Son yıllarda şifalı bitkilerin faydaları konusunda büyük gelişmeler vardır. Tıbbi tedaviye yardımcı tamamlayıcı yada alternatif tıp olarak tanımlanan bitkisel tedavi yöntemlerini sık sık duyuyoruz. Bitkiler konusunda uzman doktorlar hangi bitki hangi hastalık için nasıl kullanılır açıklıyorlar. Bitkilerin hazırlanışı ve kullanımını anlatan reçetelere kür deniyor. Aynen ilaçların kullanımını anlatan prospektüs gibi bize bitkinin nasıl kullanılacağını yan etkilerini ve etkilerini anlatan kürler var. Bitkisel tedavi kürlerini doğru kişilerden öğrenmek ve en doğru şekliyle uygulamak çok sağlıklı sonuçlar yaratıyor. Şifalı bitkiler konusunda eğitim alan doktorlara fitoterapist deniliyor. Bu doktorlar bitki konusunda donanımlı her türlü bilgiyi verebilen kişilerdir. Bir de bitki uzmanlığı olan kişilere herbalist doktor deniliyor. bitkisel tedavi kürlerini Ahmet Maranki, İbrahim Saraçoğlu, Ömer Coşkun, Erkan Topuz, Ender saraç gibi uzman doktorların açıkladığı bitkisel kürler uzman doktorlar tarafından açıklanan sağlıklı bitki kürleridir. Bitki kürlerinin en iyi şekilde faydalı olması için şifalı bitkilerin de güvenilir bir aktardan alınması önemlidir. Bunun yanında bitkiler doktorlarımızın tarifini verdiği ölçülerde ve tavsiye edildiği şekilde hazırlanmalıdır. Bitkisel tedavi konusunda çok dikkatli davranmalıyız. Çünkü eğer bitkileri rastgele ve uygun şekilde kullanmazsak fayda yerine zarar verebilir. Birde eğer kronik bir hastalığımız var ise mutlaka doktorumuza sorarak kullanmamız gerekir. Örneğin şeker hastaları, tabs,yon hastaları bitkileri dikkatli kullanmalıdır. Bazı bitkiler tansiyonu yada şekeri yükseltebilir yada düşürebilir. Eğer doğru bitkiyi doğru şekilde kullanıyorsak şifalıdır. Bu nedenle her duyduğumuzu uygulamak yerine araştırıp irdeleyip bitkisel tedavi kürünü uygulamaya karar vermeliyiz. Sağlıklı günler dileğiyle

ahmet maranki bademcik tedavisi kürleri Google

AHMET MARANKİ BADEMCİK İÇİN BİTKİSEL ÇÖZÜM KÜRÜ

Prof. Dr. Ahmet Maranki bademcik için şifalı bitkile rile hazırlanan gargara formülü verdi. Bademcik şişmesi ve bademcik iltihabı ateşli ve tehlikeli bir hastalıktır. Çok şiddetli bademcik rahatsızlığında doktora gitmek gerekir. Ahmet maranki bitki kürünü alternatif tamamlayıcı olarak veriyor. Bademcik için bitkisel tedavi kürü rahatlama ve iyileşme sağlayacaktır.

Bademcik için bitkisel tedavi kürü:

Malzemeler:

* 1 bardak kaynatılmış soğutulmuş su,

* 1 kaşık karbonat,

* 10 damla tentirtiyot.

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

1 bardak suyun içine karbonatı ve tentirtiyotu koyup, bu karışımla sabah akşam gargara yapın. Yada tentirtiyotu bir pamuğa döküp ağız çevresine ve bademciklerin üzerine pansuman yapın.

Popüler Aramalar

Sizde Yorum Gönderin