Son yıllarda şifalı bitkilerin faydaları konusunda büyük gelişmeler vardır. Tıbbi tedaviye yardımcı tamamlayıcı yada alternatif tıp olarak tanımlanan bitkisel tedavi yöntemlerini sık sık duyuyoruz. Bitkiler konusunda uzman doktorlar hangi bitki hangi hastalık için nasıl kullanılır açıklıyorlar. Bitkilerin hazırlanışı ve kullanımını anlatan reçetelere kür deniyor. Aynen ilaçların kullanımını anlatan prospektüs gibi bize bitkinin nasıl kullanılacağını yan etkilerini ve etkilerini anlatan kürler var. Bitkisel tedavi kürlerini doğru kişilerden öğrenmek ve en doğru şekliyle uygulamak çok sağlıklı sonuçlar yaratıyor. Şifalı bitkiler konusunda eğitim alan doktorlara fitoterapist deniliyor. Bu doktorlar bitki konusunda donanımlı her türlü bilgiyi verebilen kişilerdir. Bir de bitki uzmanlığı olan kişilere herbalist doktor deniliyor. bitkisel tedavi kürlerini Ahmet Maranki, İbrahim Saraçoğlu, Ömer Coşkun, Erkan Topuz, Ender saraç gibi uzman doktorların açıkladığı bitkisel kürler uzman doktorlar tarafından açıklanan sağlıklı bitki kürleridir. Bitki kürlerinin en iyi şekilde faydalı olması için şifalı bitkilerin de güvenilir bir aktardan alınması önemlidir. Bunun yanında bitkiler doktorlarımızın tarifini verdiği ölçülerde ve tavsiye edildiği şekilde hazırlanmalıdır. Bitkisel tedavi konusunda çok dikkatli davranmalıyız. Çünkü eğer bitkileri rastgele ve uygun şekilde kullanmazsak fayda yerine zarar verebilir. Birde eğer kronik bir hastalığımız var ise mutlaka doktorumuza sorarak kullanmamız gerekir. Örneğin şeker hastaları, tabs,yon hastaları bitkileri dikkatli kullanmalıdır. Bazı bitkiler tansiyonu yada şekeri yükseltebilir yada düşürebilir. Eğer doğru bitkiyi doğru şekilde kullanıyorsak şifalıdır. Bu nedenle her duyduğumuzu uygulamak yerine araştırıp irdeleyip bitkisel tedavi kürünü uygulamaya karar vermeliyiz. Sağlıklı günler dileğiyle

bağırsak hastalıklarına ne iyi gelir Google

bagirsak hastaliklari

Bağırsak Hastalarına Yardımcı Tedavi Yöntemleri:

Bağırsak hastalıkları pekçok kişinin ortak sorunudur. Çoğu insanda zaman zaman kabızlık, ishal yada karın ağrısı görülebilir. Doktor Ender Saraç bağırsak sorunlarına iyi gelen bitkisel çözüm yöntemleri açıkladı. Evde kolayca yapabileceğiniz kürler ile bağırsak sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz. Şimdi bağırsaklara ne iyi gelir açıklayalım.

* Susam yağı ile karnınıza dairesel haraketlerle masaj yapın,
* Soğuk ve çiğ sebzeler yerine ılık çorba ve sulu yemekler tercih edin,
* Rezene çayı çok faydalıdır,
* İshale meyan kökü çayı ve keçiboynuzu pekmezi iyidir,
* Ayak tabanlarına masaj iyi gelir,
* Mürdüm eriği bağırsaklar için çok faydalı bir meyvadır,
* Bamya şifalı bir sebzedir,
* Arpa çorbası kabızlığa ve kolestrole iyidir.

Tüm bu yöntemler bağırsaklarınız için oldukça faydalıdır. Eğer kabızlık, sorununuz varsa bu tavsiyelere uymanızı tavsiye ederiz.

Popüler Aramalar

Sizde Yorum Gönderin