Skip to main content

ahmet maranki kıl dönmesi kürleri

AHMET MARANKİ KIL DÖNMESİNE BİTKİSEL ÇÖZÜM KÜRLERİ

Tıp dilinde kist dermoid sakral olarak adlandırılır. Kuyruk sokumunda zaman zaman beliren çıbanlara, halk arasında kıl dönmesi denmektedir. Kuyruk sokumunda bulunan kıl kökleri oturma veya giydiğiniz kıyafetin sürtmesi gibi etkenler ile içe doğru döner ve kıl deri altına doğru büyümeye başlar. Deri altında zamanla oluşan kıl yumağı bu bölgede kistik bir yapı oluşturur. İşte bu bölgenin iltihaplanması cerahatli bir çıbanın ortaya çıkmasına neden olur. Kendiliğinden ya da yardımla patladığı zaman içindeki cerahat boşalır, ancak kistik yapı ve kıl yumağı içeride kaldığı için olay tekrar tekrar ortaya çıkabilir. Böyle durumlarda ısırgan lapası mükemmel bir yardımcıdır.

Kıl Dönmesi için Isırgan Lapası Hazırlanışı:

Kurutulmuş ısırganı çok az suda beş dakika haşlayıp lapasını yapınız. Lapa ılıdıktan sonra 10–15 dakika üzerinde bekletiniz. Lapayı ince tülbente sararak da yaranın üzerine on-onbeş dakika koyabilirsiniz. Bu işlemi yara kapanana kadar haftada iki-üç defa tekrar edebilirsiniz.

Ahmet Maranki kıl dönmesine soğan kürü:

Prof. Dr. Ahmet Maranki kıl dönmesi sorunu için soğan kürü öneriyor. Kıl dönmesinde soğan kürünün etkili olacağını açıklayan Maranki, soğan kürü pekçok hastalıkta olduğu gibi kıl dönmesinde de çok etkilidir dedi.

Kıl dönmesi için soğan kürü hazırlanışı:
Kuru soğanı, tavada ısıtın. Vücudunuzun dayanabilceği sıcaklığa gelince,soğanı, kıl dönmesi olan bölgeye koyun. Bu uygulamayı bir kaç defa uygulayın. Her uygulamadan sonra, gül suyu ile bölgeyi ve vucudu silin.

One thought to “ahmet maranki kıl dönmesi kürleri”

  1. hocam kolay gelsin bende kıl dönmesi var bundan 2 ay önce kuyruk sokumumda ağrı vbardı ama her hangi bir akıntı veya kızarıklık falan yoktu hafif şişlik vardı ağrıda vardı doktora gittim kıl dönmesi var dedi iltihap kapmış dedi ilaç verdi sonra o iltihabı keserek boşalttı 2 gün yattım 1 ay sonrasına ameliyat dedi fakat devlet hastanesi olduğu için içim sinmedi ameliyat haneyi görünce vaz geçtim açıkçacı baya korktum vaz geçtim daha sonra ısırgan otunun kürünü duydum uyguluyorum hala bir faydası olurmu ben inşallah olur diye devamm ediyorum sizce ne yapmam lazım ne olur cvp yazın allah rızası için şimdiden sağolun

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir