Son yıllarda şifalı bitkilerin faydaları konusunda büyük gelişmeler vardır. Tıbbi tedaviye yardımcı tamamlayıcı yada alternatif tıp olarak tanımlanan bitkisel tedavi yöntemlerini sık sık duyuyoruz. Bitkiler konusunda uzman doktorlar hangi bitki hangi hastalık için nasıl kullanılır açıklıyorlar. Bitkilerin hazırlanışı ve kullanımını anlatan reçetelere kür deniyor. Aynen ilaçların kullanımını anlatan prospektüs gibi bize bitkinin nasıl kullanılacağını yan etkilerini ve etkilerini anlatan kürler var. Bitkisel tedavi kürlerini doğru kişilerden öğrenmek ve en doğru şekliyle uygulamak çok sağlıklı sonuçlar yaratıyor. Şifalı bitkiler konusunda eğitim alan doktorlara fitoterapist deniliyor. Bu doktorlar bitki konusunda donanımlı her türlü bilgiyi verebilen kişilerdir. Bir de bitki uzmanlığı olan kişilere herbalist doktor deniliyor. bitkisel tedavi kürlerini Ahmet Maranki, İbrahim Saraçoğlu, Ömer Coşkun, Erkan Topuz, Ender saraç gibi uzman doktorların açıkladığı bitkisel kürler uzman doktorlar tarafından açıklanan sağlıklı bitki kürleridir. Bitki kürlerinin en iyi şekilde faydalı olması için şifalı bitkilerin de güvenilir bir aktardan alınması önemlidir. Bunun yanında bitkiler doktorlarımızın tarifini verdiği ölçülerde ve tavsiye edildiği şekilde hazırlanmalıdır. Bitkisel tedavi konusunda çok dikkatli davranmalıyız. Çünkü eğer bitkileri rastgele ve uygun şekilde kullanmazsak fayda yerine zarar verebilir. Birde eğer kronik bir hastalığımız var ise mutlaka doktorumuza sorarak kullanmamız gerekir. Örneğin şeker hastaları, tabs,yon hastaları bitkileri dikkatli kullanmalıdır. Bazı bitkiler tansiyonu yada şekeri yükseltebilir yada düşürebilir. Eğer doğru bitkiyi doğru şekilde kullanıyorsak şifalıdır. Bu nedenle her duyduğumuzu uygulamak yerine araştırıp irdeleyip bitkisel tedavi kürünü uygulamaya karar vermeliyiz. Sağlıklı günler dileğiyle

erkan topuz ödem söktürücü bitki çayı Google

odem-sokturen bitki cayi

Erkan Topuz’dan Ödem Söktürücü Zayıflatıcı Bitki Çayı Tarifi:

Doktor Erkan Topuz vücutta biriken suyu ödemi atmak için çok etkili bir bitki çayı tarifi açıkladı. Vücuttaki ödem hem kilolu görünmemize neden olur hemde rahatsızlık verir. Bu nedenle vücuttaki ödemi atarsanız hem zayıflar hemde sağlıklı olursunuz. Şimdi ödem söktürücü bitki çayı tarifini açıklayalım.

Malzemeler:

* mısır püskülü,
* maydanoz,
* defne yaprağı,
* kiraz sapı.

Hazırlanışı ve Kullanımı:

Bütün malzemeleri, kaynar suyun içine atıp,10-15 dakika demleyin. Süzmüş olduğunuz, bitkisel çayı günde 2 fincan için. Bu kürü günlük, taze olarak hazırlayın. Bu çayın faydalarına gelince ; Vücutta fazlaca su tutulmasından dolayı, meydana gelen ödemi atmanıza yardımcı olur. Özellikle Menapoz döneminde, şikayet konusu olan, şişlik , ödem şikayetlerine karşı da çok etkilidir.

Popüler Aramalar

Sizde Yorum Gönderin