Son yıllarda şifalı bitkilerin faydaları konusunda büyük gelişmeler vardır. Tıbbi tedaviye yardımcı tamamlayıcı yada alternatif tıp olarak tanımlanan bitkisel tedavi yöntemlerini sık sık duyuyoruz. Bitkiler konusunda uzman doktorlar hangi bitki hangi hastalık için nasıl kullanılır açıklıyorlar. Bitkilerin hazırlanışı ve kullanımını anlatan reçetelere kür deniyor. Aynen ilaçların kullanımını anlatan prospektüs gibi bize bitkinin nasıl kullanılacağını yan etkilerini ve etkilerini anlatan kürler var. Bitkisel tedavi kürlerini doğru kişilerden öğrenmek ve en doğru şekliyle uygulamak çok sağlıklı sonuçlar yaratıyor. Şifalı bitkiler konusunda eğitim alan doktorlara fitoterapist deniliyor. Bu doktorlar bitki konusunda donanımlı her türlü bilgiyi verebilen kişilerdir. Bir de bitki uzmanlığı olan kişilere herbalist doktor deniliyor. bitkisel tedavi kürlerini Ahmet Maranki, İbrahim Saraçoğlu, Ömer Coşkun, Erkan Topuz, Ender saraç gibi uzman doktorların açıkladığı bitkisel kürler uzman doktorlar tarafından açıklanan sağlıklı bitki kürleridir. Bitki kürlerinin en iyi şekilde faydalı olması için şifalı bitkilerin de güvenilir bir aktardan alınması önemlidir. Bunun yanında bitkiler doktorlarımızın tarifini verdiği ölçülerde ve tavsiye edildiği şekilde hazırlanmalıdır. Bitkisel tedavi konusunda çok dikkatli davranmalıyız. Çünkü eğer bitkileri rastgele ve uygun şekilde kullanmazsak fayda yerine zarar verebilir. Birde eğer kronik bir hastalığımız var ise mutlaka doktorumuza sorarak kullanmamız gerekir. Örneğin şeker hastaları, tabs,yon hastaları bitkileri dikkatli kullanmalıdır. Bazı bitkiler tansiyonu yada şekeri yükseltebilir yada düşürebilir. Eğer doğru bitkiyi doğru şekilde kullanıyorsak şifalıdır. Bu nedenle her duyduğumuzu uygulamak yerine araştırıp irdeleyip bitkisel tedavi kürünü uygulamaya karar vermeliyiz. Sağlıklı günler dileğiyle

kansere yeni umut alaza taşı Google

alaza-nedir

Kansere Yeni Umut Işığı Alaza Taşı Nedir Nasıl Kullanılır

Halk arasın da pek bilinmeyen fakat mezbağa kasaplarının bildiği bir panzehir. ALAZA adı verilen bu panzehir sığırların kendi korunma mekanizmalarıyla oluşturdukları öd kesesinde oluşan safra kesesi taşını andıran bir madde, ancak 1000-1500 hayvanda bir bulunan yaklaşık parmak ucu büyüklüğünde, değerli birşey. Değerli diyorum çünkü mezbağa kasapları bulduklarını saklayıp lazım olanlara tanesi 50-60 TL’ye satıyorlar.

Bize söylenen aslında bunun sarılık için kullanıldığıydı. Bizde dolaylı olarak düşündüğümüzde sarılığın bir karaciger hastalığı olduğunu bizede yarayabilecegini düşündük. Evlerden ırak olsun ama insanın başına geldiği zaman çaresizlikten normal tedavi (kemoterapi) haricinde de her yolu deniyorsunuz.

Kayınvalidemin karaciğerinde yaklaşık 6,5 cm çapında bir kanser hücresi tespit edildi ne yürüyebiliyor, ne de oturabiliyordu. Karnındaki kitle sürekli karnına ve kaburgalarına baskı yapıyordu. Yeşil reçeteli ağrı kesicilere rağmen ızdırabı çoktu. Doktoru çok ümit verici konuşmasa da kemoterapi alması gerektiğini fazla şansının olmadığını ancak ağrısını bir nebze azaltabileceklerini söyledi.

Biz ilaca(alazaya)başlamadan önce 2 kere kemoterapi almıştık. Fakat karaciğer enzim sonuçları (ALP,AST,UST) değerleri normal değerleri yaklaşık 6-7 katıydı örneğin 200-400 arasında olması gerekenler
2800 lerde idi.

Alazaya başladığımızın haftasında 4-5 gün sonraki bio kimya sonuçlarında değerlerin 1400 lere düştüğünü bir sonraki hafta ise 600 lere indiğini gördük. Bunun dışında karın bölgesindeki şişlik azaldı. Annem şu an çok rahat yürüyebiliyor, hatta ayağını altına alıp bile oturabiliyor. Doktoru bile sonuçları hayretler içinde karşıladı.

Alaza Taşı Nasıl kullanılır:
Bize söylenen havanda dövüp un haline getirmemiz ve 1 mercimek büyüklüğündeki unu 1 tatlı kaşığı bal ile karıstırarak sabahlari aç karnına 1 tatlı kaşığı yemek. İçine 1 limonu sıkıp karıştırsanızda mayalanma yapıyor, biz öyle kullaniyoruz. Zaten küçük bir sey demiştim, yani 4-6 tatlı kaşığı bal ve 1 limonla karıştırmanız kafi geliyor. Limonda sulandırdığı için 8-10 gün kullanabiliyorsunuz.

İlk kullanmaya başladığınız zaman bir kaç gün sonra vücütta kızarmalar söz konusu olabilir, korkmayın olabilirmiş. Herhalde zararlı hücreler çikiyordur.

Sevgili arkadaslar umarım bu maildeki bilgilere hic ihtiyaç duymazsınız . Bu arada ben gercekten iyi geldiğine inaniyorum. Babamada kullandim onun değerlerinde zaten fazla problem yoktu ama yinede yararlı olduğuna inaniyorum. Sormak istediginiz bir sey olursa mail adresim ayhanbolak@yahoo.com”

Evet Ayhan Bey’in yazısı aynen bu şekilde arkadaşlar kansere yeni bir ışık tutacak bu denenmiş tarif umarım kanser hastalığı ve ağrıları ile mücadele eden herkese faydalı olur diyoruz

Popüler Aramalar

One Comment

  1. erol ibili diyor ki:

    arkadaşlar ben afyonkarahisardan erol kasabım kesim yapıyorum ALAZA ihtiyacı olan varsa temin ederim 05323845547 yada erolibili03@gmail.com adresinden ulaşın

Sizde Yorum Gönderin