Son yıllarda şifalı bitkilerin faydaları konusunda büyük gelişmeler vardır. Tıbbi tedaviye yardımcı tamamlayıcı yada alternatif tıp olarak tanımlanan bitkisel tedavi yöntemlerini sık sık duyuyoruz. Bitkiler konusunda uzman doktorlar hangi bitki hangi hastalık için nasıl kullanılır açıklıyorlar. Bitkilerin hazırlanışı ve kullanımını anlatan reçetelere kür deniyor. Aynen ilaçların kullanımını anlatan prospektüs gibi bize bitkinin nasıl kullanılacağını yan etkilerini ve etkilerini anlatan kürler var. Bitkisel tedavi kürlerini doğru kişilerden öğrenmek ve en doğru şekliyle uygulamak çok sağlıklı sonuçlar yaratıyor. Şifalı bitkiler konusunda eğitim alan doktorlara fitoterapist deniliyor. Bu doktorlar bitki konusunda donanımlı her türlü bilgiyi verebilen kişilerdir. Bir de bitki uzmanlığı olan kişilere herbalist doktor deniliyor. bitkisel tedavi kürlerini Ahmet Maranki, İbrahim Saraçoğlu, Ömer Coşkun, Erkan Topuz, Ender saraç gibi uzman doktorların açıkladığı bitkisel kürler uzman doktorlar tarafından açıklanan sağlıklı bitki kürleridir. Bitki kürlerinin en iyi şekilde faydalı olması için şifalı bitkilerin de güvenilir bir aktardan alınması önemlidir. Bunun yanında bitkiler doktorlarımızın tarifini verdiği ölçülerde ve tavsiye edildiği şekilde hazırlanmalıdır. Bitkisel tedavi konusunda çok dikkatli davranmalıyız. Çünkü eğer bitkileri rastgele ve uygun şekilde kullanmazsak fayda yerine zarar verebilir. Birde eğer kronik bir hastalığımız var ise mutlaka doktorumuza sorarak kullanmamız gerekir. Örneğin şeker hastaları, tabs,yon hastaları bitkileri dikkatli kullanmalıdır. Bazı bitkiler tansiyonu yada şekeri yükseltebilir yada düşürebilir. Eğer doğru bitkiyi doğru şekilde kullanıyorsak şifalıdır. Bu nedenle her duyduğumuzu uygulamak yerine araştırıp irdeleyip bitkisel tedavi kürünü uygulamaya karar vermeliyiz. Sağlıklı günler dileğiyle

cildi yenileyen bitki kürleri Google

cildi yenileyen bitkiler

Cilt Yenileyici Doğal Maske Tarifleri ile Güzelleşin

Prof. Dr. Ahmet Maranki’nin açıkladığı cilt yenileyici maske tarifleri ile cildinizi tazeleyebilirsiniz. Cildi yenileyen doğal bitki kürleri cildin canlı ve parlak görünmesini sağlar. Güzelliğinize güzellik katacak cildinizi yenileyecek maskelerimizi açıklayalım.

Cilt Yenileyen Maske Tarifi:

Malzemeler:

* 20 gram gül suyu,
* 10 gram kekik suyu,
* 20 gram “Marankil”,(Ahmet Maranki’nin resmi sitesinden temin edebilirsiniz.)
* 5 gram buğday yağı,
* 5 gram kayısı yağı.

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

Tamamen doğal şifalı bitki yapları ile hazırlana cilt yenileyici maske cildinize güzellik katar. Yenilenmiş ve canlı bir cilde kavuşmanızı sağlar. Malzemeler karıştırılarak cilde maske yapılır. Bir saat bekletilen maske gül suyu ile temizlenir.

Ihlamur Kürü:

Ihlamur cilt için çok faydalı bir şifalı bitkidir. Cildinize tazelik katar ve yeniler. 1 bardak kaynar suya, 5 gram ıhlamur konulur. 10 dakika bekletilip, bu suyla yüz ve boyun yıkanır.

Marul Kürü:

Marul ile cildi yenilemek mümkün. Marul yaprakları sıkılır, suyu ile yüze masaj yapılır. Bu kür cildinizi yenileyerek canlandırır.
Kaynak: Ahmet Maranki’nin resmi web sitesi www.maranki.com sorularınız için info@maranki.com

Popüler Aramalar

Sizde Yorum Gönderin