Son yıllarda şifalı bitkilerin faydaları konusunda büyük gelişmeler vardır. Tıbbi tedaviye yardımcı tamamlayıcı yada alternatif tıp olarak tanımlanan bitkisel tedavi yöntemlerini sık sık duyuyoruz. Bitkiler konusunda uzman doktorlar hangi bitki hangi hastalık için nasıl kullanılır açıklıyorlar. Bitkilerin hazırlanışı ve kullanımını anlatan reçetelere kür deniyor. Aynen ilaçların kullanımını anlatan prospektüs gibi bize bitkinin nasıl kullanılacağını yan etkilerini ve etkilerini anlatan kürler var. Bitkisel tedavi kürlerini doğru kişilerden öğrenmek ve en doğru şekliyle uygulamak çok sağlıklı sonuçlar yaratıyor. Şifalı bitkiler konusunda eğitim alan doktorlara fitoterapist deniliyor. Bu doktorlar bitki konusunda donanımlı her türlü bilgiyi verebilen kişilerdir. Bir de bitki uzmanlığı olan kişilere herbalist doktor deniliyor. bitkisel tedavi kürlerini Ahmet Maranki, İbrahim Saraçoğlu, Ömer Coşkun, Erkan Topuz, Ender saraç gibi uzman doktorların açıkladığı bitkisel kürler uzman doktorlar tarafından açıklanan sağlıklı bitki kürleridir. Bitki kürlerinin en iyi şekilde faydalı olması için şifalı bitkilerin de güvenilir bir aktardan alınması önemlidir. Bunun yanında bitkiler doktorlarımızın tarifini verdiği ölçülerde ve tavsiye edildiği şekilde hazırlanmalıdır. Bitkisel tedavi konusunda çok dikkatli davranmalıyız. Çünkü eğer bitkileri rastgele ve uygun şekilde kullanmazsak fayda yerine zarar verebilir. Birde eğer kronik bir hastalığımız var ise mutlaka doktorumuza sorarak kullanmamız gerekir. Örneğin şeker hastaları, tabs,yon hastaları bitkileri dikkatli kullanmalıdır. Bazı bitkiler tansiyonu yada şekeri yükseltebilir yada düşürebilir. Eğer doğru bitkiyi doğru şekilde kullanıyorsak şifalıdır. Bu nedenle her duyduğumuzu uygulamak yerine araştırıp irdeleyip bitkisel tedavi kürünü uygulamaya karar vermeliyiz. Sağlıklı günler dileğiyle

guatr hastası nasıl zayıflar Google

troid-ve-zayiflama

Troid Hastaları Nasıl Zayıflayabilir Guatr Hastalarında Zayıflama

Troid hastalarında, guatr olan kişilerde metabilizma çok yavaş çalışır ve kilo vermek imkansızlaşır. Troid hastaları doktor kontrolünde zayıflayabilir. Glisemik diyet önerilir.

Troid bezi tarafından salgılanan hormonlar metabolizmanızı ayarlayan ve hızlandıran hormonlardır. Troid bezinin az hormon salgılaması durumuna hipotroidi deniyor. Troid eksikliğinde metabolizmanızın çalışma hızı da yavaşlar.

Böylelikle vücudunuzda ki yağ ve enerji yakımın da aksamalar olur. Bu olaylar sonucu tüm kontrollü çabalarınıza rağmen kilo problemleri ortaya çıkmaya başlar. Troid hastalığı olduğu tespit edilen ve kilo fazlalığı olan kişilerin öncelikle endokrin uzmanına başvurmaları gerekir.

Troid bezi az çalışan kişilerin uygulaması gereken diyetler elbette ki diğer insanlara göre daha farklıdır. Uzmanlar tarafından bu rahatsızlığa sahip kişilere glisemik indeks diyeti öneriliyor. Kısaca gi diyeti olarak anılan bu program üç önemli aşamaya sahip. İlk dikkat edilmesi gereken nokta düşük gi li karbonhidratları tercih etmek. Beyaz un, beyaz patates ve beyaz ekmek yüksek gi li olarak sayabileceklerimiz arasında.

Tam buğday ve kepek ise az gi lilerden bazıları. İkinci önemli adımınız ise besinlerin yaklaşık gi miktarlarını öğrenmek olmalı. Son olarak bütün aşamaları da kapsayan önemli nokta ise öğünlerinizin hepsinde aldığınız kalori miktarını olabildiğince düşük tutmaktır.

Rafine olan besinler olmayanlardan daha fazla glisemik indeksi arttırır. İşlenmiş yani fabrika görmüş gıdalar rafine olanlardır. Beyaz pirinç, kurabiye, meyve suları ve şekerler rafinelere örnek verilebilir. Lif ve posa içeren sebze, meyve, badem, ceviz ve bezelye glisemik indeksi düşürücü etkiye sahiptir. Yani rafine olmayanlardır. İhtiyacınız olan kilo kaybını bir türlü sağlayamıyorsanız Troid bezinizin kontrollerini yaptırarak sebebini araştırmaya başlayabilirsiniz.

Popüler Aramalar

Sizde Yorum Gönderin