Son yıllarda şifalı bitkilerin faydaları konusunda büyük gelişmeler vardır. Tıbbi tedaviye yardımcı tamamlayıcı yada alternatif tıp olarak tanımlanan bitkisel tedavi yöntemlerini sık sık duyuyoruz. Bitkiler konusunda uzman doktorlar hangi bitki hangi hastalık için nasıl kullanılır açıklıyorlar. Bitkilerin hazırlanışı ve kullanımını anlatan reçetelere kür deniyor. Aynen ilaçların kullanımını anlatan prospektüs gibi bize bitkinin nasıl kullanılacağını yan etkilerini ve etkilerini anlatan kürler var. Bitkisel tedavi kürlerini doğru kişilerden öğrenmek ve en doğru şekliyle uygulamak çok sağlıklı sonuçlar yaratıyor. Şifalı bitkiler konusunda eğitim alan doktorlara fitoterapist deniliyor. Bu doktorlar bitki konusunda donanımlı her türlü bilgiyi verebilen kişilerdir. Bir de bitki uzmanlığı olan kişilere herbalist doktor deniliyor. bitkisel tedavi kürlerini Ahmet Maranki, İbrahim Saraçoğlu, Ömer Coşkun, Erkan Topuz, Ender saraç gibi uzman doktorların açıkladığı bitkisel kürler uzman doktorlar tarafından açıklanan sağlıklı bitki kürleridir. Bitki kürlerinin en iyi şekilde faydalı olması için şifalı bitkilerin de güvenilir bir aktardan alınması önemlidir. Bunun yanında bitkiler doktorlarımızın tarifini verdiği ölçülerde ve tavsiye edildiği şekilde hazırlanmalıdır. Bitkisel tedavi konusunda çok dikkatli davranmalıyız. Çünkü eğer bitkileri rastgele ve uygun şekilde kullanmazsak fayda yerine zarar verebilir. Birde eğer kronik bir hastalığımız var ise mutlaka doktorumuza sorarak kullanmamız gerekir. Örneğin şeker hastaları, tabs,yon hastaları bitkileri dikkatli kullanmalıdır. Bazı bitkiler tansiyonu yada şekeri yükseltebilir yada düşürebilir. Eğer doğru bitkiyi doğru şekilde kullanıyorsak şifalıdır. Bu nedenle her duyduğumuzu uygulamak yerine araştırıp irdeleyip bitkisel tedavi kürünü uygulamaya karar vermeliyiz. Sağlıklı günler dileğiyle

aşırı adet kanamasına bitkisel çözüm kürleri Google

SOMA7FS31

Prof. Dr. Ahmet Maranki’den Aşırı Adet Kanaması Bitkisel Çözüm Kürleri

Bazen bayanlar regl dönemlerinde aşırı adet kanaması yaşayabilirler. Eğer bu kanama sık sık oluyorsa mutlaka doktora başvurulmalı. Şayet sürekli olmuyorsa bitkilerden faydalanmak mümkün. Fakat şunu belirtmeliyiz ki aşırı adet kanaması sürekli olduğunda hastalık habercisi olabilir. Bilmediğiniz bir hastalığınız olabilir, bu nedenle öncelikle bir jinekoloğa başvurup muayeneden geçiniz. Fakat tıbbi bir sorununuz yok ve aşırı adet kanamalarından rahatsızsanız, Prof. Dr. Ahmet Maranki’nin açıkladığı bitki kürü size yardımcı olacaktır. Aşırı adet kanamasına bitkisel tedavisi kürlerini açıklayalım.

Aşırı Adet Kanaması Bitkisel Çözüm kürü:

Malzemeler:

1) 2 yemek kaşığı ufalanmış çoban çantası,

2) 2 yemek kaşığı ufalanmış atkuyruğu.

Hazırlanışı ve kullanımı:

4 bardak soğuk suya 2 yemek kaşığı ufalanmış çobançantası ve atkuyruğu bitkisi konulup, ikisi birlikte 10 dakika bekletilir. Bu karışımın 1 günde tüketilmesi gerekir.

Aşırı Adet Kanaması Bitkisel Tedavisi Kürü:

Malzemeler:

1) Bir tutam kereviz,

2) Bir tutam maydanoz.

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

Bir tutam kereviz ile maydanoz kaynatılır. 1 gece bekletilip, 3 gün sabahları aç karnına 1 bardak içilir
Ahmet Marabki resmi web sitesi: www.maranki.com sorularınız için info@maranki.com

Popüler Aramalar

Sizde Yorum Gönderin