Son yıllarda şifalı bitkilerin faydaları konusunda büyük gelişmeler vardır. Tıbbi tedaviye yardımcı tamamlayıcı yada alternatif tıp olarak tanımlanan bitkisel tedavi yöntemlerini sık sık duyuyoruz. Bitkiler konusunda uzman doktorlar hangi bitki hangi hastalık için nasıl kullanılır açıklıyorlar. Bitkilerin hazırlanışı ve kullanımını anlatan reçetelere kür deniyor. Aynen ilaçların kullanımını anlatan prospektüs gibi bize bitkinin nasıl kullanılacağını yan etkilerini ve etkilerini anlatan kürler var. Bitkisel tedavi kürlerini doğru kişilerden öğrenmek ve en doğru şekliyle uygulamak çok sağlıklı sonuçlar yaratıyor. Şifalı bitkiler konusunda eğitim alan doktorlara fitoterapist deniliyor. Bu doktorlar bitki konusunda donanımlı her türlü bilgiyi verebilen kişilerdir. Bir de bitki uzmanlığı olan kişilere herbalist doktor deniliyor. bitkisel tedavi kürlerini Ahmet Maranki, İbrahim Saraçoğlu, Ömer Coşkun, Erkan Topuz, Ender saraç gibi uzman doktorların açıkladığı bitkisel kürler uzman doktorlar tarafından açıklanan sağlıklı bitki kürleridir. Bitki kürlerinin en iyi şekilde faydalı olması için şifalı bitkilerin de güvenilir bir aktardan alınması önemlidir. Bunun yanında bitkiler doktorlarımızın tarifini verdiği ölçülerde ve tavsiye edildiği şekilde hazırlanmalıdır. Bitkisel tedavi konusunda çok dikkatli davranmalıyız. Çünkü eğer bitkileri rastgele ve uygun şekilde kullanmazsak fayda yerine zarar verebilir. Birde eğer kronik bir hastalığımız var ise mutlaka doktorumuza sorarak kullanmamız gerekir. Örneğin şeker hastaları, tabs,yon hastaları bitkileri dikkatli kullanmalıdır. Bazı bitkiler tansiyonu yada şekeri yükseltebilir yada düşürebilir. Eğer doğru bitkiyi doğru şekilde kullanıyorsak şifalıdır. Bu nedenle her duyduğumuzu uygulamak yerine araştırıp irdeleyip bitkisel tedavi kürünü uygulamaya karar vermeliyiz. Sağlıklı günler dileğiyle

ibrahim saraçoğlu uykusuzluk için karabaşotu kürü Google

İBRAHİM SARAÇOĞLU UYKUSUZLUĞA BİTKİSEL ÇÖZÜM KARABAŞ OTU KÜRÜ

Prof. Dr. İbrahim Adnan saraçoğlu uykusuzluk sorunu yaşayanlar için şifalı bitki karabaş otu ile hazırlanan bitkisel kürü açıkladı. Uykusuzluk insan hayatını olumsuz etkileyen bir sorundur. Uykusuzluğa ne iyi gelir, uykusuzluğa iyi gelen bitkiler, uykusuzluğa şifalı bitki kürü var mıdır diyorsanız Saraçoğlu’nun karabaş otu kürü tam size göre denemenizi tavsiye ederiz.

Karabaş otu Kürü:

Malzemeler:

* 1 bardak kireçsiz su,
* 1 tatlı kaşığı karabaş otu.

Hazırlanışı ve Kullanımı:

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, uyku problemi olanlar için en etkili bitkinin karabaş otu olduğunu söylüyor. 1 bardak kaynayan suyun içine 1 tatlı kaşığı karabaş otunu atın ve 5 dakika kaynatın ve için uyku sorununuz kalmayacaktır. Her gece yatmadan önce karabaş otu çayını içebilirsiniz. Fakat alışkanlık yapmaması için sadece sorununuz olduğu sürece içiniz. Hiç bir bitkiyi alışkanlık haline getirip sürekli içmeyiniz diyor.
saracoglu.at

Popüler Aramalar

Sizde Yorum Gönderin