Son yıllarda şifalı bitkilerin faydaları konusunda büyük gelişmeler vardır. Tıbbi tedaviye yardımcı tamamlayıcı yada alternatif tıp olarak tanımlanan bitkisel tedavi yöntemlerini sık sık duyuyoruz. Bitkiler konusunda uzman doktorlar hangi bitki hangi hastalık için nasıl kullanılır açıklıyorlar. Bitkilerin hazırlanışı ve kullanımını anlatan reçetelere kür deniyor. Aynen ilaçların kullanımını anlatan prospektüs gibi bize bitkinin nasıl kullanılacağını yan etkilerini ve etkilerini anlatan kürler var. Bitkisel tedavi kürlerini doğru kişilerden öğrenmek ve en doğru şekliyle uygulamak çok sağlıklı sonuçlar yaratıyor. Şifalı bitkiler konusunda eğitim alan doktorlara fitoterapist deniliyor. Bu doktorlar bitki konusunda donanımlı her türlü bilgiyi verebilen kişilerdir. Bir de bitki uzmanlığı olan kişilere herbalist doktor deniliyor. bitkisel tedavi kürlerini Ahmet Maranki, İbrahim Saraçoğlu, Ömer Coşkun, Erkan Topuz, Ender saraç gibi uzman doktorların açıkladığı bitkisel kürler uzman doktorlar tarafından açıklanan sağlıklı bitki kürleridir. Bitki kürlerinin en iyi şekilde faydalı olması için şifalı bitkilerin de güvenilir bir aktardan alınması önemlidir. Bunun yanında bitkiler doktorlarımızın tarifini verdiği ölçülerde ve tavsiye edildiği şekilde hazırlanmalıdır. Bitkisel tedavi konusunda çok dikkatli davranmalıyız. Çünkü eğer bitkileri rastgele ve uygun şekilde kullanmazsak fayda yerine zarar verebilir. Birde eğer kronik bir hastalığımız var ise mutlaka doktorumuza sorarak kullanmamız gerekir. Örneğin şeker hastaları, tabs,yon hastaları bitkileri dikkatli kullanmalıdır. Bazı bitkiler tansiyonu yada şekeri yükseltebilir yada düşürebilir. Eğer doğru bitkiyi doğru şekilde kullanıyorsak şifalıdır. Bu nedenle her duyduğumuzu uygulamak yerine araştırıp irdeleyip bitkisel tedavi kürünü uygulamaya karar vermeliyiz. Sağlıklı günler dileğiyle

ahmet maranki zayıflama çayları Google

zayiflama caylari

Prof. Dr. Ahmet Maranki’den Zayıflama Çayları Hazırlanışı ve Kullanımı:

Prof. Dr. Ahmet Maranki zayıflamak isteyenler için çok faydalı olacak şifalı bitki çayları öneriyor. Bitkiler zayıflamak için nasıl kullanılmalı, zayıflamak için hangi bitkiler nasıl kullanılır açıklıyor.

Zayıflatan Bitki Çayları:

Maydanoz Çayı:

4 bardak kadar su içerisine 1 avuç dolusu ince kıyılmış maydanoz konulur. Hafif ateşte 20-30 dakika kaynatılır. Bu zayıflama çayının 1 gün içinde tüketilmesi gerekir.

Portakal Limon Çayı:

500 gram su içine 1 adet portakal, 3 adet limon doğranıp ilave edilir ve kaynatılır. Sonra, 2 kaşık bal konulur. 5 dakika daha kaynatılıp, günde 3-4 bardak içilir.

Karışık Bitki Çayı:

1 litre kadar suya, 30 gram ayrık kökü, 30 gram arpa, 30 gram mısır püskülü ilave edilir. 10 dakika süresince kaynatılıp, soğuduktan sonra süzülür. Bu zayıflama çayından hergün 3-4 bardak kadar içilir.

Aslanpençesi Çayı:

* 1 bardak kaynar su içine 8-10 gram parçalanmış aslanpençesi bitkisi ilave edilir. 10 dakika kadar bekletilip, günde 3 bardak bu zayıflama küründen içilir.

Şahtere Otu Çayı:

* 1 bardak kaynar suyun içine 8 gram şahtere otu konuduktan sonra 10 dakika demlenip günde 3 bardak içilir.

Bitki Karışımı Çayı:

* 200 gram rezene, 200 gram kimyon, 200 gram melek otu kökü toz haline getirilip karıştırılır. Günde 1 kaşık bu çaydan içilir.

Yulaf Çayı:

* 1 bardak suyun içine 10 gram yulaf konulduktan sonra 10 dakika kaynatılıp günde 2-3 bardak içilir.

Karışık Bitkilerle Zayıflama Çayı:

* 1 litre suyun içine 30 gram mısır püskülü, 30 gram arpa, 30 gram ayrık kökü konulur. 10 dakika kaynatılır, soğuduktan sonra süzülür. İstenirse balla tatlandırılabilir veya limon sıkılabilir. Aynı gün içinde tüketilmesi gerekir. Bu karışıma 20 gram da kiraz sapı ilave edilebilir.

Ihlamur Çayı:

* 1 bardak kaynar suyun içine 2 gram ıhlamur konulur. 10 dakika, demlenmesi için, bekletilip günde birkaç bardak içilir.

Funda Suyu:

* 1 bardak kaynar suya, 1 kaşık funda ilave edilir ve 10 dakika bekletilip günde 3 bardak içilir.

Lahana Turşusu Suyu:

* Lahana doğal turşusunun suyundan günde 1-2 bardak içmek de zayıflatıcı bitkisel çözümlerdendir.

Zayıflamak için bitkiler:

Elma:

Günde 2-3 adet elma tüketmek de zayıflamaya yardımcı olur.

Çilek:

Yemeklerden 1 saat önce 100-150 gram kadar çilek yemek kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Dut:

Prof. Dr. Ahmet Maranki sabahları kahvaltıdan önce 100 gram dut yenilmesini de önermektedir.

Acı kırmızıbiber ve diğer acı baharatlar:
Kilo vermeye çalışıyorsanız acılı yiyeceklerden fazladan bir yarar sağlayabilirsiniz. Acılı baharatlar su ihtiyacınızı artırır ve daha fazla sıvı almanızı sağlarlar.

Ceviz:

Ceviz içinde bulunan serotonin bileşiği kendimizi tok hissetmemizi sağlar. Bu da abur cubur yememizi engeller ve formumuzu korumamız için çok önemlidir.

Ananas:

Ananas: Ananas “bromelain” adlı bir enzim ihtiva etmektedir. Bu enzim proteinlerin ve yağların sindirilmesini sağlayarak kişinin metabolizmasını hızlandırıp zayıflamasına yardımcı olur.
kaynak: maranki.com sorularınız için info@maranki.com

Popüler Aramalar

Sizde Yorum Gönderin