greyfurt yağı

greyfurt yagi nedir

Greyfurt Yağı Nedir Faydaları Nelerdir Nasıl Kullanılır:

Bol vitaminli bir kış meyvesi olan greyfurt çok faydalı bir meyvedir. Bu sağlığımız için faydalı meyvenin yağıda inanın meyvesi kadar şifalıdır diyebiliriz. Greyfurt yağı, meyva kabuklarından soğuk pres yöntemiyle elde edilir. C vitamini yönünden oldukça zengindir. Bu özelliği ile şifalı bir bitki yağıdır. Greyfurt yağının faydaları nelerdir, greyfurt yağı neye iyi gelir diyorsanız, yada greyfurt yağı nasıl kullanılır merak diyorsanız açıklayalım.

Greyfurt Yağı Faydaları:

* Soğuk algınlığına faydalıdır.
* Öksürük için önerilir.
* Baş ağrısına iyi gelir.
* Halsizlik için destekleyicidir.
* Bol C vitamini içeririr.
* Selülit için faydalı olduğu biliniyor.
* Göğüs toparlama ve sıkılaştırmada faydalı olur.
* Greyfurt yağı, akneli cilde karşı sivilce giderici olarak kullanılabilir.
* Düzenli kullanıldığında zayıflamada etkili olur.
* Anksiyete giderici, zihni rahatlatıcı, moral yükseltici, tazelik verici özellikleriyle bir antidepresan görevi yapabilir.
* Greyfurt yağı, iyi bir aromaterapi yağıdır.

Greyfurt Yağı Nasıl Kullanılır:

Greyfrt yağını dahilen yani içerek kullanacaksanız; 1 fincan suya 5-6 damla damlatılarak içebilirsiniz. Eğer greyfurt yağını haricen kullanacaksanız masaj yaparak sorunlu bölgeye sürerek kullanabilirsiniz. Özellikle selülit için yada sıkılaştırıcı olarak kullanacaksanız düzenli olarak masaj yapmanız tavsiye edilir.


Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/sifalibitkilerinfaydalari.com/httpdocs/wp-includes/post-template.php:389) in /home/sifalibitkilerinfaydalari.com/httpdocs/wp-content/plugins/sayfa_sayac/sayfa_sayac.php on line 491

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir