Son yıllarda şifalı bitkilerin faydaları konusunda büyük gelişmeler vardır. Tıbbi tedaviye yardımcı tamamlayıcı yada alternatif tıp olarak tanımlanan bitkisel tedavi yöntemlerini sık sık duyuyoruz. Bitkiler konusunda uzman doktorlar hangi bitki hangi hastalık için nasıl kullanılır açıklıyorlar. Bitkilerin hazırlanışı ve kullanımını anlatan reçetelere kür deniyor. Aynen ilaçların kullanımını anlatan prospektüs gibi bize bitkinin nasıl kullanılacağını yan etkilerini ve etkilerini anlatan kürler var. Bitkisel tedavi kürlerini doğru kişilerden öğrenmek ve en doğru şekliyle uygulamak çok sağlıklı sonuçlar yaratıyor. Şifalı bitkiler konusunda eğitim alan doktorlara fitoterapist deniliyor. Bu doktorlar bitki konusunda donanımlı her türlü bilgiyi verebilen kişilerdir. Bir de bitki uzmanlığı olan kişilere herbalist doktor deniliyor. bitkisel tedavi kürlerini Ahmet Maranki, İbrahim Saraçoğlu, Ömer Coşkun, Erkan Topuz, Ender saraç gibi uzman doktorların açıkladığı bitkisel kürler uzman doktorlar tarafından açıklanan sağlıklı bitki kürleridir. Bitki kürlerinin en iyi şekilde faydalı olması için şifalı bitkilerin de güvenilir bir aktardan alınması önemlidir. Bunun yanında bitkiler doktorlarımızın tarifini verdiği ölçülerde ve tavsiye edildiği şekilde hazırlanmalıdır. Bitkisel tedavi konusunda çok dikkatli davranmalıyız. Çünkü eğer bitkileri rastgele ve uygun şekilde kullanmazsak fayda yerine zarar verebilir. Birde eğer kronik bir hastalığımız var ise mutlaka doktorumuza sorarak kullanmamız gerekir. Örneğin şeker hastaları, tabs,yon hastaları bitkileri dikkatli kullanmalıdır. Bazı bitkiler tansiyonu yada şekeri yükseltebilir yada düşürebilir. Eğer doğru bitkiyi doğru şekilde kullanıyorsak şifalıdır. Bu nedenle her duyduğumuzu uygulamak yerine araştırıp irdeleyip bitkisel tedavi kürünü uygulamaya karar vermeliyiz. Sağlıklı günler dileğiyle

hüseyin ermiş sistit kürü Google

HÜSEYİN ERMİŞ SİSTİT BİTKİSEL ÇÖZÜM KÜRÜ

Aktar Hüseyin Ermiş idrar yollarında sorun yaşayanlar ve sistit hastalığı olanlar için şifalı bitkiler ile hazırlanan bitki kürü açıkladı. Bu bitki kürü düzenli uygulandığında Allah’ın izniyle sistit problemi tamamen ortadan kalkacak kesin olarak iyileşecektir dedi.

Sistit Bitkisel Tedavi Kürü:

Malzemeler:

* Maydanoz sapı,
* papatya,
* adaçayı,
* çörekotu yağı.

Hazırlanışı ve Kullanımı:

Maydanoz sapı sabahları adaçayı ile demlenip içilecek. akşamları yine maydanoz sapı papatya ile demlenip içilecek. Çörekotu yağı sabah akşam 1′er çay kaşığı yenecek. Demleme işlemini 1 bardak kaynar suyun içine bitkiler eklenip 5 dakika kadar bekletip süzülüp içilir.

Popüler Aramalar

Sizde Yorum Gönderin