Son yıllarda şifalı bitkilerin faydaları konusunda büyük gelişmeler vardır. Tıbbi tedaviye yardımcı tamamlayıcı yada alternatif tıp olarak tanımlanan bitkisel tedavi yöntemlerini sık sık duyuyoruz. Bitkiler konusunda uzman doktorlar hangi bitki hangi hastalık için nasıl kullanılır açıklıyorlar. Bitkilerin hazırlanışı ve kullanımını anlatan reçetelere kür deniyor. Aynen ilaçların kullanımını anlatan prospektüs gibi bize bitkinin nasıl kullanılacağını yan etkilerini ve etkilerini anlatan kürler var. Bitkisel tedavi kürlerini doğru kişilerden öğrenmek ve en doğru şekliyle uygulamak çok sağlıklı sonuçlar yaratıyor. Şifalı bitkiler konusunda eğitim alan doktorlara fitoterapist deniliyor. Bu doktorlar bitki konusunda donanımlı her türlü bilgiyi verebilen kişilerdir. Bir de bitki uzmanlığı olan kişilere herbalist doktor deniliyor. bitkisel tedavi kürlerini Ahmet Maranki, İbrahim Saraçoğlu, Ömer Coşkun, Erkan Topuz, Ender saraç gibi uzman doktorların açıkladığı bitkisel kürler uzman doktorlar tarafından açıklanan sağlıklı bitki kürleridir. Bitki kürlerinin en iyi şekilde faydalı olması için şifalı bitkilerin de güvenilir bir aktardan alınması önemlidir. Bunun yanında bitkiler doktorlarımızın tarifini verdiği ölçülerde ve tavsiye edildiği şekilde hazırlanmalıdır. Bitkisel tedavi konusunda çok dikkatli davranmalıyız. Çünkü eğer bitkileri rastgele ve uygun şekilde kullanmazsak fayda yerine zarar verebilir. Birde eğer kronik bir hastalığımız var ise mutlaka doktorumuza sorarak kullanmamız gerekir. Örneğin şeker hastaları, tabs,yon hastaları bitkileri dikkatli kullanmalıdır. Bazı bitkiler tansiyonu yada şekeri yükseltebilir yada düşürebilir. Eğer doğru bitkiyi doğru şekilde kullanıyorsak şifalıdır. Bu nedenle her duyduğumuzu uygulamak yerine araştırıp irdeleyip bitkisel tedavi kürünü uygulamaya karar vermeliyiz. Sağlıklı günler dileğiyle

ibrahim saraçoğlu romatizma bitkisel tedavi kürü Google

İBRAHİM SARAÇOĞLU ROMATİZMA TEDAVİSİ İÇİN LAVANTA KÜRÜ

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu romatizma için lavanta çok şifalı bir bitkidir. Lavanta kürü ile romatizma ağrıları geçer ve romatizma olan bölgede iyileşme başlar diyen Saraçoğlu kürün doğru uygulanması önemlidir diyor.

Lavanta kürü hazırlanışı ve kullanımı:

1 tatlı kaşığı lavanta yaklaşık 1 bardak suyun içinde, kısık ateşte 10 dakika süresince demlenir. Lavanta çayı demlendikten sonra önce ılıması beklenir, ardından da süzülür. 2 hafta boyunca bu lavanta çayı akşam yemeklerinden 2 saat sonra içilir.

Lavanta çayının içine başka maddeler ilave edilmez ve her gün mutlaka taze hazırlanır. 2 haftalık lavanta kürü bitirildikten sonra hastalığın hala izleri varsa haftada 3-4 kez akşam yemeklerinden 2 saat kadar sonra bir su bardağı içmeye devam edilmelidir.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu romatizma tedavisi için, lavanta kürü uygulanırken düşük numaralı beyaz undan yapılmış her çeşit ekmekten ve hamur işlerinden uzak durulmasını tavsiye etmektedir.

Popüler Aramalar

Sizde Yorum Gönderin