Son yıllarda şifalı bitkilerin faydaları konusunda büyük gelişmeler vardır. Tıbbi tedaviye yardımcı tamamlayıcı yada alternatif tıp olarak tanımlanan bitkisel tedavi yöntemlerini sık sık duyuyoruz. Bitkiler konusunda uzman doktorlar hangi bitki hangi hastalık için nasıl kullanılır açıklıyorlar. Bitkilerin hazırlanışı ve kullanımını anlatan reçetelere kür deniyor. Aynen ilaçların kullanımını anlatan prospektüs gibi bize bitkinin nasıl kullanılacağını yan etkilerini ve etkilerini anlatan kürler var. Bitkisel tedavi kürlerini doğru kişilerden öğrenmek ve en doğru şekliyle uygulamak çok sağlıklı sonuçlar yaratıyor. Şifalı bitkiler konusunda eğitim alan doktorlara fitoterapist deniliyor. Bu doktorlar bitki konusunda donanımlı her türlü bilgiyi verebilen kişilerdir. Bir de bitki uzmanlığı olan kişilere herbalist doktor deniliyor. bitkisel tedavi kürlerini Ahmet Maranki, İbrahim Saraçoğlu, Ömer Coşkun, Erkan Topuz, Ender saraç gibi uzman doktorların açıkladığı bitkisel kürler uzman doktorlar tarafından açıklanan sağlıklı bitki kürleridir. Bitki kürlerinin en iyi şekilde faydalı olması için şifalı bitkilerin de güvenilir bir aktardan alınması önemlidir. Bunun yanında bitkiler doktorlarımızın tarifini verdiği ölçülerde ve tavsiye edildiği şekilde hazırlanmalıdır. Bitkisel tedavi konusunda çok dikkatli davranmalıyız. Çünkü eğer bitkileri rastgele ve uygun şekilde kullanmazsak fayda yerine zarar verebilir. Birde eğer kronik bir hastalığımız var ise mutlaka doktorumuza sorarak kullanmamız gerekir. Örneğin şeker hastaları, tabs,yon hastaları bitkileri dikkatli kullanmalıdır. Bazı bitkiler tansiyonu yada şekeri yükseltebilir yada düşürebilir. Eğer doğru bitkiyi doğru şekilde kullanıyorsak şifalıdır. Bu nedenle her duyduğumuzu uygulamak yerine araştırıp irdeleyip bitkisel tedavi kürünü uygulamaya karar vermeliyiz. Sağlıklı günler dileğiyle

ahmet maranki kadın hastalıkları kürü Google

AHMET MARANKİ KADIN HASTALIKLARINA BİTKİSEL ÇÖZÜM KÜRLERİ

Prof. Dr. Ahmet Maranki, kadınların yaşadığı hastalıklar için kadınlara özel karışımlar ile bitkisel tedavi olabileceğini söylüyor. Kadılara özel hastalıklar olan rahim içi rahatsızlıkları ve regl dönemi sorunları için tamamen doğal çözüm yöntemi olan özel karışımlar veren Maranki, bu karışımları düzenli kullandığınızda probleminiz kalmaz diyor. Kadınların başlıca hastalıklarından olan göğüs kanseri, rahim kanseri, erken menopoz, adet sancıları, adet düzensizlikleri, miyom ve kistler için mucize bitkileri açıklayalım.

Kadın Hastalıkları için bitki kürü:

Malzemeler:

* civanperçemi,
* aslanpençesi
* çobançantası,
* adaçayı,
* 1 kaşık bal.

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

civanperçemi, aslanpençesi, çobançantası ve adaçayı bitkilerini isterseniz ayrı ayrı isterseniz hepsini karıştırıp demleyin, içine 1 kaşık bal katarak tüketin. Bitkileri sadece bir taşım kaynatmaya özen gösterin.

Kadınlara özel şifa reçetesi:

Bir soğanın başına vurup kırın. 1 litre suyun içine koyup haşlayın. Hazırlanmış soğan suyunu 15 gün boyunca günde 2 bardak tüketin. Sebze ve meyveleri, bitkileri tüketmek için hazırlarken asla metal bıçak kullanmayın. Ellerinizle parçalayarak salataları yapın.

Popüler Aramalar

Sizde Yorum Gönderin