Son yıllarda şifalı bitkilerin faydaları konusunda büyük gelişmeler vardır. Tıbbi tedaviye yardımcı tamamlayıcı yada alternatif tıp olarak tanımlanan bitkisel tedavi yöntemlerini sık sık duyuyoruz. Bitkiler konusunda uzman doktorlar hangi bitki hangi hastalık için nasıl kullanılır açıklıyorlar. Bitkilerin hazırlanışı ve kullanımını anlatan reçetelere kür deniyor. Aynen ilaçların kullanımını anlatan prospektüs gibi bize bitkinin nasıl kullanılacağını yan etkilerini ve etkilerini anlatan kürler var. Bitkisel tedavi kürlerini doğru kişilerden öğrenmek ve en doğru şekliyle uygulamak çok sağlıklı sonuçlar yaratıyor. Şifalı bitkiler konusunda eğitim alan doktorlara fitoterapist deniliyor. Bu doktorlar bitki konusunda donanımlı her türlü bilgiyi verebilen kişilerdir. Bir de bitki uzmanlığı olan kişilere herbalist doktor deniliyor. bitkisel tedavi kürlerini Ahmet Maranki, İbrahim Saraçoğlu, Ömer Coşkun, Erkan Topuz, Ender saraç gibi uzman doktorların açıkladığı bitkisel kürler uzman doktorlar tarafından açıklanan sağlıklı bitki kürleridir. Bitki kürlerinin en iyi şekilde faydalı olması için şifalı bitkilerin de güvenilir bir aktardan alınması önemlidir. Bunun yanında bitkiler doktorlarımızın tarifini verdiği ölçülerde ve tavsiye edildiği şekilde hazırlanmalıdır. Bitkisel tedavi konusunda çok dikkatli davranmalıyız. Çünkü eğer bitkileri rastgele ve uygun şekilde kullanmazsak fayda yerine zarar verebilir. Birde eğer kronik bir hastalığımız var ise mutlaka doktorumuza sorarak kullanmamız gerekir. Örneğin şeker hastaları, tabs,yon hastaları bitkileri dikkatli kullanmalıdır. Bazı bitkiler tansiyonu yada şekeri yükseltebilir yada düşürebilir. Eğer doğru bitkiyi doğru şekilde kullanıyorsak şifalıdır. Bu nedenle her duyduğumuzu uygulamak yerine araştırıp irdeleyip bitkisel tedavi kürünü uygulamaya karar vermeliyiz. Sağlıklı günler dileğiyle

greyfurt yağı Google

greyfurt yagi nedir

Greyfurt Yağı Nedir Faydaları Nelerdir Nasıl Kullanılır:

Bol vitaminli bir kış meyvesi olan greyfurt çok faydalı bir meyvedir. Bu sağlığımız için faydalı meyvenin yağıda inanın meyvesi kadar şifalıdır diyebiliriz. Greyfurt yağı, meyva kabuklarından soğuk pres yöntemiyle elde edilir. C vitamini yönünden oldukça zengindir. Bu özelliği ile şifalı bir bitki yağıdır. Greyfurt yağının faydaları nelerdir, greyfurt yağı neye iyi gelir diyorsanız, yada greyfurt yağı nasıl kullanılır merak diyorsanız açıklayalım.

Greyfurt Yağı Faydaları:

* Soğuk algınlığına faydalıdır.
* Öksürük için önerilir.
* Baş ağrısına iyi gelir.
* Halsizlik için destekleyicidir.
* Bol C vitamini içeririr.
* Selülit için faydalı olduğu biliniyor.
* Göğüs toparlama ve sıkılaştırmada faydalı olur.
* Greyfurt yağı, akneli cilde karşı sivilce giderici olarak kullanılabilir.
* Düzenli kullanıldığında zayıflamada etkili olur.
* Anksiyete giderici, zihni rahatlatıcı, moral yükseltici, tazelik verici özellikleriyle bir antidepresan görevi yapabilir.
* Greyfurt yağı, iyi bir aromaterapi yağıdır.

Greyfurt Yağı Nasıl Kullanılır:

Greyfrt yağını dahilen yani içerek kullanacaksanız; 1 fincan suya 5-6 damla damlatılarak içebilirsiniz. Eğer greyfurt yağını haricen kullanacaksanız masaj yaparak sorunlu bölgeye sürerek kullanabilirsiniz. Özellikle selülit için yada sıkılaştırıcı olarak kullanacaksanız düzenli olarak masaj yapmanız tavsiye edilir.

Popüler Aramalar

Sizde Yorum Gönderin