Son yıllarda şifalı bitkilerin faydaları konusunda büyük gelişmeler vardır. Tıbbi tedaviye yardımcı tamamlayıcı yada alternatif tıp olarak tanımlanan bitkisel tedavi yöntemlerini sık sık duyuyoruz. Bitkiler konusunda uzman doktorlar hangi bitki hangi hastalık için nasıl kullanılır açıklıyorlar. Bitkilerin hazırlanışı ve kullanımını anlatan reçetelere kür deniyor. Aynen ilaçların kullanımını anlatan prospektüs gibi bize bitkinin nasıl kullanılacağını yan etkilerini ve etkilerini anlatan kürler var. Bitkisel tedavi kürlerini doğru kişilerden öğrenmek ve en doğru şekliyle uygulamak çok sağlıklı sonuçlar yaratıyor. Şifalı bitkiler konusunda eğitim alan doktorlara fitoterapist deniliyor. Bu doktorlar bitki konusunda donanımlı her türlü bilgiyi verebilen kişilerdir. Bir de bitki uzmanlığı olan kişilere herbalist doktor deniliyor. bitkisel tedavi kürlerini Ahmet Maranki, İbrahim Saraçoğlu, Ömer Coşkun, Erkan Topuz, Ender saraç gibi uzman doktorların açıkladığı bitkisel kürler uzman doktorlar tarafından açıklanan sağlıklı bitki kürleridir. Bitki kürlerinin en iyi şekilde faydalı olması için şifalı bitkilerin de güvenilir bir aktardan alınması önemlidir. Bunun yanında bitkiler doktorlarımızın tarifini verdiği ölçülerde ve tavsiye edildiği şekilde hazırlanmalıdır. Bitkisel tedavi konusunda çok dikkatli davranmalıyız. Çünkü eğer bitkileri rastgele ve uygun şekilde kullanmazsak fayda yerine zarar verebilir. Birde eğer kronik bir hastalığımız var ise mutlaka doktorumuza sorarak kullanmamız gerekir. Örneğin şeker hastaları, tabs,yon hastaları bitkileri dikkatli kullanmalıdır. Bazı bitkiler tansiyonu yada şekeri yükseltebilir yada düşürebilir. Eğer doğru bitkiyi doğru şekilde kullanıyorsak şifalıdır. Bu nedenle her duyduğumuzu uygulamak yerine araştırıp irdeleyip bitkisel tedavi kürünü uygulamaya karar vermeliyiz. Sağlıklı günler dileğiyle

ibrahim saraçoğlu kaşıntıya yulaf samanı kürü Google

İBRAHİM SARAÇOĞLU KAŞINTIYA BİTKİSEL ÇÖZÜM YULAF SAMANI KÜRÜ

Bazen vücudun çeşitli bölgelerinde geçmeyen kaşıntılar ortaya çıkar. Kullnılan ilaçlar yada alerjik nedenler ile ortaya çıkabilen kaşıntılar, bazen hiç sebep yokken de oluşabiliyor. Kaşıntıya ne iyi gelir, kaşıntıya iyi gelen bitkiler, vücuttaki kaşıntılar için ne yapılır, kaşıntıya bitkisel çözüm, kaşıntı için bitkisel tedavi yöntemleri nelerdir diyorsanız ve çare arıyorsanız, Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu vücutta oluşan kaşıntılara iyi gelen ve kaşıntıya çözüm olacak bitki kürü açıklıyor.

Kaşıntıya yulaf samanı kürü:

Malzemeler:

* 1 su bardağı su
* 1 yemek kaşığı yeşil yulaf

Hazırlanışı ve Kullanımı:

Kaynamakta olan suyun içine yulafı atıp 5 dakika kaynatın ılındıktan sonra vucudunuzda kaşınan bölgelere sürün.Yulaf samanı yeşil haldeyken toplayıp, gölgede kurutulmalıdır.

Popüler Aramalar

Sizde Yorum Gönderin