Son yıllarda şifalı bitkilerin faydaları konusunda büyük gelişmeler vardır. Tıbbi tedaviye yardımcı tamamlayıcı yada alternatif tıp olarak tanımlanan bitkisel tedavi yöntemlerini sık sık duyuyoruz. Bitkiler konusunda uzman doktorlar hangi bitki hangi hastalık için nasıl kullanılır açıklıyorlar. Bitkilerin hazırlanışı ve kullanımını anlatan reçetelere kür deniyor. Aynen ilaçların kullanımını anlatan prospektüs gibi bize bitkinin nasıl kullanılacağını yan etkilerini ve etkilerini anlatan kürler var. Bitkisel tedavi kürlerini doğru kişilerden öğrenmek ve en doğru şekliyle uygulamak çok sağlıklı sonuçlar yaratıyor. Şifalı bitkiler konusunda eğitim alan doktorlara fitoterapist deniliyor. Bu doktorlar bitki konusunda donanımlı her türlü bilgiyi verebilen kişilerdir. Bir de bitki uzmanlığı olan kişilere herbalist doktor deniliyor. bitkisel tedavi kürlerini Ahmet Maranki, İbrahim Saraçoğlu, Ömer Coşkun, Erkan Topuz, Ender saraç gibi uzman doktorların açıkladığı bitkisel kürler uzman doktorlar tarafından açıklanan sağlıklı bitki kürleridir. Bitki kürlerinin en iyi şekilde faydalı olması için şifalı bitkilerin de güvenilir bir aktardan alınması önemlidir. Bunun yanında bitkiler doktorlarımızın tarifini verdiği ölçülerde ve tavsiye edildiği şekilde hazırlanmalıdır. Bitkisel tedavi konusunda çok dikkatli davranmalıyız. Çünkü eğer bitkileri rastgele ve uygun şekilde kullanmazsak fayda yerine zarar verebilir. Birde eğer kronik bir hastalığımız var ise mutlaka doktorumuza sorarak kullanmamız gerekir. Örneğin şeker hastaları, tabs,yon hastaları bitkileri dikkatli kullanmalıdır. Bazı bitkiler tansiyonu yada şekeri yükseltebilir yada düşürebilir. Eğer doğru bitkiyi doğru şekilde kullanıyorsak şifalıdır. Bu nedenle her duyduğumuzu uygulamak yerine araştırıp irdeleyip bitkisel tedavi kürünü uygulamaya karar vermeliyiz. Sağlıklı günler dileğiyle

erkan topuz kolon kanseri tedavisi Google

Erkan Topuz Kolon bağırsak kanseri nedir tedavisi nasıl yapılır

Rektum(kalınbağırsağın son bölümü)tümörleri dışında genellikle radyoterapi devreden çıkar.Sizin tümör tipinizde çoğunlukla kemoterapi yapılır.Tümör büyükse,bağırsağın zarını taşmışsa ve lenf bezlerine atlamışsa kemoterapi şart.Son 10 sene zarfında kolon kanserinde kemoterapi büyük mesafe katetti.

Kolon kanseri Nedenleri:

* Kolon kanserinin en önemli sebepleri immün sistemi yetersizliği ve yanlış beslenmedir.
* Beslenmede kırmızı ete ağırlık verenler,sebze –meyve tüketmeyenler,katkı maddesi içeren gıdalarla beslenenlerde kolon kanseri sık görülür.
* Kabızlık çekenler.
* Ailesinde bağırsak kanseri olanlar ve çeşitli sebeplerle radyasyon tedavisi görenler risk taşır.

Kolon kanserinden Korunmak için Yapılması Gerekenler:

Kolon kanserinden korunmak için bol sebze meyve,keten tohumu ,soya yağı,yoğurt ve katkı maddesi içermeyen gıdalar tüketmeli,kırmızı etten uzak durmalı.Ayrıca kabız kalınmamalı,belli aralıklarla kolonoskopi yaptırmalı.

Kolon Kanseri olan Hastalara öneriler:

Kolon kanserine yakalandıktan sonra da bağışıklık sistemini güçlendirecek ve kan tablosununun  düşmesine mani olacak besinlere öncelik verilmeli.Kırmızı eti haftada 1 defayla sınırlandırın.Alkol özellikle de bira tüketmeyin.Almanlarda kolon kanserinin sık görülmesinin en büuük sebebi aşırı miktarda bira tüketimidir.Lahana,semizotu,ıspanak,domates gibi posa bırakacak gıdalara öncelik verin. Bol bol havuç yiyin, kilo kaybınız varsa havuç suyu için. Ananas tüketmeyi ihmal etmeyin. Yoğurt tedavi sırasında en önemli gıdaların başındadır. Mutlaka yarım kilo evde yapılmış yoğurt yiyin. Doktorunuza danışarak haftada 6 gün 1 bebe aspirini, 400 gram folik asit, 1gram kalsiyum alın.Shiitake ya da maitake mantarı hapı kullanın.Her gün 1 çorba kaşığı keten tohumu yiyin.Milk thistle (deve dikeni sütü),boswella bitkisi hapı,dulavrat otu(burdock),flax seed(keten tohumu yağı alabilirsiniz.Bağırsakları yumuşak tutmak ve ağız yaralarına mani olmak için B vitamini kompleksi faydalı olabilir.

Popüler Aramalar

Sizde Yorum Gönderin