Skip to main content

reflüye süt iyi gelirmi

İbrahim Saraçoğlu Reflüye Doğal Çözüm 2 Yudum Süt İçin

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu reflü hastaları için uygulaması çok kolay doğal bir formül açıklıyor. Reflü hastalığı özellikle mide yanması şikayeti ile başlar. Reflü hastaları yediklerinin mideden geri geliyor hissi yaşadıklarını söylerler. Mideden ağıza kadar tüm yemek borusunda şiddetli bir yanma ve ağrı oluşur. İyileşmesi zor bir mide hastalığı olan reflü için İbrahim Saraçoğlu süt öneriyor. Peki reflü için süt nasıl kullanılır açıklayalım.

Reflü hastaları mide yanma şikayetleri başladığı anda 2 yudum süt içerlerse mide yanması geçer. Yalnız sütü fazla içmemeniz gerekiyor, yalnızca 2-3 yudum içmelisiniz. Reflü hastaları her mide yanması hissettiklerinde bu işlemi tekrar ederlerse 10-15 gün içinde bu şikayetlerinin geçtiğini ve reflünün ortadan kalktığını göreceklerdir. Reflü için uygulayacakları bu doğal reçetede dikkat edilecek tek husus şudur, sütü ısıtarak içmeyiniz. İçeceğiniz süt oda sıcaklığında yada soğuk olmalıdır.

Bazı insanların süte karşı alerjisi olabilir. Süte karşı alerjisi olan reflü hastaları için Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu havuç suyu öneriyor. 1 bardak taze sıkılmış havuç suyu da reflü ye karşı mükemmel bir koruyucudur. Süt içemiyorsanız havuç suyu içebilirsiniz. Reflü hastaları için her iki formülde uygulanması oldukça kolay ve sağlıklıdır. İlaç içmeden ve içtiğiniz ilaçların yan etkileri ile uğraşmadan oldukça sağlıklı ve doğal yöntemler olan süt yada havuç suyunu içebilirsiniz.

horlamaya bitkisel tedavi lahana kürü

İbrahim Saraçoğlu’ ndan Horlamaya Bitkisel Tedavi Lahana Kürü Tarifi:

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, anotomik sorunlardan kaynaklanmayan horlama için bitkisel çözüm olabilecek bir kür öneriyor. Sürekli horlama sorunu olanların uzman bir doktora başvurmalarında fayda vardır. Horlama bir sağlık sorununun habercisi olabilir. Ancak geçici horlama problemine lahana kürü faydalı olacaktır. Bu kür yalnızca horlama için değil uyku apnesi ve uyku bozuklukları için de çok etkilidir. Şifalı bir sebze olan lahana ile hazırlanan horlama kürünü açıklayalım.

Horlama İçin Beyaz Lahana Kürü :

Malzemeler:

* 1 litre kireçsiz su.
* 2-3 yaprak beyaz lahana.

Hazırlanışı ve Kullanımı:

1 litre suda 2-3 tane beyaz lahana yaprağını haşlayın. Sonra, lahana suyunu sabah ve akşam aç karına 1 bardak için. En az 1 hafta en çok 21 gün kullanmalısınız. Zaten bir hafta içerisinde horlama sorunu kalmayacaktır. Alışkanlık haline getirmeyiniz. Hiç bir bitkiyi sürekli kullanmayınız.

koah hastalığına iyi gelen bitki kürü

İbrahim Saraçoğlu Koah Hastalığı Bitkisel Tedavisi Kürü:

Özellikle sigara içenlerde sıkça görülmeye başlayan hastalıklardan biri olan koah hastalığı tedavisi zor bir hastalıktır. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu koah hastalığı için şifalı bitki yulaf samanı ile hazırlanan bitki kürü öneriyor.

Hastada rahatlama ve iyileşme sağlayan bu kür koah hastalığına iyi geliyor. Koah hastalığına bitkisel çözüm arayanlar için yulaf samanı kürünü Saraçoğlu şu şekilde açıklıyor.

