Skip to main content

inatçı öksürük nasıl geçer

Geçmek Bilmeyen Öksürük İçin Elma Çayı Tedavisi:

Öksürük bazen öyle inatçı oluyor ki geçmek bilmiyor. Özellikle gece artan öksürük ne yapsak geçmiyor. İşte böyle inatla geçmeyen öksürük ve atamadığınız balgam şikayetiniz varsa tavsiyemiz elma çayı tedavisi.

Elma çayı geçmeyen şiddetli öksürük ve balgam için iki ayrı bitki çayı tarifi ile hazırlanarak kullanılıyor. Evde kolayca hazırlayabileceğiniz elma çayları ile şiddetli öksürüğünüze çare bulmak mümkün.

Şiddetli Öksürük İçin: 1 litre suyun içine, ince dilimlenmiş 1 adet elmayı kabuklarıyla birlikte atın. Haşladıktan sonra çay gibi sıcak olarak için.

Balgamlı Öksürük İçin : Elma kabukları ile yapılan çay, hem göğüsü yumuşatır, hem de, balgam söktürmek için idealdir. Ekşi olmayan normal tatlı bir elmanın (kırmızı yada yeşil elma olabilir) kabukları soyulur, İçine biraz 1 çay kaşığı tarçın, 1 çay kaşığı zencefil ve 2 adet karanfil 1 bardak kaynar suyun içine atılır. 10 dakika demlendirdikten sonra süzülür ve içilir. Bu tarif için elmanın kendisini değil sadece kabuklarını kullanıyoruz.

Not: Sağlığınıza hiçbir zararı ve yan etkisi olmayan elma çaylarını öksürüğünüz geçinceye dek uygulayabilirsiniz. Yalnız şeker oranından dolayı şeker hastaları uzun süre kullanma konusunda dikkatli olmalıdır.

One thought to “inatçı öksürük nasıl geçer”

  1. Elma çayının da bi faydası olmadı öksürük için ne yapmam gerekiyor bi yardımcı olun lütfen

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir