Son yıllarda şifalı bitkilerin faydaları konusunda büyük gelişmeler vardır. Tıbbi tedaviye yardımcı tamamlayıcı yada alternatif tıp olarak tanımlanan bitkisel tedavi yöntemlerini sık sık duyuyoruz. Bitkiler konusunda uzman doktorlar hangi bitki hangi hastalık için nasıl kullanılır açıklıyorlar. Bitkilerin hazırlanışı ve kullanımını anlatan reçetelere kür deniyor. Aynen ilaçların kullanımını anlatan prospektüs gibi bize bitkinin nasıl kullanılacağını yan etkilerini ve etkilerini anlatan kürler var. Bitkisel tedavi kürlerini doğru kişilerden öğrenmek ve en doğru şekliyle uygulamak çok sağlıklı sonuçlar yaratıyor. Şifalı bitkiler konusunda eğitim alan doktorlara fitoterapist deniliyor. Bu doktorlar bitki konusunda donanımlı her türlü bilgiyi verebilen kişilerdir. Bir de bitki uzmanlığı olan kişilere herbalist doktor deniliyor. bitkisel tedavi kürlerini Ahmet Maranki, İbrahim Saraçoğlu, Ömer Coşkun, Erkan Topuz, Ender saraç gibi uzman doktorların açıkladığı bitkisel kürler uzman doktorlar tarafından açıklanan sağlıklı bitki kürleridir. Bitki kürlerinin en iyi şekilde faydalı olması için şifalı bitkilerin de güvenilir bir aktardan alınması önemlidir. Bunun yanında bitkiler doktorlarımızın tarifini verdiği ölçülerde ve tavsiye edildiği şekilde hazırlanmalıdır. Bitkisel tedavi konusunda çok dikkatli davranmalıyız. Çünkü eğer bitkileri rastgele ve uygun şekilde kullanmazsak fayda yerine zarar verebilir. Birde eğer kronik bir hastalığımız var ise mutlaka doktorumuza sorarak kullanmamız gerekir. Örneğin şeker hastaları, tabs,yon hastaları bitkileri dikkatli kullanmalıdır. Bazı bitkiler tansiyonu yada şekeri yükseltebilir yada düşürebilir. Eğer doğru bitkiyi doğru şekilde kullanıyorsak şifalıdır. Bu nedenle her duyduğumuzu uygulamak yerine araştırıp irdeleyip bitkisel tedavi kürünü uygulamaya karar vermeliyiz. Sağlıklı günler dileğiyle

kudret narının mideye faydaları Google

kudret nari faydalari

Mide Hastalıklarına Bitkisel Çözüm Kudret Narı Tedavisi

Mide ağrısı, mide gazı, şişkinlik ve yanma gibi belirtiler ile ortaya çıkan reflü,gastrit ve ülser tedavi edilmezse tehlikeli olabilir hatta sonrasında mide kanserine kadar ilerleyebilen ciddi hastalıklardır. Modern tıpta çeşitli ilaç tedavileri olsada tamamen iyileşme çok zor olmaktadır. Alternatif tamamlayıcı tıp olarak etkili olan bitkisel tedavi yöntemleri bazen çok faydalı olmaktadır. Mide hastalıkları için kudret narı bulunmaz bir nimettir. Kudret narı ile mide hastalıklarından tamamen kurtulmak mümkün diyen bitki uzmanları, kudret narı mucizesini şöyle açıklıyor.

Mide Hastalıklarına Kudretnarı Tedavisi

Halk arasında Kudret Narı olarak bilinen “mormordica” adlı bitki, içeriğinde ki “charantine” denilen etken madde sayesinde bu hastalıkların temelinde yatan sorunu çözüyor.

Mide de yaşayan Helicobacter pylori isimli bakterinin mide asidini arttırarak ülser, reflü ve gastrid’i tetiklediği 1982 yılında doktor Barry Marshall tarafından keşfedilimiş ve bu bilimsel keşif tam 23 yıl sonra Nobel Tıp Ödülü nü almıştı.

İşte kudret narı bu bakterinin aktivitesini baskılayıp hastalığı durdurduğu gibi mide ve bağırsaktaki yaraların tedavisinde rakipsiz olduğunu kanıtladı.

Uzmanlar halkımızın uzun yıllardır mide rahatsızlıklarında ve diyabette bu bitkinin tedavi edici özelliklerinden faydalandığını söylerken, böyle bir bilgiye modern tıptan önce geleneksel tıpta rastlanmasına ise “mucize” gözüyle bakıyorlar.

Mide Hastalıkları için kudretnarı nasıl kullanılır:

Kudretnarının farklı kullanım şekilleri vardır. Kudret narının nasıl kullanıldığını maddeler halinde açıklayalım. Kudretnarı nasıl tüketilir öğrenelim.
* Taze kudret narı meyvesi olgunlaşınca ezilir ve balla karıştırılıp kullanılabilir. Kudret narı bitkisinin kullanılan kısmı meyveleridir. Çekirdekleri zehirli olabileceğinden çekirdeklerinden temizlenerek kullanılması gerekir.

* Kudret narı meyvesi genel olarak balla veya zeytinyağı ile karıştırılarak hazırlanır.

* Kullanıma hazır şekliyle satılan ballı kudret narı macunu ürünlerini doğal ürün satan yerlerden temin edebilirsiniz.

* Kudret narı meyvesi ve zeytinyağıyla hazırlanmış ürünler de yine doğal ürün marketlerinden alınabilir.

*Sabah ve akşam yemek öncesi bir tatlı kaşığı alınır.

*Kudret narı kapsül olarak da satılmaktadır. Günde 2- 3 kez alınabilir.

Popüler Aramalar

Sizde Yorum Gönderin