Son yıllarda şifalı bitkilerin faydaları konusunda büyük gelişmeler vardır. Tıbbi tedaviye yardımcı tamamlayıcı yada alternatif tıp olarak tanımlanan bitkisel tedavi yöntemlerini sık sık duyuyoruz. Bitkiler konusunda uzman doktorlar hangi bitki hangi hastalık için nasıl kullanılır açıklıyorlar. Bitkilerin hazırlanışı ve kullanımını anlatan reçetelere kür deniyor. Aynen ilaçların kullanımını anlatan prospektüs gibi bize bitkinin nasıl kullanılacağını yan etkilerini ve etkilerini anlatan kürler var. Bitkisel tedavi kürlerini doğru kişilerden öğrenmek ve en doğru şekliyle uygulamak çok sağlıklı sonuçlar yaratıyor. Şifalı bitkiler konusunda eğitim alan doktorlara fitoterapist deniliyor. Bu doktorlar bitki konusunda donanımlı her türlü bilgiyi verebilen kişilerdir. Bir de bitki uzmanlığı olan kişilere herbalist doktor deniliyor. bitkisel tedavi kürlerini Ahmet Maranki, İbrahim Saraçoğlu, Ömer Coşkun, Erkan Topuz, Ender saraç gibi uzman doktorların açıkladığı bitkisel kürler uzman doktorlar tarafından açıklanan sağlıklı bitki kürleridir. Bitki kürlerinin en iyi şekilde faydalı olması için şifalı bitkilerin de güvenilir bir aktardan alınması önemlidir. Bunun yanında bitkiler doktorlarımızın tarifini verdiği ölçülerde ve tavsiye edildiği şekilde hazırlanmalıdır. Bitkisel tedavi konusunda çok dikkatli davranmalıyız. Çünkü eğer bitkileri rastgele ve uygun şekilde kullanmazsak fayda yerine zarar verebilir. Birde eğer kronik bir hastalığımız var ise mutlaka doktorumuza sorarak kullanmamız gerekir. Örneğin şeker hastaları, tabs,yon hastaları bitkileri dikkatli kullanmalıdır. Bazı bitkiler tansiyonu yada şekeri yükseltebilir yada düşürebilir. Eğer doğru bitkiyi doğru şekilde kullanıyorsak şifalıdır. Bu nedenle her duyduğumuzu uygulamak yerine araştırıp irdeleyip bitkisel tedavi kürünü uygulamaya karar vermeliyiz. Sağlıklı günler dileğiyle

inatçı öksürük nasıl geçer Google

inatci oksuruga bitkiler

Geçmek Bilmeyen Öksürük İçin Elma Çayı Tedavisi:

Öksürük bazen öyle inatçı oluyor ki geçmek bilmiyor. Özellikle gece artan öksürük ne yapsak geçmiyor. İşte böyle inatla geçmeyen öksürük ve atamadığınız balgam şikayetiniz varsa tavsiyemiz elma çayı tedavisi. Elma çayı geçmeyen şiddetli öksürük ve balgam için iki ayrı bitki çayı tarifi ile hazırlanarak kullanılıyor. Evde kolayca hazırlayabileceğiniz elma çayları ile şiddetli öksürüğünüze çare bulmak mümkün.

Şiddetli Öksürük İçin: 1 litre suyun içine, ince dilimlenmiş 1 adet elmayı kabuklarıyla birlikte atın. Haşladıktan sonra çay gibi sıcak olarak için.

Balgamlı Öksürük İçin : Elma kabukları ile yapılan çay, hem göğüsü yumuşatır, hem de, balgam söktürmek için idealdir. Ekşi olmayan normal tatlı bir elmanın (kırmızı yada yeşil elma olabilir) kabukları soyulur, İçine biraz 1 çay kaşığı tarçın, 1 çay kaşığı zencefil ve 2 adet karanfil 1 bardak kaynar suyun içine atılır. 10 dakika demlendirdikten sonra süzülür ve içilir. Bu tarif için elmanın kendisini değil sadece kabuklarını kullanıyoruz.

Not: Sağlığınıza hiçbir zararı ve yan etkisi olmayan elma çaylarını öksürüğünüz geçinceye dek uygulayabilirsiniz. Yalnız şeker oranından dolayı şeker hastaları uzun süre kullanma konusunda dikkatli olmalıdır.

Popüler Aramalar

One Comment

  1. asi diyor ki:

    Elma çayının da bi faydası olmadı öksürük için ne yapmam gerekiyor bi yardımcı olun lütfen

Sizde Yorum Gönderin