Son yıllarda şifalı bitkilerin faydaları konusunda büyük gelişmeler vardır. Tıbbi tedaviye yardımcı tamamlayıcı yada alternatif tıp olarak tanımlanan bitkisel tedavi yöntemlerini sık sık duyuyoruz. Bitkiler konusunda uzman doktorlar hangi bitki hangi hastalık için nasıl kullanılır açıklıyorlar. Bitkilerin hazırlanışı ve kullanımını anlatan reçetelere kür deniyor. Aynen ilaçların kullanımını anlatan prospektüs gibi bize bitkinin nasıl kullanılacağını yan etkilerini ve etkilerini anlatan kürler var. Bitkisel tedavi kürlerini doğru kişilerden öğrenmek ve en doğru şekliyle uygulamak çok sağlıklı sonuçlar yaratıyor. Şifalı bitkiler konusunda eğitim alan doktorlara fitoterapist deniliyor. Bu doktorlar bitki konusunda donanımlı her türlü bilgiyi verebilen kişilerdir. Bir de bitki uzmanlığı olan kişilere herbalist doktor deniliyor. bitkisel tedavi kürlerini Ahmet Maranki, İbrahim Saraçoğlu, Ömer Coşkun, Erkan Topuz, Ender saraç gibi uzman doktorların açıkladığı bitkisel kürler uzman doktorlar tarafından açıklanan sağlıklı bitki kürleridir. Bitki kürlerinin en iyi şekilde faydalı olması için şifalı bitkilerin de güvenilir bir aktardan alınması önemlidir. Bunun yanında bitkiler doktorlarımızın tarifini verdiği ölçülerde ve tavsiye edildiği şekilde hazırlanmalıdır. Bitkisel tedavi konusunda çok dikkatli davranmalıyız. Çünkü eğer bitkileri rastgele ve uygun şekilde kullanmazsak fayda yerine zarar verebilir. Birde eğer kronik bir hastalığımız var ise mutlaka doktorumuza sorarak kullanmamız gerekir. Örneğin şeker hastaları, tabs,yon hastaları bitkileri dikkatli kullanmalıdır. Bazı bitkiler tansiyonu yada şekeri yükseltebilir yada düşürebilir. Eğer doğru bitkiyi doğru şekilde kullanıyorsak şifalıdır. Bu nedenle her duyduğumuzu uygulamak yerine araştırıp irdeleyip bitkisel tedavi kürünü uygulamaya karar vermeliyiz. Sağlıklı günler dileğiyle

karaciğere iyi gelen bitkiler ve kullanımı Google

karacigere bitkiler

Karaciğere Ne İyi Gelir Karaciğere İyi Gelen Bitkiler Nelerdir

Karaciğer hastalıklarına, safra kesesine ve mideye iyi gelen bitkileri açıklayan “Bilgi Kitabı” nın açıkladığı bitkileri sizlerle paylaşmak istedim. Biliyorsunuz ki bitkiler doğru ve düzenli bir şekilde kullanıldığında pekçok derde deva oluyor. Bitkilerle tedavi doğaya ve doğanın mucize şifa gücüne dönüştür. Doğayla bir bütün olan İnsanoğlunun özüne dönüşüdür doğaya dönüş. Doğanın şifa reçeteleri hastalıklarımızın başlıca çözüm yöntemidir aslında. Şimdi karaciğere, safra kesesine ve mideye iyi gelen bitkileri açıklayalım:

* Sarısabır,
* Mercanköşk,
* Melis,
* Nane,
* Ardıç Suları.

Karaciğere Bitkiler Nasıl Kullanılır:

Bitkilerimizi çay şeklinde kaynar suda 5 dakika kadar demleyerek içebilirsiniz. Bu kullanım şekli naçizane bilgilerime dayanarak benim sizlere tavsiyemdir. Bu bitkileri ayrı ayrı kullanabilirsiniz. Düzenli olarak hergün bir fincan iç.mek faydalı olacaktır. En az 21 gün boyunca devam etmenizi öneririm. Sağlıklı günler dilerim.

Popüler Aramalar

Sizde Yorum Gönderin