Koah Hastalığı İçin Yulaf Samanı Kürü:

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

Aktardan alacağınız yulaf samanı ile hazırlayacağımız kür şu şekilde yapılıyor. Bir su bardağı kaynar suyun içine 1 tatlı kaşığı yulaf samanı konularak 7 dakika kısık ateşte kaynatılır.Kaynama süresi bittiğinde bekletmeden sıcakken süzülür. Ilıyınca yudum yudum içilir.

Bir ay süre ile gün aşırı sabah,öğle veya akşam yemeklerinden iki saat sonra yudum yudum içilir. Bir ayda toplam 15 gün uygulanacaktır. Bir aydan sonra 15 gün ara verilir.15 gün aradan sonra aynı şekilde tekrar edilir.

kepek sorununa ısırgan otu kürü

Saç Kepeklenmesine Isrgan Otu Kürü Tarifi

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu saçlarda oluşan kepeklenme için ısırgan otu öneriyor. Isırgan otu kürü hem saçlardaki kepeklenmeyi giderir hemde saça parlaklık ve canlılık veriyor. Sağlıklı ve pırıl pırıl saçlar için ısırgan otu kürünü denemeye ne dersiniz. Şimdi ısırgan otu kürünü açıklayalım.

Saçlara Isırgan Otu Kürü:

Malzemeler:

* 6 Gram ısırgan otu,
* 750 mililitre su.

Öncelikle saçınızı şampuanınız ile yıkayıp temizleyin. Bitkisel şampuan kullanmanız daha iyi olacaktır. Sonrasında bir avuç ısırgan otunu (yaklaşık 6 gram) 750 mililitre hafif ateşte kaynamakta olan suda 4 dakika süreyle haşlayın. Soğuduktan sonra süzün.

Bu ısırgan suyunu saçınıza sürün ve 30 dakika etki etmesini bekleyin. Daha sonra saçınızı durulayabilirsiniz. Bu kürü haftada 2 yada 3 kez yapabilirsiniz.sifalibitkilerinfaydalari.com

ibrahim saraçoğlu kilo alma kürü

İbrahim Saraçoğlu Kilo Almak İçin Bitki Kürleri:

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu kilo almak için şifalı bitkile rile hazırlanan bitki kürleri açıkladı. Kilo almak için neler yenmeli, kilo almak isteyenler neleri yememeli açıklayan Saraçoğlu çok zayıf olan ve kilo almak isteyenler için doğal ve sağlıklı önerilerde bulundu.

Kilo almak için karanfil kürü:

Bir hafta boyunca, sabah kahvaltısı ile öğlen yemeği arasında yarım bardak su ile çiğnemeden 3-4 tane karanfil yutulur. 7 gün boyunca karanfil kürünü uyguladıktan sonra yediklerimize dikkat etmemiz gerekiyor.

Kilo almak için neler yemeliyiz:

Normal ekmek: Öğünlerde sadece normal buğday ekmeği tüketilir (beyaz ekmek, kepeksiz).

Domates: Tüketeceğiniz ne tür et (koyun, dana, balık veya tavuk) olursa olsun beraberinde orta boy büyüklüğünde ızgarası yapılmış veya pişmiş domates tüketilmesi gerekir.

Antep fıstığı: Her gün bir ay boyunca on-onbeş adet antep fıstığı tüketilir.

Beyaz üzüm ve muz: Meyvelerden daha ziyade taze beyaz üzüm ve muz tercih edilmelidir.

Haşlanmış patates: Her öğlen yemeğinde mutlaka bir adet haşlanmış patates tüketilmelidir.

Acı olmamak şartıyla salatanızda sivri veya dolmalık biber bir ay boyunca eksik olmamalıdır.

Melisa çayı: Her akşam yemeğinden iki saat sonra, bir fincan melisa çayı içilmelidir.

Hangi meyveyi tüketirseniz tüketin mutlaka yarım kase yoğurdun içerisine doğradıktan sonra tüketilmelidir.

Hangi tatlı olursa olsun, mutlaka bol tarçın serperek tüketilmelidir. Kendiniz evinizde kek veya süt ürünlerinden tatlı yapıyorsanız mutlaka biraz fazlaca tarçın ilave ediniz.

İş yerinizde veya evinizde, sofraya yalnız oturmayınız.

Her gün 20 dakika mutlaka yürüyüş yapınız. Zamanı önemli değil. Ancak, her gün bir ay boyunca, aynı saatlerde yürüyüş yapmaya özen gösterin.

