Son yıllarda şifalı bitkilerin faydaları konusunda büyük gelişmeler vardır. Tıbbi tedaviye yardımcı tamamlayıcı yada alternatif tıp olarak tanımlanan bitkisel tedavi yöntemlerini sık sık duyuyoruz. Bitkiler konusunda uzman doktorlar hangi bitki hangi hastalık için nasıl kullanılır açıklıyorlar. Bitkilerin hazırlanışı ve kullanımını anlatan reçetelere kür deniyor. Aynen ilaçların kullanımını anlatan prospektüs gibi bize bitkinin nasıl kullanılacağını yan etkilerini ve etkilerini anlatan kürler var. Bitkisel tedavi kürlerini doğru kişilerden öğrenmek ve en doğru şekliyle uygulamak çok sağlıklı sonuçlar yaratıyor. Şifalı bitkiler konusunda eğitim alan doktorlara fitoterapist deniliyor. Bu doktorlar bitki konusunda donanımlı her türlü bilgiyi verebilen kişilerdir. Bir de bitki uzmanlığı olan kişilere herbalist doktor deniliyor. bitkisel tedavi kürlerini Ahmet Maranki, İbrahim Saraçoğlu, Ömer Coşkun, Erkan Topuz, Ender saraç gibi uzman doktorların açıkladığı bitkisel kürler uzman doktorlar tarafından açıklanan sağlıklı bitki kürleridir. Bitki kürlerinin en iyi şekilde faydalı olması için şifalı bitkilerin de güvenilir bir aktardan alınması önemlidir. Bunun yanında bitkiler doktorlarımızın tarifini verdiği ölçülerde ve tavsiye edildiği şekilde hazırlanmalıdır. Bitkisel tedavi konusunda çok dikkatli davranmalıyız. Çünkü eğer bitkileri rastgele ve uygun şekilde kullanmazsak fayda yerine zarar verebilir. Birde eğer kronik bir hastalığımız var ise mutlaka doktorumuza sorarak kullanmamız gerekir. Örneğin şeker hastaları, tabs,yon hastaları bitkileri dikkatli kullanmalıdır. Bazı bitkiler tansiyonu yada şekeri yükseltebilir yada düşürebilir. Eğer doğru bitkiyi doğru şekilde kullanıyorsak şifalıdır. Bu nedenle her duyduğumuzu uygulamak yerine araştırıp irdeleyip bitkisel tedavi kürünü uygulamaya karar vermeliyiz. Sağlıklı günler dileğiyle

ender saraç bağışıklığı güçlendiren bitki çayı Google

bagisikligi guclendiren bitki cayi

Ender Saraç’tan Bağışıklığı Güçlendiren Bitki Çayı Tarifi:

Doktor Ender Saraç bağışıklığınız zayıf olursa daha kolay hastalıklara yakalanırsınız bu nedenle bağışıklığın güçlü olması önemlidir diyor. Bağışıklığımızı güçlendirmek için tamamen doğal bir formül öneriyor. Şifalı bitkiler ile hazırlanan bitki çayı ile bağışıklığı güçlendirmek mümkündür diyor. Özellikle grip salgını gibi hastalıklara yakalanmamak için kullanılabilecek bitki çayı tarifimiz:

Malzemeler:

* 1 çay kaşığı ekinezya,
* 1 tutam kuşburnu,
* 1 tutam hibiskus,
* yarım tatlı kaşığı yeşil çay,
* 1 çay kaşığı kekik,
* 1 tane karanfil.

Hazırlanışı ve Kullanımı:

Tüm bitkiler 1 bardak kaybar su içerisinde 3-5 dakika kadar demlenip süzülür. Öğün aralarında günde 3 kez tatlandırmadan içilir.

Popüler Aramalar

Sizde Yorum Gönderin