Son yıllarda şifalı bitkilerin faydaları konusunda büyük gelişmeler vardır. Tıbbi tedaviye yardımcı tamamlayıcı yada alternatif tıp olarak tanımlanan bitkisel tedavi yöntemlerini sık sık duyuyoruz. Bitkiler konusunda uzman doktorlar hangi bitki hangi hastalık için nasıl kullanılır açıklıyorlar. Bitkilerin hazırlanışı ve kullanımını anlatan reçetelere kür deniyor. Aynen ilaçların kullanımını anlatan prospektüs gibi bize bitkinin nasıl kullanılacağını yan etkilerini ve etkilerini anlatan kürler var. Bitkisel tedavi kürlerini doğru kişilerden öğrenmek ve en doğru şekliyle uygulamak çok sağlıklı sonuçlar yaratıyor. Şifalı bitkiler konusunda eğitim alan doktorlara fitoterapist deniliyor. Bu doktorlar bitki konusunda donanımlı her türlü bilgiyi verebilen kişilerdir. Bir de bitki uzmanlığı olan kişilere herbalist doktor deniliyor. bitkisel tedavi kürlerini Ahmet Maranki, İbrahim Saraçoğlu, Ömer Coşkun, Erkan Topuz, Ender saraç gibi uzman doktorların açıkladığı bitkisel kürler uzman doktorlar tarafından açıklanan sağlıklı bitki kürleridir. Bitki kürlerinin en iyi şekilde faydalı olması için şifalı bitkilerin de güvenilir bir aktardan alınması önemlidir. Bunun yanında bitkiler doktorlarımızın tarifini verdiği ölçülerde ve tavsiye edildiği şekilde hazırlanmalıdır. Bitkisel tedavi konusunda çok dikkatli davranmalıyız. Çünkü eğer bitkileri rastgele ve uygun şekilde kullanmazsak fayda yerine zarar verebilir. Birde eğer kronik bir hastalığımız var ise mutlaka doktorumuza sorarak kullanmamız gerekir. Örneğin şeker hastaları, tabs,yon hastaları bitkileri dikkatli kullanmalıdır. Bazı bitkiler tansiyonu yada şekeri yükseltebilir yada düşürebilir. Eğer doğru bitkiyi doğru şekilde kullanıyorsak şifalıdır. Bu nedenle her duyduğumuzu uygulamak yerine araştırıp irdeleyip bitkisel tedavi kürünü uygulamaya karar vermeliyiz. Sağlıklı günler dileğiyle

hüseyin ermiş yumurta geliştirici macun Google

bebegi olmayana macun

Bebek Sahibi Olamayan Aileler İçin Kısırlık Kürleri:

Aktar Hüseyin Ermiş çocuğu olmayanlar için şifalı bitkiler ile hazırlanan bitkisel kürler ve macun tarifleri verdi. Özellikle hamile kalamayan kadınlar için verdiği macun tarifleri gebe kalmak için mucize kürlerdir dedi. İşte Aktar Hüseyin Ermiş’in hamile kalma kürleri:

Hamile kalmak için yumurtalık geliştirici macun tarifi:

Malzemeler:

* 1 çay bardağı çörekotu,
* 1 çay bardağı defne tohumu,
* yarım çay bardağı arı poleni,
* yarım çay bardağı hünnap,
* 600 gram çiçek balı.

Hazırlanışı ve Kullanımı:

Çörekotu, defne tohumu, arı poleni ve hünnap rondoda çekilip toz haline getirilir. Derin bri cam kap içerisinde balda katılarak iyice karıştırılıp macun kıvamına getirilir. Her gün aç karnına 1 çorba kaşığı yenir. Allah’ın izniyle macun bitiminde hamilelik gerçekleşir diyen Ermiş, eğer gebe kalamadıysanız aynı macunu bir kez daha yapınız dedi.

Rahim çocuk tutmazsa kullanılacak macun tarifi:

Eğer hamile kalıyor ama rahim çocuk tutmayıp düşük yapıyorsanız bu macunu kullanmalısınız diyen Hüseyin Ermiş, şifalı bitkiler doğru ve uygun şekilde kullanılırsa Allah’ın izniyle hamileliğiniz bebek ile sonuçlanır dedi.

Malzemeler:

* 2 su bardağı çam fıstığı,
* 1 çay bardağı zencefil,
* 1 çay bardağı arı poleni,
* 50 cc zeytinyağı,
* 600 gram çiçek balı.

Hazırlanışı ve Kullanımı:

Tüm şifalı bitkiler istenilen ölçülerde cam bir kap içerisinde tahta kaşık ile karıştırılarak macun hazırlanır. Her sabah aç karna 1 çorba kaşığı yenir.

Miyom nedeni ile hamile kalamayanlar için macun tarifi:

Aktar Hüseyin Ermiş, eğer rahimde miyom problemi nedeni ile hamile kalamıyorsanız vereceğim tarifi uygularsanız hem miyom sorunundan kurtulur hemde hamile kalırsınız dedi.

Malzemeler:

* 1 su bardağı peygamber çiçeği,
* yarım su bardağı zencefil,
* yarım su bardağı acı kayısı çekirdeği,
* yarım su bardağı ısırgan tohumu,
* 500 gram çiçek balı.

Hazırlanışı ve Kullanımı:

Tüm malzemeler rondoda çekilerek iyice inceltilir. Sonra cam bir kap içerisinde bal ilave edilerek tahta kaşık ile karıştırılır. Hergün aç karnına 1 kaşık yenir.

Popüler Aramalar

Sizde Yorum Gönderin