Skip to main content

keçi sütü sabununun faydaları

Keçi Sütü Sabunu Nedir Keçi Sütü Sabunu Faydaları Keçi Sütü Sabunu Nasıl Kullanılır

Keçi Sütü Sabunu Nedir:

Doğal keçi sütü ve zeytinyağı kullanılarak yapılan şifalı bir sabun olan keçi sütü sabunu, arındırıcı etkisi ile her yaş ve cilt tipi için güvenle kullanılabilir. Keçi sütü, cilde yararlı doğal protein ve yagları içerir ve pH seviyesi insan cildine benzer. Bu nedenle bakteri ve kimyasal maddelere karşı cildi korur. Keçi sütü doğal nemlendiricidir ve hassas ciltler için çok faydalı olur.

Keçi Sütü Sabunu Faydaları:

* Keçi sütü alfa hidroksi asit içerir, bu asitler deri döküntüsü ve cildi ölü derilerden arındırır.

* Egzama kızarıklık ile kendini gösteren kaşıntılı bir deri hastalığıdır. Keçi sütünün doğal nemlendirici etkisi cildi rahatlatarak kaşınmayı azaltır.

* Keçi Sütü Sabununun pH seviyesi insan cildine benzer, bu nedenle Keçi Sütü Sabunu bakteri ve kimyasal maddelere karşı cildi korur.

* Keçi Sütü Sabununun nemlendirici etkisi sıradan kalıp sabunlardan çok daha üstündür. Çünkü keçi sütü doğal nemlendiricidir.

* El yapımı Keçi Sütü Sabunu hassas ciltler için yararlıdır, çünkü alkol, petrol gibi koruyucu katkı maddeleri içermez. Bu, ciltte tahriş ve alerjik reaksiyon riskini azaltır.

* Akneye eğilimli ciltler için Keçi Sütü Sabunu yararlıdır, çünkü içerdiği süt proteinleri akneye neden olan bakterileri öldürür.

Keçi Sütü Sabunu Nasıl Kullanılır:

Keçi sütü sabunu yapay köpüklendirici ve kimyasal koruyucular içermez.Bu nedenle ılık ve yumuşak suda daha iyi köpürür. Kullanım sonrası kuru ve tercihen ahşap sabunlukta muhafaza edilmeli,direkt güneş ışığından korunmalıdır.

sivilceye çözüm kükürtlü sabun kullanın

Kükürtlü Sabun Nedir Kükürtlü Sabunun Faydaları Kükürtlü Sabun Nasıl Kullanılır

Kükürtlü sabun özellikle sivilce sorunu olanlar için çok faydalı bir sabundur. Kurutucu, antiseptik ve antibakteriyel özelliği ile sivilce ve yağlanmaya sebep olan yağ salgısını azaltarak cilde ve saç köklerine mikroorganizmaların yerleşmesini engelliyor. Siyah noktaların, sivilcelerin ve aknelerin oluşmamasını sağlıyor. Çok yağlı bir cilde sahipseniz ve bu sebepten dolayı sivilcelerle başınız dertteyse kükürtlü sabun sizin için uygundur. Sivilcelerinizi kurutur ve yok eder.

Kükürtlü Sabun Faydaları:

* Cildi derinlemesine temizler ve arındırır,

* Cildinizdeki ölü tabakayı soyarak zararlı organizmalardan arındırır ve pürüzsüz bir cilde kavuşmanıza yardımcı olur.

* Sivilce oluşumunu engeller,

* Siyah noktalara iyi gelir,

* Antiseptik fungusit parazitisid etkilidir.

* Ayrıca keratolitik etkisi vardır.

* Akne, vulgaris, rozase, seboreik, dermatitte özellikle kullanılır.

Kükürtlü Sabun Nereden Alınır:

Kükürtlü sabunu eczanelerde bulabilirsiniz. Kükürtlü sabunun birçok markası vardır. Normal değerlere sahip kükürtlü sabun kötü kokabilir. Fakat hem cilt bakımı yapan hemde güzel kokan kükürtlü sabun çeşitleri de vardır.

Kükürtlü Sabun Nasıl Kullanılır:

Herşeyde olduğu gibi şifalı sabunlarıda bilinçli kullanmakta fayda vardır. Kükürtlü sabunu cildinize sabahları ve gece yatmadan önce günde 2 kez olmak üzere kullanmak uygun olacaktır. Cildinizi kükürtlü sabunla yıkayıp durulamanız yeterlidir. Saçlarınız için haftada 3-4 kullanmak uygun olur. Kullanmaya başladığınızda bir hafta sonra cildinizdeki yada saçlarınızdaki değişimi farkedersiniz. Güzel günler dilerim..

