Son yıllarda şifalı bitkilerin faydaları konusunda büyük gelişmeler vardır. Tıbbi tedaviye yardımcı tamamlayıcı yada alternatif tıp olarak tanımlanan bitkisel tedavi yöntemlerini sık sık duyuyoruz. Bitkiler konusunda uzman doktorlar hangi bitki hangi hastalık için nasıl kullanılır açıklıyorlar. Bitkilerin hazırlanışı ve kullanımını anlatan reçetelere kür deniyor. Aynen ilaçların kullanımını anlatan prospektüs gibi bize bitkinin nasıl kullanılacağını yan etkilerini ve etkilerini anlatan kürler var. Bitkisel tedavi kürlerini doğru kişilerden öğrenmek ve en doğru şekliyle uygulamak çok sağlıklı sonuçlar yaratıyor. Şifalı bitkiler konusunda eğitim alan doktorlara fitoterapist deniliyor. Bu doktorlar bitki konusunda donanımlı her türlü bilgiyi verebilen kişilerdir. Bir de bitki uzmanlığı olan kişilere herbalist doktor deniliyor. bitkisel tedavi kürlerini Ahmet Maranki, İbrahim Saraçoğlu, Ömer Coşkun, Erkan Topuz, Ender saraç gibi uzman doktorların açıkladığı bitkisel kürler uzman doktorlar tarafından açıklanan sağlıklı bitki kürleridir. Bitki kürlerinin en iyi şekilde faydalı olması için şifalı bitkilerin de güvenilir bir aktardan alınması önemlidir. Bunun yanında bitkiler doktorlarımızın tarifini verdiği ölçülerde ve tavsiye edildiği şekilde hazırlanmalıdır. Bitkisel tedavi konusunda çok dikkatli davranmalıyız. Çünkü eğer bitkileri rastgele ve uygun şekilde kullanmazsak fayda yerine zarar verebilir. Birde eğer kronik bir hastalığımız var ise mutlaka doktorumuza sorarak kullanmamız gerekir. Örneğin şeker hastaları, tabs,yon hastaları bitkileri dikkatli kullanmalıdır. Bazı bitkiler tansiyonu yada şekeri yükseltebilir yada düşürebilir. Eğer doğru bitkiyi doğru şekilde kullanıyorsak şifalıdır. Bu nedenle her duyduğumuzu uygulamak yerine araştırıp irdeleyip bitkisel tedavi kürünü uygulamaya karar vermeliyiz. Sağlıklı günler dileğiyle

ibrahim saraçoğlu romatizmaya iyi gelen bitkiler Google

İBRAHİM SARAÇOĞLU ROMATİZMAYA BİTKİSEL ÇÖZÜM KİRAZ SAPI-ISIRGAN KÜRÜ

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu romatizma hastalarına çok faydalı olacak bir kür tarifi verdi. Bitkisel tamamen doğal bu kür ile romatizma hastaları şifa bulur dedi. Romatizmaya bitkisel tedavi, bitkisel çözüm arıyanlar, romatizmaya ne iyi gelir, romatizmaya iyi gelen bitkiler nelerdir diyenler için romatizmaya bitki kürü tarifimiz:

Romatizma hastalığına kiraz sapı- ısırgan kürü:

Malzemeler:

* Yarım litre klorsuz su,
* 25-30 adet kiraz sapı,
* 1 tatlı kaşığı ısırgan.

Hazırlanışı ve Kullanımı:

Yarım litre klorsuz suyu kaynatın. İçine önce 25-30 adet kiraz sapı ilave edin ve 3 dakika hafif ateşte kaynatın. Sonra bir tatlı kaşığı ısırgan ilave ederek 3 dakika daha demleyin. 6. dakikadan sonra ocağın altını kapatın ve ılıyınca süzün. Yarısını sabah kahvaltıdan 1 saat sonra, diğer yarısını da öğle yemeğinden yarım saat önce için.

Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu – Bitkisel Kürler Kitabı

Popüler Aramalar

Sizde Yorum Gönderin