Son yıllarda şifalı bitkilerin faydaları konusunda büyük gelişmeler vardır. Tıbbi tedaviye yardımcı tamamlayıcı yada alternatif tıp olarak tanımlanan bitkisel tedavi yöntemlerini sık sık duyuyoruz. Bitkiler konusunda uzman doktorlar hangi bitki hangi hastalık için nasıl kullanılır açıklıyorlar. Bitkilerin hazırlanışı ve kullanımını anlatan reçetelere kür deniyor. Aynen ilaçların kullanımını anlatan prospektüs gibi bize bitkinin nasıl kullanılacağını yan etkilerini ve etkilerini anlatan kürler var. Bitkisel tedavi kürlerini doğru kişilerden öğrenmek ve en doğru şekliyle uygulamak çok sağlıklı sonuçlar yaratıyor. Şifalı bitkiler konusunda eğitim alan doktorlara fitoterapist deniliyor. Bu doktorlar bitki konusunda donanımlı her türlü bilgiyi verebilen kişilerdir. Bir de bitki uzmanlığı olan kişilere herbalist doktor deniliyor. bitkisel tedavi kürlerini Ahmet Maranki, İbrahim Saraçoğlu, Ömer Coşkun, Erkan Topuz, Ender saraç gibi uzman doktorların açıkladığı bitkisel kürler uzman doktorlar tarafından açıklanan sağlıklı bitki kürleridir. Bitki kürlerinin en iyi şekilde faydalı olması için şifalı bitkilerin de güvenilir bir aktardan alınması önemlidir. Bunun yanında bitkiler doktorlarımızın tarifini verdiği ölçülerde ve tavsiye edildiği şekilde hazırlanmalıdır. Bitkisel tedavi konusunda çok dikkatli davranmalıyız. Çünkü eğer bitkileri rastgele ve uygun şekilde kullanmazsak fayda yerine zarar verebilir. Birde eğer kronik bir hastalığımız var ise mutlaka doktorumuza sorarak kullanmamız gerekir. Örneğin şeker hastaları, tabs,yon hastaları bitkileri dikkatli kullanmalıdır. Bazı bitkiler tansiyonu yada şekeri yükseltebilir yada düşürebilir. Eğer doğru bitkiyi doğru şekilde kullanıyorsak şifalıdır. Bu nedenle her duyduğumuzu uygulamak yerine araştırıp irdeleyip bitkisel tedavi kürünü uygulamaya karar vermeliyiz. Sağlıklı günler dileğiyle

ibrahim saraçoğlu akciğer temizleme Google

İBRAHİM SARAÇOĞLU AKCİĞER TEMİZLEME KÜRÜ

Prof.Dr İbrahim Saraçoğlu doğanın iki mucize bitkisinden, çok faydalı bir kür önerdi. Bu kür, hem akciğer kanserinden koruyucu, hem de kanser olan hastalar için, iyileştirici bir etkiye sahiptir.. Isırgan otunun faydalarını bilmeyen yok. Ama ısırgan otu, ebegümeci ile birleşince, adeta mucize yaratıyor.

Malzemeler:

- 1/2 lt su
- 4–5 gr (bir tutam) ebe gümeci
- 4–5 gr (bir tutam ısırganotu )

Hazırlanışı ve Uygulama

Suyun içine, ebegümeci ve ısırgan otunu atıp, hafif ateşte, ağzı kapalı olarak, 4 dakika kaynatın.Ilıdıktan sonra süzün, ama içerisindeki kalan bitkileri mutlaka ayıklayın. Aç karnına, sabah ve akşam öneleyici olarak, birer çay bardağı, kanser hastaları için ise, birer su bardağı için. Bitki suyunu içtikten en az 20 dakika sonra yemek yiyin. Bu küre, önleyici olarak 1 ay, kanser hastaları için ise 3 ay hiç ara verilmeden devam edilmesi faydalıdır. Yılda en az iki defa uygulanır. Üç ay tamamlandıktan sonra 15 gün ara verilip, tekrar 3 ay boyunca iki günde bir, bir su bardağı içilir. Daha sonraki günlerde zaman zaman uygulanır.

Kullanım şekli:

- Birinci hafta bir gün arayla, sabah ve akşam aç karna
- İkinci hafta iki gün arayla, sabah ve akşam aç karna
- Üçüncü hafta üç gün arayla, sabah ve akşam aç karna
- Dördüncü hafta dört gün arayla, sabah ve akşam aç karna
- Beşinci haftadan itibaren haftada bir defa sabah ve akşam aç karna birer çay bardağı içilecek.

Uyarı : Kullanılan her iki bitkinin, kullanım sırasında ya ikisi birden kuru, ya da ikisi birden, taze olarak kullanılması gerekir. Bitkilerden birisi taze, birisi kuru olursa hiç bir faydası olmaz.

Popüler Aramalar

4 Comments

 1. filiz tarlan diyor ki:

  Merhaba.Akciğer kanseri olan hastaya taze yapraklardan ( ısırgan , ebegümeci , dereotu ,nane , kuruyemiş olarak badem , ceviz ve fındık , limon suyu sızma zeytin yağı ) ile oluşturulmuş bir salatanın şifa özelliği var mıdır ?

 2. admin diyor ki:

  Merhaba Filiz Hanım benim sitemde bilgi amaçlı uzmanlarımızın kürlerini yayınlıyorum Kesin bir cevap için
  http://www.saracoglu.at adresinden iletişime geçerseniz daha iyi olur. Acil şifalar dilerim…

 3. BARIŞ diyor ki:

  BENİM BABAM AKÇİGER KÜÇÜK HÜCRE AK CİYER HASTASI 4 EVREN 2 YIL TEDAVİ GÖRMEKTEDİR
  KEMOTERAPİ ALMAKTADIR KEMOTERAPİ ALIRKAN KANI DÜŞÜYOR HALSİZLİK GELİYOR
  YÜRÜMEYE DERMANI KALMIYOR BİZE ÖNERİNİZ NEDİR

 4. Farabi diyor ki:

  Walla,ben hic inanmiyorum buotcularin dediklerine.Son zamanlarda moda oldu amma,bunlarin hicbiriside Lokman Hekim degil.Cok seyleri salliyorlar gibi geliyor bana.Cogu dediklerinin hic bir faydasi olmuyor

Sizde Yorum Gönderin