Hangi yiyecekler ve içecekler yasak:

** Her türlü kaymak ve katı yağ kullanımından uzak durulmalıdır.

** Çay ve kahve: Günde iki bardaktan fazla çay içilmemelidir. Kahve ancak 1 tane.

** Turşu, karabiber, acı biber ve sütten uzak durunuz .

** En az iki ay boyunca, bezelye, nohut, ıspanak, karnabahar ve brüksel lahanası tüketilmemelidir.
İbrahim Saraçoğlu resmi web sitesi: www.saracoglu.at

ibrahim saraçoğlu havuç suyu kürü

İbrahim Saraçoğlu Alzheimer Hastalığına Bitkisel Çözüm Havuç Suyu Kürü:

Karoten açısından oldukça zengin olan havuç, ALZHEİMER (ALZAYMIR) HASTALIĞI için iyi bir şifa kaynağıdır diyen Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu uyguladığı taze sıkılmış havuç suyu kürü ile Alzheimer’ı yüzde 30 oranında iyileştirdiğini belirtiyor. Ama bu uygulama hastalağın başlangıç evresinde olanlar için geçerlidir. Prof. Saracoğlu, “Hastalığının son evresinde olanlarda da, hastalığın ilerlemesinin belirgin bir şekilde durdurduğu gözleniyor” diyor. Havuçta bulunan A vitaminini büyük bir oranda vücudumuza kazandırmak istiyorsak, bu taktirde bir bardak havuç suyunun içerisine iki-üç damla sıvı yağ damlatmamız gerekir.

Havuç Kürü Hazırlanışı ve Uygulanışı:

Havuç suyu mutlaka taze olarak tüketilmelidir.Üç ay boyunca her gün, akşam yemeğinden iki saat sonra taze sıkılmış bir bardak havuç suyu içilir. Üç ay tamamlandıktan sonra haftada en fazla 2-3 defa yine akşam yemeklerinden iki saat sonra bir bardak havuç suyu içmeyi alışkanlık haline getirmek gerekir. Havuç suyunu içtikten sonra üzerine başka bir şey tüketmemeye özen gösterilmelidir. Her gün akşam taze olarak hazırlanması ve fazla bekletilmeden tüketilmesi gerekir.

Havuç kürü uygulanırken dikkat edilmesi gerekenler:

Kür uygulanırken nelere dikkat edilmeli? Kür uygulanırken dikat etmek gereken bazı noktalar var tabiki. Satın aldığınız havuçların taze ve olgunlaşmış olmasına mutlaka özen gösteriniz. Kolay bükülebilen veya tazeliğini kayıp etmiş olan havuçları satın almayınız. Kolayca eğilebilenler tazeliğini yitirmiş olanlardır. Tam olgunlaşmadan (genç) toplanmış olan küçük havuçlarda şeker oranı yüksektir. Havuç olgunlaştıkça içerdiği şeker oranı da azalır. Havucun rengi ne kadar güçlü ise içerdiği beta-karoten maddesi de o kadar fazladır. A-vitamini (retinol) ihtiyacımızı genel olarak hayvansal besinlerden alırız. Bitkilerde moleküler yapıları birbirlerinden farklı çok çeşitli karotenler vardır. Karotenler, A-vitamininin ön basamaklarıdır. Bunlardan molekül yapıları uygun olanlar, insan vücudunda kısmen A-vitaminine dönüştürülürler. Bu dönüşüm için molekül yapısı en uygun olan karoten, beta karotendir.

Havuç suyunun diğer faydaları:

* Havuç suyunun önemli bir özelliği yemek borusu ve mide yanmasına karşı olan gücüdür. Mide yanması çekenler için bir bardak havuç suyu bulunmaz bir nimettir.

* Havuç kürü, akciğer kanseri riskini azaltır.

* Havuç kürünü uygulayanlar, sigara tiryakisi iseler, havuç suyu kürünü uygularken bol bol balgam sökerler. Bu anlamda havuç suyu kürü aynı zamanda sigara içenler için iyi bir balgam söktürücüdür.