Kükürtlü Sabunun Zararları:

Kükürtlü sabun kuru ve hassas ciltleri tahriş edebilir. Yağlı ciltler için çok faydalı iken kuru cilde iyi gelmez. Cilt tipinize göre kullanmakta fayda vardır. Birde kükürtlü sabunu gümüş eşyalarınıza değdirmemeye özen göstermelisiniz karartabilir.

defne sabununun faydaları

Defne Sabunu Nedir Defne Sabunu Faydaları ve Zararları Defne Sabunu Nasıl Kullanılır

Defne sabunu cilt ve saç bakımı için doğal ve çok yararlı bir ürün. Defne ağacı ölümsüzlüğün simgesi olarak kabul ediliyor. Yaprakları sürekli yeşil kalan Akdeniz bölgesi ve ılıman iklime sahip diğer bölgelerde yetişiyor. Özellikle mis gibi kokusu ile et ve balık yemeklerinde çok kullanılıyor. Defne hakkında kısa bir bilgi verdikten sonra defne sabunu nasıl yapılır, faydaları nelerdir ve nasıl kullanılır açıklayalım.

Defne Sabunu Nasıl Yapılır:

Defne ağacının meyvelerinden garlı denilen defne yağı elde edili. Cilde çok faydalı olan ve cilt tarafından hemen emilen, antiseptik özelliği olan defne yağı ile sızma zeytinyağı karıştırılarak defne sabunu yapılır. Sentetik ve kimyasal katkı maddeleri içermeyen defne sabunu sızma zeytinyağı ile karıştırılarak üretilmektedir. Hiç bir katkı maddesi kullanılmaz, % 100 doğaldır.

Defne sabunu faydaları

* Vücudu gençleştirir.
* Derideki gözenekleri açar ve rahatlatır.
* Kepeklere karşı korur ve saç dökülmesini önler.
* Antiseptik oluşu sayesinde derideki birçok hastalığa, egzamaya ve mantara iyi gelir.
* Varisleri rahatlatmada etkilidir.
* Ergenlik sivilcelerine, siyah noktalara, saç diplerindeki yara ve tahrişlere karşı çok etkilidir.
* Doğal peeling özelliği vardır. Cildi derinlemesine temizler.
* Romatizma ağrılarını dindirir.
* Hücreleri yeniler,
* Doğal kokusu ve antiseptik oluşundan dolayı evdeki dolaplarda kullandığınızda haşere barınmasını önler.
* Çocuklarda pişiği engeller.

Defne Sabunu Zararları:

Defne sabunu tamamen doğaldır, kimyasal katkı maddeleri içermez. Sentetik ve kimyasal katkı maddesi içeren ürünlerin yol açtığı deri hastalıkları ve alerji gibi cilt sorunlarına sebep olmaz. Bilinen hiç bir yan etkisi yoktur.

Defne Sabunu Nasıl Kullanılır:

Defne sabunu saça ve cilde kullanıldığında çok faydalı doğal bir üründür. Defne sabunu Saç için kullanımında saçta köpürtülerek bütün saça yayılması sağlanır. Parmak uçları veya iyi bir saç fırçası ile saçlara yedirilir. 20-30 saniye sonra çok sıcak olmayan su ile durulanır. Defne sabunu cilt için kullanımında iyice köpürtüldükten sonra, eldeki köpük cilde iyice yedirilir. 20-30 saniye köpük ciltte bekletildikten sonra ılık su ile durulanır. Düzenli kullanıldığında saçınızdaki yada cildinizdeki olumlu değişiklikleri farkedeceksiniz.

ardıç katranı sabunu faydaları

Ardıç Katranı Sabunu Nedir Ardıç Katranı Sabunu Faydaları ve Zararları Ardıç Katranı Sabunu Kullanımı

Ardıç Katranı Sabunu Nedir:

Ardıç katranı sabunu, ardıç ağacından çıkarılan ardıç katranı yağından elde edilen bir sabundur. Başta kellik olmak üzere birçok faydası vardır.

Ardıç Katranı Sabununun faydaları :

* Ardıç katranı sabunu başta kellik, egzama, saçkıran, uyuz, sedef hastalığına karşı oldukça faydalıdır.
* Ardıç katranı saçlara nufuz ederek saçta kepek oluşumunu engeller. * Saçlardaki dökülmeyi durdurur.
* Egzama ve ciltte oluşan diğer hastalıklara karşı olarak mantar ve diğer zararlı organizmalara karşı etki ederek bu rahatsızlıkları ortadan kaldırır.
* Ardıç katranın ayrıca afrodizyak özelliğide vardır.

