Son yıllarda şifalı bitkilerin faydaları konusunda büyük gelişmeler vardır. Tıbbi tedaviye yardımcı tamamlayıcı yada alternatif tıp olarak tanımlanan bitkisel tedavi yöntemlerini sık sık duyuyoruz. Bitkiler konusunda uzman doktorlar hangi bitki hangi hastalık için nasıl kullanılır açıklıyorlar. Bitkilerin hazırlanışı ve kullanımını anlatan reçetelere kür deniyor. Aynen ilaçların kullanımını anlatan prospektüs gibi bize bitkinin nasıl kullanılacağını yan etkilerini ve etkilerini anlatan kürler var. Bitkisel tedavi kürlerini doğru kişilerden öğrenmek ve en doğru şekliyle uygulamak çok sağlıklı sonuçlar yaratıyor. Şifalı bitkiler konusunda eğitim alan doktorlara fitoterapist deniliyor. Bu doktorlar bitki konusunda donanımlı her türlü bilgiyi verebilen kişilerdir. Bir de bitki uzmanlığı olan kişilere herbalist doktor deniliyor. bitkisel tedavi kürlerini Ahmet Maranki, İbrahim Saraçoğlu, Ömer Coşkun, Erkan Topuz, Ender saraç gibi uzman doktorların açıkladığı bitkisel kürler uzman doktorlar tarafından açıklanan sağlıklı bitki kürleridir. Bitki kürlerinin en iyi şekilde faydalı olması için şifalı bitkilerin de güvenilir bir aktardan alınması önemlidir. Bunun yanında bitkiler doktorlarımızın tarifini verdiği ölçülerde ve tavsiye edildiği şekilde hazırlanmalıdır. Bitkisel tedavi konusunda çok dikkatli davranmalıyız. Çünkü eğer bitkileri rastgele ve uygun şekilde kullanmazsak fayda yerine zarar verebilir. Birde eğer kronik bir hastalığımız var ise mutlaka doktorumuza sorarak kullanmamız gerekir. Örneğin şeker hastaları, tabs,yon hastaları bitkileri dikkatli kullanmalıdır. Bazı bitkiler tansiyonu yada şekeri yükseltebilir yada düşürebilir. Eğer doğru bitkiyi doğru şekilde kullanıyorsak şifalıdır. Bu nedenle her duyduğumuzu uygulamak yerine araştırıp irdeleyip bitkisel tedavi kürünü uygulamaya karar vermeliyiz. Sağlıklı günler dileğiyle

bahar alerjisine iyi gelen bitkiler Google

bahar-alerjisi

Bahar Alerjisine Ne İyi Gelir Bahar Alerjisi Nasıl Geçer:

Bahar aylarında özellikle çiçek polenleri nedeniyle alerji sorunu artar. Baharda alerji srounu yaşayanlar için şifalı bitkiler ile hazırlana kürler çok faydalı olur. Bahar alerjisine evde ne yapılır diyorsanız, işte bahar alerjisine iyi gelen şifalı bitkiler ve kullanımı:

Bahar Alerjisine Bitki Kürleri:

Andız Bitkisi Kürü:

Türkiye’nin bir çok yerinde bulunabilen andız bitkisi alerjik hastalıklara en iyi gelen bitkilerden biridir. Andız bitkisinin kökü ve çiçeği bahar alerjisi tedavi için kullanılabilir.

Papatya Kürü:

Papatya da iyi bir antibiyotik olması dolayısıyla vücuttaki mikroorganizmaların canlandırılması amacıyla her zaman kullanılabilir. Bu özelliği ile papatya bahar alerjisine iyi gelir.

Civanperçemi Kürü:

Civanperçemi otunun alerjik hastalıklara çok iyi geldiği uzmanlar tarafından kanıtlanmıştır. pekçok faydaları olan civanperçemi bahar alerjisi için çok şifalı bir bitkidir.

Huş ağacı Kürü:

Alerji tedavisinde huş ağacının tomurcuk ve yaprakları da kullanılır. Huş ağacının tomurcuklarının mutlaka Nisan ayında toplanması ve hemen tüketilmesi gerektiğini açıklayan uzmanlar bitkileri doğru kullanmak gerektiğini vurguluyor.

Kırlangıç Otu Kürü:

Alerjik hastalıklarla ortaya çıkan kaşıntı ve sivilce sorununun doğal çözümü için kırlangıç otu çok faydalı olacaktır. Bahar aylarında bol miktarda bulunan Kırlangıç otundan alınan sütün direk sivilcelere uygulanmasıyla rahatsızlık bir kaç saat içinde iyileşir. Kırlangıç otunun yapraklarının kaynatılarak bir bezle vücuda uygulanmasıyla da hastaların şifa bulacağını belirtiliyor. Alıntıdır.

Popüler Aramalar

One Comment

  1. mehtap diyor ki:

    selamun aleyküm hocam bende polen alerjisi var ve şu anda cok kotuyumm ne yapmam gerekiyo lütfen yardımcı olunn

Sizde Yorum Gönderin