Son yıllarda şifalı bitkilerin faydaları konusunda büyük gelişmeler vardır. Tıbbi tedaviye yardımcı tamamlayıcı yada alternatif tıp olarak tanımlanan bitkisel tedavi yöntemlerini sık sık duyuyoruz. Bitkiler konusunda uzman doktorlar hangi bitki hangi hastalık için nasıl kullanılır açıklıyorlar. Bitkilerin hazırlanışı ve kullanımını anlatan reçetelere kür deniyor. Aynen ilaçların kullanımını anlatan prospektüs gibi bize bitkinin nasıl kullanılacağını yan etkilerini ve etkilerini anlatan kürler var. Bitkisel tedavi kürlerini doğru kişilerden öğrenmek ve en doğru şekliyle uygulamak çok sağlıklı sonuçlar yaratıyor. Şifalı bitkiler konusunda eğitim alan doktorlara fitoterapist deniliyor. Bu doktorlar bitki konusunda donanımlı her türlü bilgiyi verebilen kişilerdir. Bir de bitki uzmanlığı olan kişilere herbalist doktor deniliyor. bitkisel tedavi kürlerini Ahmet Maranki, İbrahim Saraçoğlu, Ömer Coşkun, Erkan Topuz, Ender saraç gibi uzman doktorların açıkladığı bitkisel kürler uzman doktorlar tarafından açıklanan sağlıklı bitki kürleridir. Bitki kürlerinin en iyi şekilde faydalı olması için şifalı bitkilerin de güvenilir bir aktardan alınması önemlidir. Bunun yanında bitkiler doktorlarımızın tarifini verdiği ölçülerde ve tavsiye edildiği şekilde hazırlanmalıdır. Bitkisel tedavi konusunda çok dikkatli davranmalıyız. Çünkü eğer bitkileri rastgele ve uygun şekilde kullanmazsak fayda yerine zarar verebilir. Birde eğer kronik bir hastalığımız var ise mutlaka doktorumuza sorarak kullanmamız gerekir. Örneğin şeker hastaları, tabs,yon hastaları bitkileri dikkatli kullanmalıdır. Bazı bitkiler tansiyonu yada şekeri yükseltebilir yada düşürebilir. Eğer doğru bitkiyi doğru şekilde kullanıyorsak şifalıdır. Bu nedenle her duyduğumuzu uygulamak yerine araştırıp irdeleyip bitkisel tedavi kürünü uygulamaya karar vermeliyiz. Sağlıklı günler dileğiyle

ahmet maranki ödem söktürücü kürler Google

AHMET MARANKİ ÖDEM ATMAK İÇİN BİTKİSEL ÇÖZÜM KÜRLERİ

Prof. Dr. Ahmet Maranki ödem atmak için şifalı bitkiler ile hazırlanan bitkisel kürler açıkladı. Vücut yediklerimiz yada yaşam şartlarımızdan dolayı su toplar. Vücutta su toplanması çeşitli rahatsızlıklara yol açar. Bu nedenle vücutta toplanan ödemi atmak sağlığımız için önemlidir. Peki vücuttaki ödemi nasıl atarız, ne yapmalıyız, ödem atıcı bitkiler, ödem atmak için bitkisel çözüm yöntemleri ve ödem atıcı bitki çayları tariflerimiz var.

Ödem Atıcı Enginar Yaprağı Kürü:

1 bardak kaynar suya 4-5 gram kadar enginar yaprağı atılıp 10 dakika demlenmesi beklenir. Bu kürden günde birkaç bardak içmek ödem atmaya yardımcı olacaktır.

Ödem atmak için maydanoz kürü tarifi:

1 bardak sütün içine 1 bağ ince şekilde doğranmış maydanoz atılır. Süt yarıya ininceye dek hafif ateşte ısıtılır. Süt kaynamadan ocaktan alınır ve bu kürden gündüz vakti 2 saatte bir 2 çay kaşığı içilir.

Ödem attırıcı mısır püskülü kürü:

Prof. Dr. Ahmet Maranki’nin ödem atmak için tavsiye ettiği bir başka kür ise şöyledir: 1 bardak kaynar durumdaki suyun içerisine 6 gram mısır püskülü ilave edilir ve 10 dakika kadar demlenmesi beklendikten sonra içilir. Püskül küründen günde 2-3 bardak içilmesi gerekmektedir.

Ödemden kurtulmak için Prof. Dr. Ahmet Maranki, ödem kürlerinden kendiniz için uygun olacağını düşündüğünüz bir tanesini uygulayabilirsiniz. Hepsi çok faydalı ve sağlıklı kürlerdir.

Popüler Aramalar

One Comment

  1. reciye yaren şardağ diyor ki:

    Ahmet Maranki hocam merhaba sizin bir kürünüzü uyguluyorum zencefil,zeytin yaprağı,funda yaprağı,sarı solmaz otu ,yoğurt otu,ısırgan otu,kekik,kiraz sapı bunları kullanıyorum ama ne kadar süre içmem gerekiyor bunu bilmiyorum lütfen bilgi verirmisiniz

Sizde Yorum Gönderin