Ardıç Katranı Sabunu Zararları :

Ardıç katranı sabununu böbrek rahatsızlığı olanlar ve gebe kadınlar kullanmamalıdır. Aşırı yoğun kıvamdaki ardıç katranı sabunu teninde tahrişe neden olur.

Ardıç Katranı Sabunu Nasıl Kullanılır :

Ardıç katranı sabunu banyo yaparken kullanılır. Banyo suyu buhar aracılığıyla, masaj yaparak kullanılabilir.

lavanta sabunu faydaları

Lavanta Sabunu Nedir Lavanta Sabunu Faydaları Lavanta Sabunu Nasıl Kullanılır

Lavanta Sabunu Nedir:

Mis gibi kokusu ile tanıdığımız lavanta çiçeklerinden elde edilen lavanta sabunu, tıpkı çiçeği gibi mis kokulu şifalı bir sabundur. Eski çağlardan beri güzellik için kullanılan lavanta sabunu cilt sorunları için harika bir üründür. Bakın lavanta sabununun ne faydaları varmış.

Lavanta Sabunu Fayadaları:

* Lavanta sabunu, akne ve sivilcelerin hızla iyileşmesini sağlar,

* cilde doğal bir parlaklık kazandırır,

* ciltteki ölü derilerin temizlenmesine yardımcı olur,

* hassas va yağlı ciltler için uygundur,

* siyah noktaları giderir,

* saçlara canlılık verir,

* Saçtaki sirkeleri giderir,

* Zona hastalığının tedavisinde kullanılır,

* Cilt yanıklarına iyi gelir,

* bedeni rahatlatır,

* doğal bir antiseptiktir.

Lavanta Sabunu Nasıl Kullanılır:

Lavanta sabununu köpürtüp yüz ve boyun bölgenize sürün. 1-2 dakika bekleyip ılık suyla durulayın ve havluyla kurulayın. Kullandıktan sonra lavanta sabununuzu kuru ve ahşap sabunlukta muhafaza edip, güneş ışığından korursanız daha faydalı olacaktır.

papatya sabunu faydaları nedir

Papatya Sabunu Nedir Papatya Sabunu Faydaları Papatya Sabunu Nasıl Kullanılır

Papatya çiçeklerinden elde edilen yağdan üretilen papatya sabunu özellikle cilt için oldukça faydalı şifalı bir sabundur. Tarihçesi eski Mısır’a kadar dayanır. Doğal kokusu etkin maddeleri sayesinde cilde parlaklık ve canlılık verir. Bakalım papatya sabunun daha başka ne faydaları varmış.

Papatya Sabunu faydaları:

* Papatya Sabunu göz kapağı iltihaplarına iyi gelir,

* gözaltı torbalarında etkilidir,

* cildin dinlenip, rahatlamasını sağlar,

* selülit tedavisi için kullanılır,

* egzamaya, kaşıntıya ve mantara iyi gelir,

* saçlara dolgunluk ve parlaklık verir,

* ciltte oluşan lekeler ve kararmalar için de faydalıdır.

Papatya Sabunu Nasıl Kullanılır:

Sabunlandıktan 2-3 dakika sonra durulanırsa vücuda mükemmel ferahlık verir. Sabunu yüz ve boyun bölgenize sürün. 25 saniye bekleyip ılık suyla durulayın ve havluyla kurulayın. Düzenli olarak kullandığınızda cildinizdeki değişime inanamayacaksınız. Cildiniz daha parlak ve bakımlı görünecektir.

bal sabunu ne işe yarar

Bal Sabunu Nedir Bal Sabunun Faydaları Nelerdir Bal Sabunu Nasıl Kullanılır:

Balın binbir derde deva bir şifa kaynağı olduğunu bilmeyen yoktur. Her çiçeğin mucizevi faydalarını bize sunan balın sabunu da bal kadar faydalıdır. Cilt sorunlarına çok faydalı olan bal sabunu bakın neye iyi geliyor.

Bal Sabunu Faydaları:

* Antibakteriyel özelliğe sahip bal sabunu, ciltteki sivilce, akne ve yaraların hızla iyileşmesini sağlar.

* Cilde zarar veren bakterilerin çoğalmasını önler.

* Yağlı ciltlerdeki fazla yağı emer, doğal yağ dengesini düzenler.

