Son yıllarda şifalı bitkilerin faydaları konusunda büyük gelişmeler vardır. Tıbbi tedaviye yardımcı tamamlayıcı yada alternatif tıp olarak tanımlanan bitkisel tedavi yöntemlerini sık sık duyuyoruz. Bitkiler konusunda uzman doktorlar hangi bitki hangi hastalık için nasıl kullanılır açıklıyorlar. Bitkilerin hazırlanışı ve kullanımını anlatan reçetelere kür deniyor. Aynen ilaçların kullanımını anlatan prospektüs gibi bize bitkinin nasıl kullanılacağını yan etkilerini ve etkilerini anlatan kürler var. Bitkisel tedavi kürlerini doğru kişilerden öğrenmek ve en doğru şekliyle uygulamak çok sağlıklı sonuçlar yaratıyor. Şifalı bitkiler konusunda eğitim alan doktorlara fitoterapist deniliyor. Bu doktorlar bitki konusunda donanımlı her türlü bilgiyi verebilen kişilerdir. Bir de bitki uzmanlığı olan kişilere herbalist doktor deniliyor. bitkisel tedavi kürlerini Ahmet Maranki, İbrahim Saraçoğlu, Ömer Coşkun, Erkan Topuz, Ender saraç gibi uzman doktorların açıkladığı bitkisel kürler uzman doktorlar tarafından açıklanan sağlıklı bitki kürleridir. Bitki kürlerinin en iyi şekilde faydalı olması için şifalı bitkilerin de güvenilir bir aktardan alınması önemlidir. Bunun yanında bitkiler doktorlarımızın tarifini verdiği ölçülerde ve tavsiye edildiği şekilde hazırlanmalıdır. Bitkisel tedavi konusunda çok dikkatli davranmalıyız. Çünkü eğer bitkileri rastgele ve uygun şekilde kullanmazsak fayda yerine zarar verebilir. Birde eğer kronik bir hastalığımız var ise mutlaka doktorumuza sorarak kullanmamız gerekir. Örneğin şeker hastaları, tabs,yon hastaları bitkileri dikkatli kullanmalıdır. Bazı bitkiler tansiyonu yada şekeri yükseltebilir yada düşürebilir. Eğer doğru bitkiyi doğru şekilde kullanıyorsak şifalıdır. Bu nedenle her duyduğumuzu uygulamak yerine araştırıp irdeleyip bitkisel tedavi kürünü uygulamaya karar vermeliyiz. Sağlıklı günler dileğiyle

erkan topuz kemoterapi Google

kemoterapi

Erkan Topuz’dan Kemoterapi ve radyoterapi görenler için bitkisel Tedavisi Kürü

ProF. Dr. Erkan Topuz kemoterapi ve radyoterapi gören hastalar için bitkisel destek olabilecel bir kür öneriyor. Şifalı bitkiler ile hazırlanan kür kemoterapi yada radyoterapi gören kanser hastaları için bitkisel yardımcı bir tedavi olacağını söylüyor. Kemoterapinin etkilerini azaltacak olan bitki kürü kemoterapi döneminin daha rahat geçirileceği ve tedaviye yardımcı olacağını açıklıyor.

Radyoterapi ve Kemoterapi gören kanser hastaları için bitki kürü tarifi:

Malzemeler:

* 1 bardak kaynar su,
* 1 kahve kaşığı kuru zencefil,
* 1 kahve kaşığı papatya,
* 1 dilim limon.

Hazırlanışı Ve kullanımı:

1 bardak kaynar suyun içine zencefil, papatya ve limon koyularak demlenir. Asla kaynatmayınız demlemek gereklidir. Bu çaydan günde 3 kupa içilebilir. Bu çay, ağız yaralarına mani olur, radyoterapinin meydana getirdiği bazı yanmaları önler, kemoterapinin meydana getirdiği bulantıları azaltır.
Erkan Topuz
Sorularınız için : etopuz@istanbul.edu.tr

Popüler Aramalar

Sizde Yorum Gönderin