kedi nanesi Google

KEDİ NANESİ NEDİR FAYDALARI VE KULLANIMI

Kedi nanesi nedir:

Kedinanesi (yabani sümbül) : Ballıbabagiller familyasından; kırlarda yetişen beyaz ve pempemsi çiçekli bir bitkidir. İstanbul ve İç Anadolu bölgesinde görülür. Kediler çok sever.

Kedi Nanesi Faydaları :

* Hazım sistemini düzeltir.
* Hazmı kolaylaştırır.
* Mide ve bağırsak gazlarını söktürür.
* Karın ağrılarını giderir.
* Astım grip ve bronşitin sebep olduğu nefes darlığını geçirir.
* İdrar söktürür.
* Bağırsak solucanlarını düşürür.
* Ağrılı aybaşı kanamalarında faydalıdır.
* İktidarsızlığı giderir.
* Sinirleri yatıştırır.

Kedi Nanesi Nasıl Kullanılır:

2 tatlı kaşığı kurumuş kedi nanesi alınıp 1 bardak kaynar suda 10-15 dakika süreyle demlendirilir. Böylece elde edilen infüzyondan günde üç kez birer bardak içilebilir.

Çıban tedavisinde kedi nanesinin körpe yaprakları ve çiçekli başağı ezilip yara lapası yapılır. Bu lapa çıbanlara sürülür. Akne, baş ağrısı ve şakakta duyumsanan rahatsızlıklar için yukarıda tarifi verilen infüzyon, ovuşturularak yüze ve şakaklara uygulanır.

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /var/www/vhosts/sifalibitkilerinfaydalari.com/httpdocs/wp-includes/general-template.php:377) in /var/www/vhosts/sifalibitkilerinfaydalari.com/httpdocs/wp-content/plugins/sayfa_sayac/sayfa_sayac.php on line 491

Benzer yazılar

Popüler Aramalar

  • kedi nanesi faydaları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>