Son yıllarda şifalı bitkilerin faydaları konusunda büyük gelişmeler vardır. Tıbbi tedaviye yardımcı tamamlayıcı yada alternatif tıp olarak tanımlanan bitkisel tedavi yöntemlerini sık sık duyuyoruz. Bitkiler konusunda uzman doktorlar hangi bitki hangi hastalık için nasıl kullanılır açıklıyorlar. Bitkilerin hazırlanışı ve kullanımını anlatan reçetelere kür deniyor. Aynen ilaçların kullanımını anlatan prospektüs gibi bize bitkinin nasıl kullanılacağını yan etkilerini ve etkilerini anlatan kürler var. Bitkisel tedavi kürlerini doğru kişilerden öğrenmek ve en doğru şekliyle uygulamak çok sağlıklı sonuçlar yaratıyor. Şifalı bitkiler konusunda eğitim alan doktorlara fitoterapist deniliyor. Bu doktorlar bitki konusunda donanımlı her türlü bilgiyi verebilen kişilerdir. Bir de bitki uzmanlığı olan kişilere herbalist doktor deniliyor. bitkisel tedavi kürlerini Ahmet Maranki, İbrahim Saraçoğlu, Ömer Coşkun, Erkan Topuz, Ender saraç gibi uzman doktorların açıkladığı bitkisel kürler uzman doktorlar tarafından açıklanan sağlıklı bitki kürleridir. Bitki kürlerinin en iyi şekilde faydalı olması için şifalı bitkilerin de güvenilir bir aktardan alınması önemlidir. Bunun yanında bitkiler doktorlarımızın tarifini verdiği ölçülerde ve tavsiye edildiği şekilde hazırlanmalıdır. Bitkisel tedavi konusunda çok dikkatli davranmalıyız. Çünkü eğer bitkileri rastgele ve uygun şekilde kullanmazsak fayda yerine zarar verebilir. Birde eğer kronik bir hastalığımız var ise mutlaka doktorumuza sorarak kullanmamız gerekir. Örneğin şeker hastaları, tabs,yon hastaları bitkileri dikkatli kullanmalıdır. Bazı bitkiler tansiyonu yada şekeri yükseltebilir yada düşürebilir. Eğer doğru bitkiyi doğru şekilde kullanıyorsak şifalıdır. Bu nedenle her duyduğumuzu uygulamak yerine araştırıp irdeleyip bitkisel tedavi kürünü uygulamaya karar vermeliyiz. Sağlıklı günler dileğiyle

bebeklerde öksürüğe bitkisel çözüm Google

bebeklerdeki oksuruga bitkiler

Bebeklerdeki Öksürüğe Ne İyi Gelir, Nasıl Geçer:

Bebekler çok küçük olduklarından büyüklere kullanılan her tedavi onlara uygulanamaz. Uygulayacağımız tedavi bitkisel olsa bile her bitkiyi de bebeklerimize gönül rahatlığı ile veremeyiz. Onların hassas bünyesi bitkilere bile ters tepki gösterebilir, alerji yapabilir. İşte bu nedenle Herbalist doktorların önerdiği bebeklere hiç zarar vermeyecek güvenilir bir bitki çayı tarifimiz var.

Bebeklerdeki öksürüğe bitki çayı:

Malzemeler:

* 1 su bardağı kaynar su,

* 1 tutam Ihlamur,

* 1 tatlı kaşığının yarısı Rezene,

* 1 tatlı kaşığının yarısı Anason,

* 1-2 tane Hatmi çiçeği,

* 1.5 tatlı kaşığı bal.

Hazırlanışı ve Kullanımı:

1 bardak kaynar suya ıhlamur, rezene, anason ve hatmi çiçeği nerilen ölçülerde eklenir ve bardağın üstünü kapatılıp demlenmesi beklenir.Sonra İçine bir buçuk tatlı kaşığı bal koyulur. 5 dakika sonra çift kat tülbentle iyice süzerek ılıtılır. Az az bebeğimize içirilir.Netten alıntıdır.

Popüler Aramalar

Sizde Yorum Gönderin