* Kalp krizi geçirme riski altında olanlara taze sıkılmış havuç suyu kürünü ihmâl etmemelerini özellikle tavsiye ederim.

ibrahim saraçoğlu öksürük kürü

İbrahim Saraçoğlu Öksürük Bitkisel Tedavisi İçin Soğan Kürü Tarifi:

Doğal antibiyotik olduğu söylenen soğanın öksürüğe de iyi geldiğini biliyor muydunuz? Binbir derde deva olan kuru soğan öksürük için şifa kaynağı oluyor. Prof Dr. İbrahim saraçoğlu öksürük için şifalı bitki soğanı tavsiye ediyor. Soğan kürü ile evde öksürük tedavisini kendimiz yapabileceğimizi söyleyen Saraçoğlu; soğan çok şifalı bir bitkidir dedi. Öksürük için uygulanacak soğan kürü için krımızı yada mor soğan değil yemeklik sarı soğan kullanılmasını tavsiye etti.

Soğan Kürü Hazırlanışı ve Kullanımı:

Bir tane orta boy sarı soğanı 6 ya bölüp bir buçuk bardak ki,reçsiz suyun içerisine atıyoruz. Bir kaç dakika kaynatıp ılımaya bırakıyoruz. Ilıdıktan sonra süzerek içiyoruz.
Beklemeden taze hazırlanarak içilmesi tavsiye ediliyor.

Balgamlı Öksürük İçin :

Yarım litre suya 7-8 tane keçi boynuzu atarak kaynatın ve bunun suyunu için.3 gün sonra balgamın nasıl söküldüğünü sizde farkedeceksiniz. Özellikle sigara içen kişilerin bu kürü kullanmasını tavsiye ederiz.

ibrahim saraçoğlu dereotu kürü ile zayıflama

İbrahim Saraçoğlu Sağlıklı Zayıflamak İçin Dereotu Kürü Öneriyor:

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu zayıflamak isteyenler için dereotu bitkisini öneriyor. Peki dereotu nasıl kullanılmalı, dereotu nasıl zayıflatır. Saraçoğlu dereotunun zayıflamak için nasıl tüketilmesi gerektiğini şu şekilde açıklıyor.

Yemeklerden yaklaşık 15 dakika önce bir yemek kaşığı dereotu yerseniz 10 dakika sonra tokluk hissi oluşur. Böylece daha az yemek yersiniz.

Zayıflamak isteyenlerin dereotunu tüketmesi gerekir. Dereotu açlık duygusana fren yaptıran bir doğal destektir. Dereotunu yemek aralarında da yiyebilirsiniz. Bir süre sonra iştahınızın azaldığını farkedeceksiniz.

Dereotunu yemeklerden önce yemeye devam ettiğiniz taktirde iştahınızın azaldığını ve yemek yerken daha çabuk doyduğunuzu sizde farkedeceksiniz.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu

ibrahim saraçoğlu siğil tedavisi

İbrahim Saraçoğlu Siğil İçin Bitkisel Çözüm Kürü:

Siğil özellikle çocukluk ve gençlik döneminde ortaya çıkan sivilceye benzer kahverengi bir oluşumdur. Koparılması tehlikelidir. Mutlaka doktora gitmek gerekir.

Fakat alternatif tıp ve tamamlayıcı bitkisel öneriler de etkili olmaktadır. Prof Dr İbrahim Saraçoğlu siğil için şifalı bitkiler ile hazırlanan bitki kürü açıklıyor.

İbrahim Saraçoğlu Siğiller İçin Söğüt Yaprağı Kürü

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu siğiller için taze söğüt yaprağı kürü öneriyor.
Siğillere karşı akarsu kenarında yetişen söğüt ağacının taze yaprağını önermekteyim. Bir adet taze söğüt yaprağı, iki parmak ucu arasında iyice kırıp ezildikten sonra, siğilin üzerine on dakika hafif bastırılarak etki ettirilir.

Bu uygulama en az 21 gün süreyle uygulanmalıdır. Hatta siğil geçmedi ise bir hafta ara verilip tekrar devam edilebilir. Siğil tedavisi için çok etkili bir bitkisel tedavi yöntemidir. Bu kür ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak için: www.saracoglu.at adresine başvurabilirsiniz.