Bal Sabunu Nasıl Kullanılır:

Sabunu köpürtüp özellikle yağlı olan bölgelere sürün. Birkaç dakika saniye bekleyip ılık suyla durulayın ve havluyla kurulayın. Değişime inanamayacaksınız. Bir hafta gibi düzenli kullanım sonrası cildinize ne kadar iyi geldiğini farkedeceksiniz.

kekik sabunu ne işe yarar

Kekik Sabunu Nedir Kekik Sabunu Faydaları Kekik Sabunu Nasıl Kullanılır

Kekik Sabunu Nedir:

Yüzlerce yıldır güvenle kullanılan kekik sabununun hammaddesi yağ ve kostiktir. Petro-kimyasal temizleyicilerin aksine sabun, oldukça güvenli ve saf bir temizleyicidir. Zararlı kimyasallar ve kanserojen maddeler içermez. Sağlığımıza ve doğaya zarar vermez, doğada kolayca parçalanır. Sabun her türlü temizlikte güvenli ve etkili bir şekilde kullanılabilir. Sabun kullanarak sevdiklerimizin sağlığını ve doğayı korumuş oluruz.

Kekik Sabunu Faydaları:

* Kekik sabunu saçların kepeklenmesini önler.
* Antiseptik özelliği sayesinde derideki bir çok hastalığa, egzama ve
mantara iyi gelir.
* Varisleri rahatlatmada, ergenlik sivilcelerine, saç diplerindeki yara
ve tahrişlere karşı çok etkilidir.
* Sedef hastalığına iyi gelmektedir,
* Kekikte bulunan thymol dezenfektandır.
* Derideki gözenekleri açar ve rahatlatır.
* Kekik sabunu banyoları da çok yararlıdır.
* Güçsüz, zayıf ve solgun çocuklara da kekik sabunu banyosu yaptırılabilir.
* Kekik sabunu kan dolaşımını arttırır.
* Akne ve mantar için etkilidir.

Kekik Sabunu Nasıl Kullanılır:

Kekik sabununu saçlarınızı yıkamak için güvenle kullanabileceğiniz bir bitki sabunudur. Saçlarınızı besler ve saçın kepeklenmesini önler. Kekik sabununu vücudunuzu yıkamak için kullanabilirsiniz. Cilt hastalıklarından korur ve meydana gelmiş hastalığı iyileştirir. Kekik sabunu ile yüzünüzü yıyayabilirsiniz. Zira akne ve sivilcelere iyi gelir.

nane sabunu faydaları

Nane Sabunu Nedir Nane Sabunu Faydaları Nelerdir Nane Sabunu Nasıl Kullanılır

Nane sabununun hammaddesi nane yağı ve kostiktir. İçerisinde zararlı kimyasallar bulunmayan doğal bir sabundur.

Nane Sabunu Faydaları:

* Nane sabunu, saçları gürleştirir ve kuru saçlar için önerilir.
* Tahriş olmuş ciltlerin onarılmasında faydalıdır.
* İçerdiği E vitamini ve gliserin ile cildinizi besler.
* Cildi nemlendirir ve canlandırır.
* Nane sabunu vücudu ferahlatıcı bir etkiye sahiptir. Nane sabunu ile yapılan banyo kişiyi rahatlatır.
* Nane sabunu ile genital bölgelere yapılan masajlar ile erkeklerde ruhsal kaynaklı
iktidarsızlığa iyi geldiği tespit edilmiştir.
* Emziren anneler nane sabunu köpüğü ile göğüslerine masaj yaparlarsa anne sütünü artırır.
* Serinletici ve yatıştırıcı özellikleri ile bilinir.
* Nane cilt ile aynı PH ve hidrojen oranına sahiptir.
* Akne ve siyah noktalı bir cilt için doğal bir koruma sağlar.
* Cildin doğal ve koruyucu asit tabakasının yenilenmesine yardımcı olur.
* Bu sabun cildinizdeki pürüzlerin ortadan kalkmasına yardımcıdır.
* Tüm cilt tiplerini hassasça temizler.
* Her ruh halinizde kullanabileceğiniz bu harika, şaşırtıcı sabunumuz tüm vücut tiplerine uygundur.

Nane Sabunu Nasıl Kullanılır:

Nane sabunu cilde çok faydalı bir bitki sabunudur. Nane sabunu ile yapılan banyo cildinize faydalı olacağı gibi ferahlarıcı ve rajatlatıcı bir özelliği vardır. Nane sabunu ile yüzünüzü yıkadığınızda akne ve siyah nokta oluşumunu engeller ve oluşmuş akne ve siyah noktaların giderilmesini sağlar. Nane sabunu ile saçlarınızı güvenle yıkayabilirsiniz. Saçları nemlendirir bu nedenle kuru saçların bakımı için harika bir üründür. Saçlarınızı gürleştirir seyrek saçlılar için mucize bir sabundur.