Skip to main content

deri iltihabını geçirmek için bitkisel çözüm

DERİ İLTİHABINI GEÇİRMEK İÇİN BİTKİSEL ÇÖZÜM

Deri iltihabı, cildin herhangi bir bölgesinde oluşan iltihaplanmaya denmektedir. Tıp dilinde dermatit diye bilinen cilt iltihabı anlamında kullanılan genel bir terimdir. Cilt bozukluklarının birçok nedeni olabileceği gibi genellikle şişme, su toplama, kızarıklık, yara ve kaşıntı şeklinde kendini göstermektedir.

Deri, insan vücudun da mikroplar ile karşı karşıya kalan ilk bölgemizdir. Bu neden ile her zaman saldırılara açıktır. Mikroplar veya bakteriler derinin koruyucu kalkanını aştıklarında iltihaplanmaya sebep olurlar. Deri iltihabı bulaşıcı bir durum olmamasına rağmen kişi açısından görsel olarak rahatsızlık oluşturabilmektedir. Bu tür iltihaplanmalar da kullanılabilecek losyon,krem ve antibiyotikler bulunmaktadır; ancak bu tür ürünleri kullanırken – özellikle hassas cilde sahip kişiler için – bazen kullanılan kremler de neden olabileceği düşünülürse kullanılacak ürünün içerisinde alerjiye neden olabilecek madde olup olmadığının incelenmesi gerekmektedir.

Bitkisel bakımlar da ise kullanılabilecek nişasta su’ dur. Başka bir çözüm yolu da lahana ve su olarak bilinmektedir. Lahananın kaynar su da haşlanması ve ardından lahananın iltihaplı bölgeye konularak iltihaplanma geçirilmektedir. Ayrıca çuha çiçeği kökünün yine su da kaynatılıp süzülmesinden sonra temiz bir bez veya tülbent ile iltihabın olduğu bölgeye uygulanmaktadır.

Deri iltihabının nedenleri şu şekilde sayılabilir: Deterjan, kozmetik ürünler, çiçek poleni, başka alerjik durumlar, kuru cilt, sinir ve stres, depresyon neden olduğu gibi ayrıca norolojik açıdan parkinson hastalığı da etkili olmaktadır.

ayak mantarı nasıl geçer

ayak mantarı bitkisel nasıl geçer

Ayak mantarları genellikle ayak parmakları aralarında oluşan rahatsızlıklardır. Ayak mantarları nadiren ağrı hissi verebilirler. Ayak mantarları genelde aşırı kaşıntıya neden olurlar. Özellikle ayak parmaklarının arasında koku ve beyaz döküntülerle kendilerini açığa vururlar. Ayak mantarı, ayak sağlığını ve genel sağlığı tehlikeye düşüren ciddi hastalıklar arasında yer alır. Ayak mantarı hastalığı bulaşıcıdır. Genellikle başkalarına ait ayakkabı, terlik, ayak havlusu, çorap vb. malzemelerin kullanımı veya toplu halde girilen ortak kullanıma açık havuzlar, saunalar ve hamamlar vb. yalın ayakla dolaşılan yerlerden bulaşırlar. Sağlık açısından ayak mantarı enfeksiyonuna yakalanmamak için bu gibi yerlerden çıkışta ayaklar ve parmak araları mutlaka temiz su ve sabunla güzelce temizlenmelidir.

Ayak mantarının mutlaka tedavi edilmesi gerekir. Ayak mantarı vakalarının önemsenmemesi daha fazla sağlık sorununa yol açar. Ayak mantarları tedavi edilmezse ayak parmakları ve ayak tırnaklarının sağlığı açısından büyük olumsuzluklara neden olabilmektedirler.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu ayak mantarı tedavisi için civanperçemi kürünü öneriyor. Ayak mantarına ne iyi gelir bitkisel çözüm olacak olan bu bitki kürü ile siz de mantar rahatsızlığınızdan kurtulabilirsiniz. Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu, civanperçemi kürünün düzenli kullanılması sonucunda mantar hastalığının tamamen iyileşeceğini belirtti. Mantar hastalığından kurtulmak istiyorsanız mantar kürü uygulamanızı tavsiye ederiz.

bitkisel ayak mantarı nasıl geçer

Malzemeler

– 4-5 yemek kaşığı civanperçemi
– 1 kahve fincanı klorsuz su.

ayak mantarı için kür : 1 kahve fincanı kaynamakta olan klorsuz suyun içine 4-5 kaşık civanperçemi yada aynı safa bitkilerinden birinden koyun. 4-5 dakika kısık ateşte kaynatın. Lapa halinde mantarın üzerine yayın ve üzerini sarın. Sabaha kadar bu şekilde bırakın. Bu uygulamayı bir kaç gün devam ettirin. Mantarınız geçecektir. Uygulayacağınız bütün kürler için kullanacağınız bitkilerin taze yani o yılın bitkisi olduğundan emin olun. bu tip bitkilerin raf ömrü en fazla bir yıldır. Daha eski yıllarda toplanmış bitkilerle oluşturacağınız kürün faydası olmaz.

koah hastalığına ne iyi gelir

KOAH HASTALIĞINA KARBONAT ÇÖZÜM OLUYOR

Özellikle sigara içen kişilerde ortaya çıkan nefes darlığı ve sürekli öksürük şeklinde kendini gösteren koah hastalığı için karbonatı kullanan ve olumlu sonuçlar alan bir okurun paylaştığı bu bilgiyi bende sizlerle paylaşmak istedim. Tıbbın bile çare bulmakta zorlandığı koah hastalığını karbonat ile iyileştiren 78 yaşındaki okurumuz bakın ne diyor.

78 yaşındaki okur 62 sene boyunca sigara içmiş. İleri derecede Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı (KOAH) saptanmış. Sigarayı bırakmış ve karbonat kullanmaya başlamış. Tek yaptığı şey karbonatlı su içmek ve nebulazitörden karbonatlı su solüsyonunu akciğerlerine çekmek olmuş. Bunun yanında şekeri kesmiş. Bağışıklık sistemini geliştirmek için vitamin, mineral ve enzimler almış. Sürekli zerdeçal tüketmiş. Bir yıl bile olmadan hastalık tamamen iyileşmiş. Bilgisayarlı tomografide sonuçlar tamamen temiz çıkmış. Linda Blackwood isimli kişinin verdiği bu bilgiler umarım koah hastalığı ile savaşan kişilere bir umut kapısı olur.

Koah hastalığı çekiyor ve çareler arıyorsanız doktorunuzla işbirliği içinde karbonatı kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu bilgileri hastalık çeken kişilere umut ışığı olması dileğiyle paylaşıyorum. Umarım koah hastalarına şifa olur. Hatırlatmamız gereken bir noktada şudur ki; koah için kullanılan karbonat mutfakta kullanılan karbonat değil sodyum bi karbonat olmalıdır. Sağlıklı günler dileriz..

kansere yeni umut alaza taşı

Kansere Yeni Umut Işığı Alaza Taşı Nedir Nasıl Kullanılır

Halk arasın da pek bilinmeyen fakat mezbağa kasaplarının bildiği bir panzehir. ALAZA adı verilen bu panzehir sığırların kendi korunma mekanizmalarıyla oluşturdukları öd kesesinde oluşan safra kesesi taşını andıran bir madde, ancak 1000-1500 hayvanda bir bulunan yaklaşık parmak ucu büyüklüğünde, değerli birşey. Değerli diyorum çünkü mezbağa kasapları bulduklarını saklayıp lazım olanlara tanesi 50-60 TL’ye satıyorlar.

Bize söylenen aslında bunun sarılık için kullanıldığıydı. Bizde dolaylı olarak düşündüğümüzde sarılığın bir karaciger hastalığı olduğunu bizede yarayabilecegini düşündük. Evlerden ırak olsun ama insanın başına geldiği zaman çaresizlikten normal tedavi (kemoterapi) haricinde de her yolu deniyorsunuz.

Kayınvalidemin karaciğerinde yaklaşık 6,5 cm çapında bir kanser hücresi tespit edildi ne yürüyebiliyor, ne de oturabiliyordu. Karnındaki kitle sürekli karnına ve kaburgalarına baskı yapıyordu. Yeşil reçeteli ağrı kesicilere rağmen ızdırabı çoktu. Doktoru çok ümit verici konuşmasa da kemoterapi alması gerektiğini fazla şansının olmadığını ancak ağrısını bir nebze azaltabileceklerini söyledi.

Biz ilaca(alazaya)başlamadan önce 2 kere kemoterapi almıştık. Fakat karaciğer enzim sonuçları (ALP,AST,UST) değerleri normal değerleri yaklaşık 6-7 katıydı örneğin 200-400 arasında olması gerekenler
2800 lerde idi.

Alazaya başladığımızın haftasında 4-5 gün sonraki bio kimya sonuçlarında değerlerin 1400 lere düştüğünü bir sonraki hafta ise 600 lere indiğini gördük. Bunun dışında karın bölgesindeki şişlik azaldı. Annem şu an çok rahat yürüyebiliyor, hatta ayağını altına alıp bile oturabiliyor. Doktoru bile sonuçları hayretler içinde karşıladı.

Alaza Taşı Nasıl kullanılır:
Bize söylenen havanda dövüp un haline getirmemiz ve 1 mercimek büyüklüğündeki unu 1 tatlı kaşığı bal ile karıstırarak sabahlari aç karnına 1 tatlı kaşığı yemek. İçine 1 limonu sıkıp karıştırsanızda mayalanma yapıyor, biz öyle kullaniyoruz. Zaten küçük bir sey demiştim, yani 4-6 tatlı kaşığı bal ve 1 limonla karıştırmanız kafi geliyor. Limonda sulandırdığı için 8-10 gün kullanabiliyorsunuz.

İlk kullanmaya başladığınız zaman bir kaç gün sonra vücütta kızarmalar söz konusu olabilir, korkmayın olabilirmiş. Herhalde zararlı hücreler çikiyordur.

Sevgili arkadaslar umarım bu maildeki bilgilere hic ihtiyaç duymazsınız . Bu arada ben gercekten iyi geldiğine inaniyorum. Babamada kullandim onun değerlerinde zaten fazla problem yoktu ama yinede yararlı olduğuna inaniyorum. Sormak istediginiz bir sey olursa mail adresim ayhanbolak@yahoo.com”

Evet Ayhan Bey’in yazısı aynen bu şekilde arkadaşlar kansere yeni bir ışık tutacak bu denenmiş tarif umarım kanser hastalığı ve ağrıları ile mücadele eden herkese faydalı olur diyoruz

sedef hastalığına bitkisel çözüm

Sedef Hastalığına İyi Gelen Bitkisel Çözüm Kürleri:

İyileşmesi zor ve zahmetli bir cilt hastalığı olan sedef hastalığı için çareler arayan hastalarımıza bitkisel çözüm önerilerimiz var. Şifalı bitkiler ile hazırlanan bitki kürleri sedef hastalığına çare oluyor. Sedef hastalığı için kullanacağımız kürleri Aktarlar ve Baharatçılar Derneği Başkanı Ayhan Ercan açıklıyor. Bu kürleri düzenli ve doğru şekilde uyguladığınızda sedef hastalığına çare olur diyor. İki aşamadan oluşan kürler birlikte kullanlıyor. Öncelikle sedef hastalığına iyi gelen bitki karışımı çay olarak içiliyor. Daha sonra hazırlayacağınız lapa dıştan haricen sedef hastalığının bulunduğu bölgeye sürülüyor.

Malzemeler:

* 5 ölçek çuha çiçeği,
* 2 ölçek demir hindi,
* 3 ölçek şahtere,
* 2 ölçek meyan kökü.

Hazırlanışı ve Kullanımı:

Bitkilerimiz istenilen ölçülerde karıştırılıp kaynar suda demlenip içiliyor. Ölçek miktarı size kalmış önemli olan ölçüye uymanız bu ölçü 1 tatlı kaşığıda olabilir 1 çorba kaşığıda yada çok karıştırıyım kolaylık olsun derseniz 1 çay bardağıda 1 ölçek olarak kabul edilip bitki karışımımız hazırlanabilir. Sedef hastalığı için bu bitki karışımı ile beraber bir de dıştan sürmek için lapa kullanmak gerekiyor.

Sedef Hastalığına Lapa Tarifi:

Malzemeler:

* 5 ölçek dul avrat otu,
* 2 ölçek meyan kökü,
* 3 ölçek aynı sefa çiçeği.

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

Tüm malzemeler istenilen ölçülerde kaynar suda haşlanıp ezilir ve lapa haline getirilir. Sedef hastalığının bulunduğu bölgelere sürülür.

adele ağrısına iyi gelen bitkisel çözüm

Adale Ağrısı İçin Bitkisel Çözüm Kürü:

Adale ağrısı şikayetiniz varsa elbette öncelikle doktora başvurmanızı öneriyoruz. Ancak alternatif tedavi olarak size bitkisel çözüm kürü açıklayacağız. Herbalist Sedef Deniz’in önerdiği bitki kürü adale ağrılarınıza çok iyi gelecektir.

Malzemeler:

* Karanfil,
* Kimyon,
* Mahmude,
* Zencefil,
* Bal.

Hazırlanışı ve Kullanımı:

Tüm malzemelerimizden 3′er çay kaşığı olacak şekilde cam bir kasenin içerisine koyulur. İyice karıştırılır ve yenir. Adale ağrılarınız kısa sürede iyileşecektir. www.sifalibitkilerinfaydalari.com

bahar alerjisine iyi gelen bitkiler

Bahar Alerjisine Ne İyi Gelir Bahar Alerjisi Nasıl Geçer:

Bahar aylarında özellikle çiçek polenleri nedeniyle alerji sorunu artar. Baharda alerji srounu yaşayanlar için şifalı bitkiler ile hazırlana kürler çok faydalı olur. Bahar alerjisine evde ne yapılır diyorsanız, işte bahar alerjisine iyi gelen şifalı bitkiler ve kullanımı:

Bahar Alerjisine Bitki Kürleri:

Andız Bitkisi Kürü:

Türkiye’nin bir çok yerinde bulunabilen andız bitkisi alerjik hastalıklara en iyi gelen bitkilerden biridir. Andız bitkisinin kökü ve çiçeği bahar alerjisi tedavi için kullanılabilir.

Papatya Kürü:

Papatya da iyi bir antibiyotik olması dolayısıyla vücuttaki mikroorganizmaların canlandırılması amacıyla her zaman kullanılabilir. Bu özelliği ile papatya bahar alerjisine iyi gelir.

Civanperçemi Kürü:

Civanperçemi otunun alerjik hastalıklara çok iyi geldiği uzmanlar tarafından kanıtlanmıştır. pekçok faydaları olan civanperçemi bahar alerjisi için çok şifalı bir bitkidir.

Huş ağacı Kürü:

Alerji tedavisinde huş ağacının tomurcuk ve yaprakları da kullanılır. Huş ağacının tomurcuklarının mutlaka Nisan ayında toplanması ve hemen tüketilmesi gerektiğini açıklayan uzmanlar bitkileri doğru kullanmak gerektiğini vurguluyor.

Kırlangıç Otu Kürü:

Alerjik hastalıklarla ortaya çıkan kaşıntı ve sivilce sorununun doğal çözümü için kırlangıç otu çok faydalı olacaktır. Bahar aylarında bol miktarda bulunan Kırlangıç otundan alınan sütün direk sivilcelere uygulanmasıyla rahatsızlık bir kaç saat içinde iyileşir. Kırlangıç otunun yapraklarının kaynatılarak bir bezle vücuda uygulanmasıyla da hastaların şifa bulacağını belirtiliyor. Alıntıdır.

kudret narının mideye faydaları

Mide Hastalıklarına Bitkisel Çözüm Kudret Narı Tedavisi

Mide ağrısı, mide gazı, şişkinlik ve yanma gibi belirtiler ile ortaya çıkan reflü,gastrit ve ülser tedavi edilmezse tehlikeli olabilir hatta sonrasında mide kanserine kadar ilerleyebilen ciddi hastalıklardır. Modern tıpta çeşitli ilaç tedavileri olsada tamamen iyileşme çok zor olmaktadır.

Alternatif tamamlayıcı tıp olarak etkili olan bitkisel tedavi yöntemleri bazen çok faydalı olmaktadır. Mide hastalıkları için kudret narı bulunmaz bir nimettir. Kudret narı ile mide hastalıklarından tamamen kurtulmak mümkün diyen bitki uzmanları, kudret narı mucizesini şöyle açıklıyor.

Mide Hastalıklarına Kudretnarı Tedavisi

Halk arasında Kudret Narı olarak bilinen “mormordica” adlı bitki, içeriğinde ki “charantine” denilen etken madde sayesinde bu hastalıkların temelinde yatan sorunu çözüyor.

Mide de yaşayan Helicobacter pylori isimli bakterinin mide asidini arttırarak ülser, reflü ve gastrid’i tetiklediği 1982 yılında doktor Barry Marshall tarafından keşfedilimiş ve bu bilimsel keşif tam 23 yıl sonra Nobel Tıp Ödülü nü almıştı.

İşte kudret narı bu bakterinin aktivitesini baskılayıp hastalığı durdurduğu gibi mide ve bağırsaktaki yaraların tedavisinde rakipsiz olduğunu kanıtladı.

Uzmanlar halkımızın uzun yıllardır mide rahatsızlıklarında ve diyabette bu bitkinin tedavi edici özelliklerinden faydalandığını söylerken, böyle bir bilgiye modern tıptan önce geleneksel tıpta rastlanmasına ise “mucize” gözüyle bakıyorlar.

Mide Hastalıkları için kudretnarı nasıl kullanılır:

Kudretnarının farklı kullanım şekilleri vardır. Kudret narının nasıl kullanıldığını maddeler halinde açıklayalım. Kudretnarı nasıl tüketilir öğrenelim.
* Taze kudret narı meyvesi olgunlaşınca ezilir ve balla karıştırılıp kullanılabilir. Kudret narı bitkisinin kullanılan kısmı meyveleridir. Çekirdekleri zehirli olabileceğinden çekirdeklerinden temizlenerek kullanılması gerekir.

* Kudret narı meyvesi genel olarak balla veya zeytinyağı ile karıştırılarak hazırlanır.

* Kullanıma hazır şekliyle satılan ballı kudret narı macunu ürünlerini doğal ürün satan yerlerden temin edebilirsiniz.

* Kudret narı meyvesi ve zeytinyağıyla hazırlanmış ürünler de yine doğal ürün marketlerinden alınabilir.

*Sabah ve akşam yemek öncesi bir tatlı kaşığı alınır.

*Kudret narı kapsül olarak da satılmaktadır. Günde 2- 3 kez alınabilir.

damar sertliği bitkisel tedavi

Damar Sertliği Bitkisel Tedavisi Kürleri:

Damar sertliği hastalığı için şifalı bitkiler ile hazırlanan bitkisel kürler damar sertliği için alternatif tedavi oluyor. Uzmanların açıkladığı bitkisel kürler ile damar sertliği şikayeti azalıyor.

Damar sertliği için şahtere kürü:

1 su bardağı kadar kaynatılmış suyun içine 10 gram şahtere bitkisi ilave edilir ve 10 dakika demlenmesi için beklenir. Demlenen şahtere çayından her gün 2-3 kere birer bardak içilir.

Damar Sertliğine sarımsak kürleri:

1 baş sarımsak iyice ezildikten sonra 200 gram yoğurt ile karıştırılır. Bu sarımsaklı yoğurt 1 gece bekletilir. Sonraki gün bu sarımsaklı yoğurt, gün içerisinde, 2-3 defa yenerek bitirilir.

Damarları yumuşatmak için bir başka bitkisel formül ise şu şekildedir: 10 gram kadar sarımsak iyice ezildikten sonra 10 gram ılık su ile karıştırılır. Bu karışım 1 gün boyunca bekletilir ve 1 gün bekletildikten sonra bir tülbent yardımıyla süzülüp günde 20-40 damla içilir.

Damar sertliğine iyi gelen bitkiler:

* Ökse yaprağı,
* alıç yaprağı ve çiçekleri,
* zeytin yaprağı,
* enginar yaprağı,
* servi tohumu

Yukarıda saydığımız bitkiler damar sertliğine iyi gelir ve damarları yumuşatmak için kullanılır. Bu bitkilerden herhangi birinin çayından günde 2-4 bardak içilmesi önerilir.