Son yıllarda şifalı bitkilerin faydaları konusunda büyük gelişmeler vardır. Tıbbi tedaviye yardımcı tamamlayıcı yada alternatif tıp olarak tanımlanan bitkisel tedavi yöntemlerini sık sık duyuyoruz. Bitkiler konusunda uzman doktorlar hangi bitki hangi hastalık için nasıl kullanılır açıklıyorlar. Bitkilerin hazırlanışı ve kullanımını anlatan reçetelere kür deniyor. Aynen ilaçların kullanımını anlatan prospektüs gibi bize bitkinin nasıl kullanılacağını yan etkilerini ve etkilerini anlatan kürler var. Bitkisel tedavi kürlerini doğru kişilerden öğrenmek ve en doğru şekliyle uygulamak çok sağlıklı sonuçlar yaratıyor. Şifalı bitkiler konusunda eğitim alan doktorlara fitoterapist deniliyor. Bu doktorlar bitki konusunda donanımlı her türlü bilgiyi verebilen kişilerdir. Bir de bitki uzmanlığı olan kişilere herbalist doktor deniliyor. bitkisel tedavi kürlerini Ahmet Maranki, İbrahim Saraçoğlu, Ömer Coşkun, Erkan Topuz, Ender saraç gibi uzman doktorların açıkladığı bitkisel kürler uzman doktorlar tarafından açıklanan sağlıklı bitki kürleridir. Bitki kürlerinin en iyi şekilde faydalı olması için şifalı bitkilerin de güvenilir bir aktardan alınması önemlidir. Bunun yanında bitkiler doktorlarımızın tarifini verdiği ölçülerde ve tavsiye edildiği şekilde hazırlanmalıdır. Bitkisel tedavi konusunda çok dikkatli davranmalıyız. Çünkü eğer bitkileri rastgele ve uygun şekilde kullanmazsak fayda yerine zarar verebilir. Birde eğer kronik bir hastalığımız var ise mutlaka doktorumuza sorarak kullanmamız gerekir. Örneğin şeker hastaları, tabs,yon hastaları bitkileri dikkatli kullanmalıdır. Bazı bitkiler tansiyonu yada şekeri yükseltebilir yada düşürebilir. Eğer doğru bitkiyi doğru şekilde kullanıyorsak şifalıdır. Bu nedenle her duyduğumuzu uygulamak yerine araştırıp irdeleyip bitkisel tedavi kürünü uygulamaya karar vermeliyiz. Sağlıklı günler dileğiyle

ibrahim saraçoğlu egzema bitkisel tedavi kürü Google

İBRAHİM SARAÇOĞLU EGZEMAYA BİTKİSEL ÇÖZÜM BEYAZ DUT KURUSU KÜRÜ

Prof. Dr İbrahim Saraçoğlu, egzema hastalığı için şifalı bitkiler ile hazırlanan bitkisel tedavi kürü açıkladı. Katılldığı bir TV programında açıklama yapan Saraçoğlu egzema hastalığına bitkisel çözüm arayanlar için çok etkili olduğunu söyledi. 2003 yılından beri çok sayıda hastaya uygulanan “Beyaz Dut Kurusu” kürü çok faydalı olmuştur diyen İbrahim Saraçoğlu, egzema kürünün hiç bir yan etkisi yoktur şeklinde açıkladı.

Egzemaya beyaz dut kurusu kürü:

Malzemeler:

* Yarım litre kireçsiz su,
* Bir avuç beyaz dut kurusu.

Hazırlanışı ve Kullanımı:

Yarım litre suyu çelik tencerede kaynatınız. Kaynadıktan sonra içerisine bir avuç beyaz dut kurusu ilave edilir ve 7 dakika hafif ateşte kaynatılır. Kaynama süresi tamamlandıktan sonra ılıkdan biraz sıcak (yakmayacak şekilde) egzamalı elinizi tencerinin içine sokunuz. En az 10 dakika etki ettiriniz (elinizi içerisinde bekletiniz). Bir saat elinizi yıkamayınız. Daha sonra sadece su ile durulayınız. Haftada 3 kez uygulanır. Her defasında taze hazırlanmak zorundadır.

Dikkat Edilecekler:

* En geç iki hafta içerisinde sonuç alınamıyor ise, kürü uygulamayınız.
* Eğer egzema ve liken şikayetiniz varsa domates tüketiminden uzak durunuz.

Kaynak:saracoglu.at

Popüler Aramalar

One Comment

  1. BARIŞ diyor ki:

    babam 2 yıl akçiger kanseriydi kücük hücre 4.evre 1.sene önce kemoterapi aldı sarsılmamak icin ne önerisiniz

Sizde Yorum Gönderin