Skip to main content

ibrahim saraçoğlu incir kürü tarifi

İBRAHİM SARAÇOĞLU YUMURTA SAYISINI ARTIRAN İNCİR KÜRÜ VE YUMURTA ÇATLATAN HAVUÇ KÜRÜ

Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu yumurta sayısı yeterli olmadığı için hamile kalamayan bayanlarda yumurta sayısını artırarak hamile kalınmasını kolaylaştıran kuru incir kürü tarifi verdi. Çok şifalı bir meyve olan incir ile yapılan bu kür bebek sahibi olmak isteyenler için çok faydalı olacaktır dedi.

Kuru İncir Kürü Nasıl yapılır:

2,5 bardak klorsuz suyu kaynatıp kaynarken içerisine 15-16 adet kuru inciri ilave ederek yirmi dakika ağzı kapalı olarak kaynatın. İncirleri yıkayıp ikiye bölerek ilave etmelisiniz. Yirmi dakika dolduktan sonra ılıması için bekleyin. Ilıdıktan sonra süzün. Bu incir suyunu 3’e bölün ve öğünlerden 15 dakika önce aç karnına için.

İncir Kürü Nasıl Uygulanır:

Kuru incir kürü, 21 gün içilir sonra 7 gün ara verilir ve tekrar 21 gün daha içilir. Toplam uygulama süresi 42 gün olmalıdır. Her gün içeceğimiz incir kürünü taze olarak hazırlamak gerekir.

Kuru İncir kürünün yumurta çatlatmak için kullanımı:

Yumruta sayısını artıran kuru incir küründe olduğu gibi yine 2.5 bardak suyun içine 15-16 adet kuru incir ikiye bölünerek atılır fakat bu kez 6 dakika kaynatıldıktan sonra içine bir adet havuç dilimlenerek atılır ve 4 dakika daha kaynatılır. Yine ılımaya bırakılır ve süzülür. Yemeklerden 15 dakika önce 3 öğün içilir. Bu şekilde havuç ile beraber uygulandığında yumurta çatlakmak için çok faydalıdır.
Bu kürün etkisini artırmak için yumurta büyüklüğünde sarı yemeklik kuru soğanı ince ince kıyıp üzerine 1 yemek kaşığı sumak serperek yemekten 10-15 dakika önce yiyin. Bunu haftada 4 kez tekrar edin. Bu sizi yumurtalık kisti-polikistik over ‘den de koruyacaktır.

15 thoughts to “ibrahim saraçoğlu incir kürü tarifi”

 1. Merhaba Dilay klorsuz ve kireçsiz su hazır damacana su kullanabilirsiniz. Kürler için uygun olacaktır. Sağlıklı günler dilerim..

 2. sayın İbrahim Hocam 39 yaşındayım 6 yıllık evliyim bizim çocuğumuz olmadı eşim de epilepsi hastalığı var 17 yıldır tedavi görüyor ben de ise küçüklüğümden beri görme bozukluğu var dereceleri – 16 -18 dejeneratif Fort miyobi doktorlar ameliyat yamıyor bir kaç sefer üroloji doktoruna gittim test yaptırdım sonucunda hormonlarım bozuk ve azospermi olduğu tespit edildi ve ancak tüp bebek tedavisi ile yapılabileceğini söylediler o da masraflıymış eşimin de hormonlarının çok yüksek çalıştığını söylediler bü konu da bizlere yardımcı olmanızı saygılarımla arz ederim

 3. Anladımda,adetin kaçıncı günü başlanmalı bu incir ve havuç kürüne? hiç bir yerde bulamadım.

 4. merhaba hocam ben 40 yaşındayım bende rahim inceliği var aynı zamanda yumurtam gelişmiyo ve çatlamıyo soğan kürünü bir kez uyguladım ama incir ve havucu nasıl uygulayacam çünkü nar suyuda kullanmam gerekiyo ne zaman başlayayım 3ünü beraber kullanabilirmiyim teşekkürler

 5. Mervecim adet günlerinde icmeyeceksin sanırım 21+21 yani adet günlerinden sonrs kalan süre kimisinin bir hafta sürüyor ya adeti o yüzden 7 gün ara veriyorlar

 6. mrb hocam biz 10 yıllık evliyiz cocuğumuz olmadı biz bu incir küresini duyduk uygulamaya başladık ama 2.5 su bardağına 16 tane incir koyup kaynatıyoruz ama suyu cok az cıkıyor 1 su bardagı cıkıyor bunu bir seferdemi icecegiz bunu tekrarlamak için yeni incirmi kullanacagız ve adetin kaçıncı günü başlayacagız ve nasıl icilecek teşekürler

 7. hocam eşimin şekeri sınırda o havuç ve incir kürünü kullanabilir mi?

 8. bu incir kürünü yapinca suyunu ictik incirleride yemekmi lazim cevap lütfen.

 9. 21+21arada sogan kurun devami yani 5 ya 7gun kulana bilirmiyim?tesekur ederim

 10. 5 aylık hamileyim ve kansızlıktan dolayı kan yapıcı olarak incir kürünü yapmaya başladım.Yalnız beni endişelendiren hamileyken bu kürü kullanmak sakıncalı olun mu? cevap verirseniz çok sevinirim.Teşekkürler….

 11. Merhaba Nuran Hanım sorunuzu doktorumuza soarsanız en doğru cevabı verecektir. Biz ne desek boş sonuçta uzman değiliz. http://www.saracoglu.at adresinden İbrahim Saraçoğlu’na ulaşabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz..

 12. hocam merhaba ben 12yıldır evliyim 11yaşında oğlum var 30 yaşındayım 2008yılıdan beri ikinci cocuğu düşünüyoruz kızırlık polikinliğine başvurduk bana sol tüpüm kaplı oldugunu ve folikizlerin ve yumurta tembeli olduğunu söylediler ve adet düzensiliği var aşilama oldum bebeğim 3aylık kalbi durdu 1yıl oldu 2hafta önce soğan kürü denedim incir kürü adetin kacıncı içmem gerekiyor veya önereceginiz faklı birtedavi varmı tekrar aşılama olmak istemiyorum dogal yolarda bebek sayıbı olmak istiyoruz cevap gönderirseniz seviniriz teşekürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir