ahmet maranki yanık tedavisi Google

AHMET MARANKİ  YANIK İÇİN BİTKİSEL TEDAVİ VE ÇÖZÜM YOLLARI 

Prof. Dr. Ahmet Maranki yanık tedavisi için kullanılabilecek şifalı bitkiler ve yanığa iyi gelen bitkilerin kullanımı konusunda açıklama yaptı. Yanık için bitkisel çözüm yöntemleri:

Doğal Formüller :

* Böğürtlen yapraklan toz haline getirilir, yanığın üzerine serpilir.
* Bir miktar susam yağı, kaynar suya karıştırılıp, yaralar sürülür.
* Tahinin üzerine biriken yağ alınır. 200 gram balmumuyla beraber hafif ateşte mum eriyinceye kadar tutulur. Biraz soğuyunca 1 yumurta sarısı ilave edilerek karıştırılır. Bu karışım yanıklara sürülür.
* Lahana yaprakları ezilir, yumurta akıyla karıştırılıp, yanıkların üzerine konulur.
* Lavanta çiçekleri haşlanır. Suyuyla pansuman yapılır.
* Marul yapraklan ezilir. Lapa halinde yanıklara konulur.
* 1 bardak kaynar suya, 10 gram kuşburnu yaprak ve çiçeği konulur. 10 dakika bekletilip, süzülen suyla yanıkların üzerine kompres yapılır.
* Semizotu lapa haline getirilir. Yanıkların üzerine konulur.

Aloe (Aloe vera): Yapılan bir çok araştırma, bitkinin yapraklarından elde edilen jelin, bir çok yanık vakasında son derece yararlı olduğunu ortaya koymuştur. Aloe aynı zamanda ağrı kesici, ateş düşürücü, kızarıklıları önleyici etkileri enzimler içerir. Bunlara ek olarak aole jelinin yanıkların enfekte olmasını önleyen anti bakteriyel ve anti ungal özelliği de vardır. [Detay]

Sarımsak (Allium sativum) Soğan (A. Cepa): Sarımsak, soğan, Frenk soğanı, pırasa ve taze soğan gibi bitkiler.
Afrika’dan Avrupa’ya ve Amerika’ya kadar her yerde doğrudan doğruya yanıklara uygulanır. Bu bitkilerin antiseptik özellikler taşıdıkları hiçbir şekilde inkar edilemez. Bu bitkilerden herhangi bir tanesi lapa haline getirdikten bitkiyi doğrudan yanığın tatbik ediniz.

Lavanta : 1920′lerde Fransız parfüm imalatçısı ve kimyager Rene-Maurice laboratuarında yaptığı bir çalışma sırasında elini yakmıştı.
Can havliyle elini en yakında duran sıvıya, bir kap dolusu lavanta yağına daldırdı. Acısı çabucak geçti ve yanan yerde en ufak bir yara oluşmadan iyileşti. Bu olay aromaterapinin gelişmesinde önemli rol oynamıştır. Papatya, okaliptüs, sardunya, soğan, nane, biberiye ve adaçayı yağı gibi bitki özü yağları da yanık tedavisinde etkili sonuçlarvermiştir. Ama bunların içinde en etkilisi lavanta yağıdır.

3 Comments

  1. sevgi dedi ki:

    5 yaşındaki kızım 2 sene önce kaynar sudan yandı yama yapıldı bayağı iz kaldı bitkisel bi karışım verebilirmisiniz

  2. admin dedi ki:

    Merhaba Sevgi Hanım çok geçmiş olsun. Doktor Ahmet Maranki’nin yara ve yanık izleri için kürleri var isterseniz bir inceleyin. Acil şifalar dilerim..http://www.sifalibitkilerinfaydalari.com/yuzdeki-yara-izlerine-bitki-kurleri.html

  3. niyazi dedi ki:

    çok işime yaradı ama biraz daha görsel olabilirdi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir