Skip to main content

bıttım sabunu ne işe yarar

Bıttım Sabunu Nedir Bıttım Sabunu Faydaları Nelerdir Nasıl Kullanılır

Siirt yöresinde doğal olarak üretilen bıttım sabunu, özellikle saç sorunlarına çok iyi gelen şifalı bir üründür. Şifalı bitki bıttım yağı (menengiç) ve kül suyu karışımından üretilen bu bitkisel sabunun daha pekçok faydası bulunmaktadır. % 100 doğal bir ürün olup hiçbir kimyasal madde içermediğinden gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Hiçbir zararı ve yan etkisi olmayan bıttım sabununun bakın ne faydaları varmış.

Bıttım Sabunu Faydaları:

* Bıttım sabunu saç dökülmesini önler ve saçlarınızı besler.

* Saçlardaki kepeği ve yağlanmayı öneyip, saçlarınıza canlılık verir.

* Beyazlaşmış saçlarınıza doğal güç verip zamanla siyahlaşmasına yardımcı olur ve saçlarınızın beyazlaşmasını önlemeye yardımcı olur.

* Saçlara doğal parlaklık, canlı bir görünüm kazandırır ve kuru saçları nemlendirir.

* Saç diplerinde bakteri oluşumunu önler.

* Antiseptik yani mikrop öldürücü özelliğinden dolayı pek çok deri hastalığına iyi gelir. Örneğin; egzamaya, mantara, ergenlik sivilcelerine, saç diplerindeki yara ve tahrişlere karşı da çok etkilidir.

Bıttım Sabunu Nasıl Kullanılır:

Bıttım sabununu iyice köpürttükten sonra saçlarınıza masaj yaparak uygulayın. Bıttım sabununu düzenli kullanmaya özen gösterin yani bir gün bıttım sabunu kullanıp, ikinci gün şampuan ve 3. günde bıttım sabunu kullanmayın. Zaten bıttım sabunu kullanırken yanında şampuan gibi başka bir ürün kullanmayın. Saçlarınızı her gün yıkamak yerine 2-3 günde bir yıkayın çünkü saçlar kendi yağında kalmalıdır ve bu şekilde beslenirler. Ancak her gün yıkanmanız gerekiyorsa bile saçlarınıza 1 defa bıttım sabunu uygulayın.

Bıttım Sabunu Zararları:

Bıttım sabunu saç dökülmelerini engelleyeme yardımcı bitkisel bir üründür ve hiç bir katkı maddesi kullanılmadan doğal yöntemlerle üretilmektedir. İlaç değildir ve şu ana kadar tespit edilen bir yan etkisi görülmemiştir. Ancak bazı özel rahatsızlıkları olan kişilerin bıttım sabunu kullanmadan önce doktorlarına danışmalarında fayda olabilir.

One thought to “bıttım sabunu ne işe yarar”

  1. hakiki bıttım sabunu
    hakiki bıttım sabunu siirt iline aittir ve hakiki olan bıttım sabununu bulmak oldukça zordur çünkü piyasada bıttım sabunu adı altında yüzlerçe çeşit bıttım sabunu satılmakta ve bunların hemen hemen hiç biri bizlere güven vermiyor. hakiki olan bıttım sabunu siirtte üretiliyor bıttım sabunu alacaksak aktarlardan değilde siirtten almakta her zaman fayda vardır. çünkü siirt bıttım sabunu tamamen katkısız ve el yapımıdır. siirt bıttım sabunu fabrikasyon değildir elle yapılır ve kesimi bile elle yapılır. bıttım sabunu bir şifa kaynağıdır siirt halkı asırlardır siirt bıttım sabunu üretimi yapmaktadır. bıttım sabunun ana hammaddesi menegiç yağıdır bıttım meyvesinin kabuğundan çıkarılan yağdan elde edilmektedir ve bıttım yağının faydaları oldukça fazladır. bıttım sabunu mikrop öldürücü bir sabundur saç ve cilt için çok etkilidir. saç dökülmesi yaşayan bir insan bıttım sabunu kullanırsa saç dökülmesi sorunu tamamen yok olur. saçı güçlendirir ve dökülmelerin önüne geçer uzun ve düzenli kullanımlarda ise saçı beyazlamış bir insanın saçlarına doğal bir güç vererek eski rengine döndürür. bıttım sabunu sivilcelerde etkilidir sivilceli bölge bıttım sabunu ile yıkandığı zaman sivilce yok olur çünkü dediğimiz gibi bıttım sabunu mikrop öldürücü bir sabundur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir