanın ortasına elma ve armut rendesi koyun. Üzerine tahin ve pekmez döküp, fırından pişirin.

Sağlıklı beslenme önerileri:

* Meyve suları ve su normal soğukluklarda içilmelidir.
* Ispanak, roka, tere, maydonoz, ıspanak, turp ceviz fındık ve turp çok faydalıdır. Bunları blendırdan geçirip, kanser hastaları hergün bir bardak içmeli.
* Kahvaltıda bol bol sebze yemek gerekir. Çünkü sebzeler temizleyicidir. Maydonoz, dereoru ve tere gibi sebzeler, üzerine limon sıkılarak yenilmelidir.
* Pekmez ve susam vücut için çok önemlidir.
kaynak: maranki.com sorularınız için info@maranki.com

topuk dikeni bitkisel tedavi

Ahmet Maranki’den Topuk Dikeni İçin Bitkisel Çözüm Kürleri:

Topuk dikeni sabahları aykların üzerine basamamak , basarken şiddetli bir ağrı hissetmek şeklinde ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Çeşitli tedavi şekilleri bulunan hastalık için Prof. Dr. Ahmet Maranki şifalı bitkiler ile hazırlanan bitki kürleri öneriyor. Topuk ağrılarına iyi gelen bu kürler hastalığın iyileşmesine de yardımcı oluyor.

Topuk Dikeni Kürleri:

Topuk Dikenine Arpacık Soğan Kürü:

* 1 adet arpacık soğan fırında öldürülür. Daha sonra ikiye bölünerek topuk dikeninin üstüne konulur. Üzerine çorap giyilerek yatılır.

Topuk Dikeni İçin Kekik Kürü:

* Günde bir defa, bir kova sıcak suya, 1 çay bardağı kekik konulup, ılık hale gelince, hasta olan ayak bu suda 20–30 dakika kadar bekletilir.

Topuk Dikenine Elma Kabuğu Kürü:

* 4 adet elma kabuğu, 1 litre suda 10 dakika kaynatılır. 30 dakika demlenir ve süzülür. İki yemek arası saatlerde ve yatarken birer bardak içilir.

Kaynak: Ahmet Maranki’nin resmi web sitesi www.maranki.com sorularınız için info@maranki.com

zatürre için bitkisel tedavi kürü

Ahmet Maranki’den Zatürre Hastalığına Bitkisel Çözüm Kürleri:

Zatürre hastalığı sıkıntılı bir solunum yolu hastalığıdır. İyileşme süresi zor ve meşakkatlidir. Zatürre hastalarının öncelikle tıbbi tedavi görmeleri esas olmakla birlikte hastayı rahatlatmak ve iyileşme sürecini hızlandırmak amacıyla bitkilerden faydalanmak mümkündür. Prof Dr. Ahmet Maranki zatürre için bitkisel tedavi olabilecek şifalı bitki kürleri açıklıyor. Zatürre hastaları için çok faydalı olacaktır diyor.

Zatürre Kürleri:

1) Bir su bardağı kaynar suyun içerisine, 4 gram sığır kuyruğu çiçeği konulduktan sonra 10 dakika bekletilir. Günde iki veya üç su bardağı içilmelidir.

2) Bir litre kaynar suya 20 gram sığır kuyruğu çiçeği, 20 gram gelincik çiçeği, 10 gram ebegümeci konulduktan sonra 10 dakika bekletilir. Balla tatlandırılıp günde 2-3 bardak içilmelidir.

3) Bir su bardağı limon suyu, 3 su bardağı su ile karıştırılır. bal ile tatlandırılıp günde 3-4 bardak içilmelidir.

4) Bol bol ılık ıhlamur çayı içilmelidir.

5) Nane haşlandıktan sonra, ılık olarak bol bol içilmelidir.

6) Nane, ıhlamur, ebegümeci bir arada haşlanıp suyu içilmelidir.

7) Bir bardak kaynar suyun içine, bir çay kaşığı hatmi kökü toz halinde konularak 10 dakika bekletildikten sonra suyu süzülür. günde 2 bardak içilir.

8 ) Üç su bardağı suyun içine, 20 gram köpek üzümü yaprağı konulup 10 dakika kaynatılarak, günde 3 su bardağı içilir.

9) 4 su bardağı suyun içine, 5 adet incir doğranır. 15 dakika kaynatıldıktan sonra 10 dakika bekletilir. Günde 3 su bardağı sıcak olarak içilir.

10) Badem, dövülmüş gül ve kafur gül suyunda ezilerek, göğüse sürülür.
Ahmet Maranki’nin resmi sitesi maranki.com sorularınız için info@maranki.com