Skip to main content

astım hastalığına iyi gelen şifalı bitkiler

ASTIM HASTALIĞINA BİTKİSEL TEDAVİ KÜRLERİ

Astım ve alerjik astım için uygulanacak Keçiboynuzu kürü (harnup kürü) için gerekli olan keçiboynuzu (harnup) pazarlarda veya aktarlarda satılmaktadır. Çok ucuza temin edebilirsiniz. Satın alacağınız harnupların koyu kahve renkli olmasına özen gösteriniz. Açık kahve renkli keçiboynuzlarının etkisi çok azdır.

Keçiboynuzu Kürü: Genel nefes darlığı, alerjik nefes darlığı ve soğuk alerjisi durumunda

Hazırlanışı:
Orta büyüklükteki keçiboynuzundan 6-7 tanesini önce soğuk su altında yıkayınız. Daha sonra bunları küçük küçük (3-4 cm uzunluğunda) kırarak, kaynamakta olan yarım litreye yakın suyun içine atınız. Hafif ateşte 7-8 dakika kaynatınız. Soğuduktan sonra süzerek suyunu cam şişeye doldurunuz. Buzdolabında en fazla üç gün bekletebilirsiniz.

Uygulanışı:
Hergün sabah kahvaltı arasında ve akşam yemeğinden önce bir çay bardağı içilir. Yaklaşık yarım litre olarak hazırladığınız keçiboynuzu suyu üç gün buzdolabında bozulmadan korunabilir. Her üç günde bir, taze olarak hazırlamanız gerekecektir.

Hiç ara vermeden 20 gün uygulayınız. Yirmi gün tamamlandıktan sonra aynı şekilde hiç ara vermeden 15 gün devam ediniz. Onbeş günlük kürü uygularken bir çay bardağı içerisine bir küçük çay kaşığı bal ilave edip karıştırınız, sabah kahvaltınız arasında ve akşam yemeğinden önce birer çay bardağı içiniz. Keçiboynuzu kürünü uygularken sabah kahvaltınızda ayrıca bal tüketmeyiniz.

Dikkat: 5 ile 12 yaş arasındaki çocuklarda nefes darlığı veya alerjiye bağlı nefes darlığı söz konusu ise, bu taktirde uygulama 1’ e göre sadece bir çay bardağı sabah kahvaltısı arasında içilecektir. Akşam yemeklerinde içilmeyecektir.

Dikkat: Bu kürü uygularken kahvaltıda ayrıca bal tüketmeyiniz. Daha güçlü olur diye bir çay kaşığından daha fazla bal ilave etmeyiniz.
Not: Bu amaçla pekmezi veya öğütülmüşü uygun değildir. Etkisi çok azdır.
Uyarı: Hekim kontrol ve önerilerini ihmal etmeyiniz.
mucizeiksirler.blogspot.com

One thought to “astım hastalığına iyi gelen şifalı bitkiler”

  1. Sayın bilim insanı ve tüm bilim adamları şu kesinlikle çile çektigimiz dünyada bazısının çilesi az bazısının ise çok dünya üzerinde üzülmeyen ve çile çekmeyen acaba bir kişi varmıdır çok merak ediyorum Şimdi asıl konuya geçelim şu epilepsi denilen lanet hastalıgın çaresi neden bulunamıyor tıp litarötürlerinde bir çok hastalıgın çaresi bulundu çagımızda Ay’a gidilip dolaşılıyor Mars’a gidiliyor Epilepsi Hastalıgının çaresi nasıl bulunamaz anlamış degilim nerdeyse insan da koplalayıp çıkartılacak epilepsi gene hayal zaten kanser-ms-parkinson-epilepsi bulunsa bulan kişi Edison gibi hiçbir zaman unutulmaz ömrü boyunca insanlara yardım eden bir kişiden çok daha üstün bir işi başardı edison Yücü Yaratan ondan razı olsun ona en büyük mükafatı versin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir