Son yıllarda şifalı bitkilerin faydaları konusunda büyük gelişmeler vardır. Tıbbi tedaviye yardımcı tamamlayıcı yada alternatif tıp olarak tanımlanan bitkisel tedavi yöntemlerini sık sık duyuyoruz. Bitkiler konusunda uzman doktorlar hangi bitki hangi hastalık için nasıl kullanılır açıklıyorlar. Bitkilerin hazırlanışı ve kullanımını anlatan reçetelere kür deniyor. Aynen ilaçların kullanımını anlatan prospektüs gibi bize bitkinin nasıl kullanılacağını yan etkilerini ve etkilerini anlatan kürler var. Bitkisel tedavi kürlerini doğru kişilerden öğrenmek ve en doğru şekliyle uygulamak çok sağlıklı sonuçlar yaratıyor. Şifalı bitkiler konusunda eğitim alan doktorlara fitoterapist deniliyor. Bu doktorlar bitki konusunda donanımlı her türlü bilgiyi verebilen kişilerdir. Bir de bitki uzmanlığı olan kişilere herbalist doktor deniliyor. bitkisel tedavi kürlerini Ahmet Maranki, İbrahim Saraçoğlu, Ömer Coşkun, Erkan Topuz, Ender saraç gibi uzman doktorların açıkladığı bitkisel kürler uzman doktorlar tarafından açıklanan sağlıklı bitki kürleridir. Bitki kürlerinin en iyi şekilde faydalı olması için şifalı bitkilerin de güvenilir bir aktardan alınması önemlidir. Bunun yanında bitkiler doktorlarımızın tarifini verdiği ölçülerde ve tavsiye edildiği şekilde hazırlanmalıdır. Bitkisel tedavi konusunda çok dikkatli davranmalıyız. Çünkü eğer bitkileri rastgele ve uygun şekilde kullanmazsak fayda yerine zarar verebilir. Birde eğer kronik bir hastalığımız var ise mutlaka doktorumuza sorarak kullanmamız gerekir. Örneğin şeker hastaları, tabs,yon hastaları bitkileri dikkatli kullanmalıdır. Bazı bitkiler tansiyonu yada şekeri yükseltebilir yada düşürebilir. Eğer doğru bitkiyi doğru şekilde kullanıyorsak şifalıdır. Bu nedenle her duyduğumuzu uygulamak yerine araştırıp irdeleyip bitkisel tedavi kürünü uygulamaya karar vermeliyiz. Sağlıklı günler dileğiyle

kanı temizleyen bitkiler Google

kani temizleyen bitkiler

Kanı Temizleyen Bitkiler ve Yiyecekler Nelerdir Nasıl Kullanılır

Derimizden aldığımız kirler ilk önce kana geçerler ve kan vasıtasıyla karaciğere oradan da etkiledikleri birincil organa yönelirler. Kanı temizlemek vücut sağlığı için çok önemlidir. Temiz kan diğer organlara temiz ve sağlıklı kan akışı ile sağlıklı bir bedene sahip olmamızı sağlar. Peki kanımızı nasıl temizleriz, kan temizleme yöntemleri nelerdir açıklayalım. Kan temizleme yöntemleri olarak şifalı bitkiler, kan temizleyen bitkiler ile bitkisel çözüm sunar. Kan temizleme kürleri ile temiz ve sağlıklı kan akışı sağlanır. Kanı temizleyen besinler, yiyecekler, meyveler ve sebzeler doğal kan temizleme yöntemidir. Alternatif olarak ozon ile kan temizleme ve egzersiz spor ile kan temizleme yolları da vardır.

Kan temizleyen bitkiler:

Dulavratotu:

Kan temizleyici bitkiler arasında yeralan Dulavratotu, kan ve lenfatik sistem dahil olmak üzere tüm dolaşım sistemi için çok güçlü bir arındırıcıdır. Deride hapsolmuş toksikleri temizlemekte de güçlüdür.

Isırgan yaprağı:

Kan yaptırıcı, kan temizleyici, demir eksikliğini giderici ve organizmayı uyarıcı etkisi vardır.

Ekinezya bitkisi:

Kan ve lenfatik sistem temizleyici olarak kullanılmaktadır.

Ahududu:

Kan temizleyici ve vücutta birikmiş zehirli maddelerin atılmasında yardımcı olur.

Kiraz:

Kan temizeyici ve kan sulandırıcı özelliği vardır. Böbreklerde birikmiş zararlı maddelerin vücuttan atılmasına yardımcıdır.

Elma:

Sabahları aç karnına elma yenmesi kanın temizlenmesinde ve toksinlerin atılmasında yararlı olur.

Kivi ve mango:

Kan temizleyici etkisi vardır.

Zerdeçal:

Zerdaçal kanı temizleyen ve kansere karşı koruyan bir bitkidir. Zerdeçal tozu yemeklere katılarak kullanılabileceği gibi çayı yapılarak içilebilir.

Kekik:

Kekik kanı temizleyen kandaki kötü kolestrolü düşüren şifalı bir bitkidir.

Karabaş otu:

Kanı ve vücuttaki zararlı toksinleri temizlemede etkilidir.

Biberiye:

Kan temizleyici bitkilerden biridir. Çay yapılarak içilebilir.

Armut:

Kanı temizleyen sağlıklı bir meyvedir.

Suna Dumankaya Kan temizleme kürü:

Malzemeler:

* 1 adet küçük beyaz lahana,
* 1 adet elma,
* 1 adet havuç,
* birkaç yaprak ısırgan otu,
* limon,
* tuz.

Hazırlanışı ve Kullanımı:

Lahana, elma ve havuç, bir tepsiye konularak fırına verilir. Kızgın fırında 10 dakika bekletilir. Fırından çıkarttıktan sonra doğranır ve içine ısırgan otu, limon, tuz ilave edilerek salata yapılır. Bilhassa felçli insanlar için çok faydalıdır.

Ozon ile kan temizleme:

Ozon çeşitli sağlık konularında ve zayıflamada kullanılan sağlıklı bir yöntem. Ozon tedavisi son yıllarda kanın temizlenmesi işleminde oldukça popüler bir uygulama haline gelmiştir.

Egzersiz ve spor ile kan temizleme:

Kanın temizlenmesinde en zahmetsiz ve pratik uygulama olarak egzersiz ve sportif etkinlikler mutlaka önemli bir çözüm olarak düşünülmelidir. Son yıllarda yapılan araştırmalar, insan bedeni için egzersiz ve sportif etkinlikleri gelecekte onların yakalanacakları hastalıklardan korunmalarında en güçlü faktörlerden olduğunu ortaya koymuştur.

Kan temizleyici meyveler ve kan temizleme kürü:

Malzemeler:

* 950 gram greyfurt suyu,
* 200 gram limon suyu,
* 200 gram portakal suyu,
* 200 gram bal.

Hazırlanışı ve Kullanımı:

Greyfurt, limon, portakal suyu ve bal, bir kase içerisinde karıştırılır. Cam kavanoz içerisinde, buzdolabında muhafaza edilir. Saat başı bir su bardağı içilmeli, 3 gün devam edilmelidir. Bir ay boyunca kırmızı etten uzak durulmalı. Yılda bir kere bu kürü yapmak, kanın temizlenmesini sağlayacaktır.

Popüler Aramalar

Sizde Yorum Gönderin