Son yıllarda şifalı bitkilerin faydaları konusunda büyük gelişmeler vardır. Tıbbi tedaviye yardımcı tamamlayıcı yada alternatif tıp olarak tanımlanan bitkisel tedavi yöntemlerini sık sık duyuyoruz. Bitkiler konusunda uzman doktorlar hangi bitki hangi hastalık için nasıl kullanılır açıklıyorlar. Bitkilerin hazırlanışı ve kullanımını anlatan reçetelere kür deniyor. Aynen ilaçların kullanımını anlatan prospektüs gibi bize bitkinin nasıl kullanılacağını yan etkilerini ve etkilerini anlatan kürler var. Bitkisel tedavi kürlerini doğru kişilerden öğrenmek ve en doğru şekliyle uygulamak çok sağlıklı sonuçlar yaratıyor. Şifalı bitkiler konusunda eğitim alan doktorlara fitoterapist deniliyor. Bu doktorlar bitki konusunda donanımlı her türlü bilgiyi verebilen kişilerdir. Bir de bitki uzmanlığı olan kişilere herbalist doktor deniliyor. bitkisel tedavi kürlerini Ahmet Maranki, İbrahim Saraçoğlu, Ömer Coşkun, Erkan Topuz, Ender saraç gibi uzman doktorların açıkladığı bitkisel kürler uzman doktorlar tarafından açıklanan sağlıklı bitki kürleridir. Bitki kürlerinin en iyi şekilde faydalı olması için şifalı bitkilerin de güvenilir bir aktardan alınması önemlidir. Bunun yanında bitkiler doktorlarımızın tarifini verdiği ölçülerde ve tavsiye edildiği şekilde hazırlanmalıdır. Bitkisel tedavi konusunda çok dikkatli davranmalıyız. Çünkü eğer bitkileri rastgele ve uygun şekilde kullanmazsak fayda yerine zarar verebilir. Birde eğer kronik bir hastalığımız var ise mutlaka doktorumuza sorarak kullanmamız gerekir. Örneğin şeker hastaları, tabs,yon hastaları bitkileri dikkatli kullanmalıdır. Bazı bitkiler tansiyonu yada şekeri yükseltebilir yada düşürebilir. Eğer doğru bitkiyi doğru şekilde kullanıyorsak şifalıdır. Bu nedenle her duyduğumuzu uygulamak yerine araştırıp irdeleyip bitkisel tedavi kürünü uygulamaya karar vermeliyiz. Sağlıklı günler dileğiyle

ahmet maranki kalp için şifalı bitkiler Google

PROF DR AHMET MARANKİ’DEN  KALP DAMAR SAĞLIĞINI KORUMAK İÇİN BİTKİSEL ÖNERİLER

Kozmik bilim uzmanı Prof. Dr. Ahmet Maranki, Kalp damar hastalıklarını önleme ve bazı kalp damar hastalıklarını iyileştirmek  için alıç çayını ve taze havuç suyunu tavsiye etti.

ALIÇ ÇAYI  VE HAVUÇ SUYU KÜRÜ

Kırmızı alıç, yaprakları, çiçekleri ve meyvesiyle birlikte çay gibi demlendirilip 20 gün boyunca içilir. Her gün öğün aralarında, taze havuç suyu sıkılır ve içerisine, 1 tatlı kaşığı zeytin yağı konularak içilir.

Popüler Aramalar

3 Comments

  1. Süleyman Bayarcan diyor ki:

    saygıdeğer hocam annem 74 yaşında nefesinin daralmasından dolayı dahiliye polikliniğine götürdüm.Dahiliye kardiyolojiye sevk etti kardiyolojide ultrason dan sonra kapl çıkış damarında kireçlenme olduğunu ilaçla tedavi olamayacağını anjiyonun yeterli olmayacağını ameliyat olması gerektiğini söyledi.Sayın hocam budurum için anneme çözüm oluşturabilecek bir kür tavsiye edermisiniz.Teşekkürlerimi sunarım saygılarımla çalışmalarınızda başarılar dilerim.

  2. admin diyor ki:

    Merhaba Süleyman Bey okuduğunuz yazı bilgi amaçlı olarak yayınlanmıştır. Doktor Ahmet Maranki’ye ulaşmak için http://www.maranki.com adresine yazmalısınız. Sağlıklı günler dilerim..

  3. Paola diyor ki:

    http://www.sifalibitkilerinfaydalari.com bu konu hakkında bilmek isteyen herkes içinmükemmel bir blog olacaktır . (Ben gerçekten istediğiniz olmaz ki ) seninle tartışacak onun pratikte zor bir şey biliyorum . Kesinlikle bir konu thats yıl için hakkında yazılmış yepyeni bir spin ayarlamak . Fantastik şeyler , sadece mükemmel ! ve Yeni Yılınız Kutlu Olsun !

Sizde Yorum Gönderin