Son yıllarda şifalı bitkilerin faydaları konusunda büyük gelişmeler vardır. Tıbbi tedaviye yardımcı tamamlayıcı yada alternatif tıp olarak tanımlanan bitkisel tedavi yöntemlerini sık sık duyuyoruz. Bitkiler konusunda uzman doktorlar hangi bitki hangi hastalık için nasıl kullanılır açıklıyorlar. Bitkilerin hazırlanışı ve kullanımını anlatan reçetelere kür deniyor. Aynen ilaçların kullanımını anlatan prospektüs gibi bize bitkinin nasıl kullanılacağını yan etkilerini ve etkilerini anlatan kürler var. Bitkisel tedavi kürlerini doğru kişilerden öğrenmek ve en doğru şekliyle uygulamak çok sağlıklı sonuçlar yaratıyor. Şifalı bitkiler konusunda eğitim alan doktorlara fitoterapist deniliyor. Bu doktorlar bitki konusunda donanımlı her türlü bilgiyi verebilen kişilerdir. Bir de bitki uzmanlığı olan kişilere herbalist doktor deniliyor. bitkisel tedavi kürlerini Ahmet Maranki, İbrahim Saraçoğlu, Ömer Coşkun, Erkan Topuz, Ender saraç gibi uzman doktorların açıkladığı bitkisel kürler uzman doktorlar tarafından açıklanan sağlıklı bitki kürleridir. Bitki kürlerinin en iyi şekilde faydalı olması için şifalı bitkilerin de güvenilir bir aktardan alınması önemlidir. Bunun yanında bitkiler doktorlarımızın tarifini verdiği ölçülerde ve tavsiye edildiği şekilde hazırlanmalıdır. Bitkisel tedavi konusunda çok dikkatli davranmalıyız. Çünkü eğer bitkileri rastgele ve uygun şekilde kullanmazsak fayda yerine zarar verebilir. Birde eğer kronik bir hastalığımız var ise mutlaka doktorumuza sorarak kullanmamız gerekir. Örneğin şeker hastaları, tabs,yon hastaları bitkileri dikkatli kullanmalıdır. Bazı bitkiler tansiyonu yada şekeri yükseltebilir yada düşürebilir. Eğer doğru bitkiyi doğru şekilde kullanıyorsak şifalıdır. Bu nedenle her duyduğumuzu uygulamak yerine araştırıp irdeleyip bitkisel tedavi kürünü uygulamaya karar vermeliyiz. Sağlıklı günler dileğiyle

ibrahim saraçoğlu bademcik iltihabı tedavisi Google

İBRAHİM SARAÇOĞLU BADEMCİK İLTİHABI VE ŞİŞMESİ İÇİN KÜR

 Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, bademcik şişmesi, bademcik iltihapları ve enfeksiyonları için ebegümeci ve adaçayı gargarasının yararlı olduğunu dile getirmiş ve bademcik enfeksiyonları için aşağıdaki bitkisel tedavi kürünü önermiştir.

Bademcik iltihabı ve şişmesi için bitkisel tedavi kürü:
1 su bardağı kadar suyun içine 1 poşet adaçayı ve 2 tane ebegümeci yaprağı atılır. Bu karışımın demlenmesi için 10 dakika beklenir.

Demlenen adaçayı ebegümeci kürü süzülür ve süzüldükten sonra ılıması beklenir. Bademcik enfeksiyonları hafif olan kişilerin bu karışım ile günde 3’er kere gargara yapmaları gerekmektedir. Bademcik iltihabı daha kötü durumda olanlar ise hazırlanan bademcik kürüyle günde 6-7 kere gargara yapacaklardır.

1 ay süresince, her gün gargara yapılarak, küre devam edilir. 1 aylık süre dolduktan sonra ise 2 günde bir gargaraya devam edilir. Gargaranın etkisini artırmak için 1 ay boyunca her gün 1 süzen poşet adaçayı demleyip içmek yararlı olacaktır.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu bademcik enfeksiyonu olanların asitli içeceklerden ve sigaradan uzak durmalarının veya bu konularda ölçülü davranmalarının çok önemli olduğunu da kaydetmiştir.

Popüler Aramalar

Sizde Yorum Gönderin