Son yıllarda şifalı bitkilerin faydaları konusunda büyük gelişmeler vardır. Tıbbi tedaviye yardımcı tamamlayıcı yada alternatif tıp olarak tanımlanan bitkisel tedavi yöntemlerini sık sık duyuyoruz. Bitkiler konusunda uzman doktorlar hangi bitki hangi hastalık için nasıl kullanılır açıklıyorlar. Bitkilerin hazırlanışı ve kullanımını anlatan reçetelere kür deniyor. Aynen ilaçların kullanımını anlatan prospektüs gibi bize bitkinin nasıl kullanılacağını yan etkilerini ve etkilerini anlatan kürler var. Bitkisel tedavi kürlerini doğru kişilerden öğrenmek ve en doğru şekliyle uygulamak çok sağlıklı sonuçlar yaratıyor. Şifalı bitkiler konusunda eğitim alan doktorlara fitoterapist deniliyor. Bu doktorlar bitki konusunda donanımlı her türlü bilgiyi verebilen kişilerdir. Bir de bitki uzmanlığı olan kişilere herbalist doktor deniliyor. bitkisel tedavi kürlerini Ahmet Maranki, İbrahim Saraçoğlu, Ömer Coşkun, Erkan Topuz, Ender saraç gibi uzman doktorların açıkladığı bitkisel kürler uzman doktorlar tarafından açıklanan sağlıklı bitki kürleridir. Bitki kürlerinin en iyi şekilde faydalı olması için şifalı bitkilerin de güvenilir bir aktardan alınması önemlidir. Bunun yanında bitkiler doktorlarımızın tarifini verdiği ölçülerde ve tavsiye edildiği şekilde hazırlanmalıdır. Bitkisel tedavi konusunda çok dikkatli davranmalıyız. Çünkü eğer bitkileri rastgele ve uygun şekilde kullanmazsak fayda yerine zarar verebilir. Birde eğer kronik bir hastalığımız var ise mutlaka doktorumuza sorarak kullanmamız gerekir. Örneğin şeker hastaları, tabs,yon hastaları bitkileri dikkatli kullanmalıdır. Bazı bitkiler tansiyonu yada şekeri yükseltebilir yada düşürebilir. Eğer doğru bitkiyi doğru şekilde kullanıyorsak şifalıdır. Bu nedenle her duyduğumuzu uygulamak yerine araştırıp irdeleyip bitkisel tedavi kürünü uygulamaya karar vermeliyiz. Sağlıklı günler dileğiyle

ahmet maranki bel ve sırt ağrıları kürü Google

BEL VE SIRT AĞRILARINA AHMET MARANKİ’DEN BİTKİSEL ÇÖZÜM KÜRLERİ
Prof Dr. Ahmet Maranki, şifalı bitkiler ile hazırlanan bitki kürleri ve bitkisel yağlar ile alternatif tedavi mümkündür diyor. Uzun süre geçmeyen bel ve sırt ağrıları için doktora gitmek esastır. Bel ve sırt ağrıları için beyin cerrahi uzmanı bir doktora görünmekte fayda vardır. Bitkisel çözüm yöntemleri tamamlayıcıdır.

Sırt Ağrılarına Bitkisel Çözüm :

* Acı biber, ispirto ile karıştırılır Bu karışım belli bir süre bekletilir. Daha sonra ağrıyan bölgeler, bu karışımla masaj yapılır.

* Lahana yapraklarını ütüyle ısıtıp ağrıyan bölgenize sarın. Bu lahanaları günde 2 kez değişmelisiniz.

* Turp sıkılır. Turp suyu, bal ile tatlandırılır. Günde 2 çay bardağı içebilirsiniz.

Ahmet Maranki’den Bel, Boyun, Eklem Ağrılarına Bitkisel Reçete:

Malzemeler:

* Zeytin yağı

* Badem yağı

* Biberiye yağı

* Kekik yağı

* Hardal yağı

* Ceviz yağı

Hazırlanışı ve Kullanımı:

Bütün yağları karıştırarak ağrıyan yerlerinize masaj yaparak sürebilirsiniz. Arkasından streç film ile sarabilirsiniz.

Bu işlemi yatmadan önce uyguladığınızda daha iyi sonuç alabilirsiniz. Bu masajı, akşamdan yapın, sabah kalktığınızda bir yumuşama farkedeceksiniz. 20 gün uygulayın. Gerçekten faydasını göreceksiniz.

Hardal, biberiye ve kekik yağları yakıcı yağlardır. Zeytinyağı,badem ve ceviz yağı ise yumuşatıcı olan yağlar ile karıştırılmadan sürüldüğünde cildinize zarar verir. Bu nedenle tüm yağları eşit ölçüde karıştırmalısınız.

Popüler Aramalar

Sizde Yorum Gönderin