Son yıllarda şifalı bitkilerin faydaları konusunda büyük gelişmeler vardır. Tıbbi tedaviye yardımcı tamamlayıcı yada alternatif tıp olarak tanımlanan bitkisel tedavi yöntemlerini sık sık duyuyoruz. Bitkiler konusunda uzman doktorlar hangi bitki hangi hastalık için nasıl kullanılır açıklıyorlar. Bitkilerin hazırlanışı ve kullanımını anlatan reçetelere kür deniyor. Aynen ilaçların kullanımını anlatan prospektüs gibi bize bitkinin nasıl kullanılacağını yan etkilerini ve etkilerini anlatan kürler var. Bitkisel tedavi kürlerini doğru kişilerden öğrenmek ve en doğru şekliyle uygulamak çok sağlıklı sonuçlar yaratıyor. Şifalı bitkiler konusunda eğitim alan doktorlara fitoterapist deniliyor. Bu doktorlar bitki konusunda donanımlı her türlü bilgiyi verebilen kişilerdir. Bir de bitki uzmanlığı olan kişilere herbalist doktor deniliyor. bitkisel tedavi kürlerini Ahmet Maranki, İbrahim Saraçoğlu, Ömer Coşkun, Erkan Topuz, Ender saraç gibi uzman doktorların açıkladığı bitkisel kürler uzman doktorlar tarafından açıklanan sağlıklı bitki kürleridir. Bitki kürlerinin en iyi şekilde faydalı olması için şifalı bitkilerin de güvenilir bir aktardan alınması önemlidir. Bunun yanında bitkiler doktorlarımızın tarifini verdiği ölçülerde ve tavsiye edildiği şekilde hazırlanmalıdır. Bitkisel tedavi konusunda çok dikkatli davranmalıyız. Çünkü eğer bitkileri rastgele ve uygun şekilde kullanmazsak fayda yerine zarar verebilir. Birde eğer kronik bir hastalığımız var ise mutlaka doktorumuza sorarak kullanmamız gerekir. Örneğin şeker hastaları, tabs,yon hastaları bitkileri dikkatli kullanmalıdır. Bazı bitkiler tansiyonu yada şekeri yükseltebilir yada düşürebilir. Eğer doğru bitkiyi doğru şekilde kullanıyorsak şifalıdır. Bu nedenle her duyduğumuzu uygulamak yerine araştırıp irdeleyip bitkisel tedavi kürünü uygulamaya karar vermeliyiz. Sağlıklı günler dileğiyle

eklem romatizmasına iyi gelen bitkiler Google

ÖMER COŞKUN EKLEM ROMATİZMASI BİTKİSEL TEDAVİSİ

Eklem romatizma çok ağrılı ve zor bir romatizma türüdür. Tedaviside oldukça uzun ve meşakkatlidir. Herbalist Doktor Ömer Coşkun katıldığı bir TV programında eklem romatizması hastalarına çok iyi gelebilecek ve ağrılarını dindirecek bitkiler önerdir. Tıp dilinde Romatoid Artrit olarak tabir edilen eklem romatizması hastaları için şifalı bitkiler:

*Doktor Ömer Coşkun eklem romatizması için en faydalı bitkinin zerdeçal özü turmeçal olduğunu söyledi.
*Hergün sabah akşam 1 tatlı kaşığı defne tohumu yenmelidir.
*Kırkkilit otu 1 litre su içine 3 yemek kaşığı eklenip 10 dakika kaynatıp suyu ile eklem yerleri yıkanır. Ayrıca günde 1 bardakta çayı içilecek.
*Sonrasında defne yağı, kantaron yağı yada alabalık yağı bunlardan biri sürülecek.

Popüler Aramalar

Sizde Yorum Gönderin