Skip to main content

Göğüs ucu çatlaklarına ne iyi gelir

Göğüs ucu çatlaklarına ne iyi gelir

Göğüs ucundaki çatlaklara ayva çekirdeği kürü öneren herbalist suna dumankaya, Emziren annelerin göğüs ucu zamanla tahriş olması nedeni ile göğüs başlarında çatlaklar oluşur. Özellikle bunun gibi oluşan çatlak bebeğin emdiği zamanlarda kadına ağrı verir. Çoğu zaman meme ucundaki çatlaklar bunun gibi durumlarda yaraya dönüşür, meme başında çatlak olduğunda hemen tedavi edilmesi gerekmektedir. bebeklerin ilk altı ay sağlıklı ve yeteri kadar beslenebilmeleri için anne sütü emmeleridir. Göğüs ucu yaralarını iyileştirmek için ne yapılması hakında bilgi veren suna dumankaya meme ucu çatlaklarına karşı ayva kürü ile geçer diyor.

Gögüs ucu çatlağı ve yaralarına kür

Bir bıçak yardımıyla ayvayı ikiye bölün, Ayvanın ortasındaki eşelek yani çekirdekli kısmı çıkaralım. Çıkardığımız çekirdekli kısımı tencereye atıp üzerini örtecek kadar su ekleyerek 15-20 dakika kaynasın. kaynama işi bittikten sonra 1 gün bekletilir ve süzülür. elde ettiğimiz bu kürü göğüs uçlarına sürün.

ahmet maranki yüksek tansiyon kürü

Yüksek Tansiyona Sarımsak Kürü Çok İyi Geliyor

Prof. Dr. Ahmet Maranki katıldığı bir Tv programında yüksek tansiyon hastaları için ilaç kadar faydalı bir kür önerdi. Sarımsağın doğal antibiyotik olduğunu ve sayısız faydaları olan doğanın bir mucizesidir diyen Maranki; yüksek tabsiyon hastaları için sarımsak ile hazırlanan bir bitki kürü önerdi.

Malzemeler:

* 5 diş sarımsak,
* 1 litre su.

Hazırlanışı ve Kullanımı:

5 diş sarımsağı soyup doğrayın. 1 litre suyun içine sarımsakları koyup ağzını kapatın. 7 gün kapalı ve güneş görmeyen bir yerde bekletin. Sonra suyu cam bir kaba süzün. Sabah 1 çorba kaşığı akşam 1 çorba kaşığı için. Yüksek tansiyon sorunu kalmayacaktır. Sağlıklı günler dileriz. www. sifalibitkilerinfaydalari.com

grip ve öksürüğe doğal çözüm soğan kürü

Grip ve Öksürüğe Evde Bitkisel Tedavi Kuru Soğan Kürü:

Grip yada öksürük oldunuz ve doktora gidip antibiyotik içmek istemiyorsanız, günlerce yatağa bağlı kalmaktan bıktıysanız size pratik bir çözüm yöntemi vereceğiz. Çok kolay bir yöntem ile soğuk algınlığı ve öksürük gibi şikayetlerden kısa sürede kurtulmak ve sağlıklı olmak ister misiniz? Şimdi size yapılışı çok kolay, doğal bir kür açıklayacağım. Çeşitli bitkiler almaya zahmetli bir kür hazırlamanıza hiç gerek yok. Herkesin evinde bulunan kuru soğan ile hazırlanan bu doğal çözümden vazgeçemeyeceksiniz. Soğanın çok faydalı olduğunu hatta doğal antibiyotik olduğu bilim adamları tarafından ispatlanan bir gerçektir. Şifa kaynağı, sağlık deposu soğanın grip ve öksürüğü de kısa sürede nasılda kolayca iyileştirdiğine inanamayacaksınız. Şimdi kürümüzü açıklayalım.

Soğan Kürü Nasıl Yapılır:

Bir adet kuru soğanı soyun, soğanın üstünü daire şeklinde kesin ve bir kaç santim oyun, üstünü oyduğunuz soğanın çukuruna bir kaşık şeker atıp 1 gün bekleyin. Daha sonra soğanın içinin sulandığını göreceksiniz. Kaşıkla suyunu için. Çok kısa sürede soğuk algınlığı, grip yada öksürük gibi şikayetleriniz iyileşecektir. Sağlıklı günler dileriz.

bacak uyuşmasına bitkisel çözüm kürü

Bacak Kaslarındaki Uyuşma İçin Bitkisel Tedavi Kürü:

Bacaklardaki uyuşma çok rahatsız edici bir hastalıktır. Basmakta zorluklara neden olabilir. Elbette sürekşi böyle bir sorun yaşıyorsanı uzman bir doktora gitmeniz gerekir. Ancak geçici uyuşmalarda yada doktorun tedavisine yardımcı olarak bitkilerden yararlanmak isterseniz sizler için Herbalist Sedef Deniz’in bacak uyuşmasına iyi gelen şifalı bitki kürünü açıklayalım.

Malzemeler:

* Defne yağı,
* Karanfil,
* Sabun,
* Su teresi tohumu tozu,
* Zencefil tozu.

Hazırlanışı ve Kullanımı:

Bütün malzemelerden birer su bardağı alınarak bir kaba konur. Defne yağı ve sabun ayrı bir kapta eritilir. Diğer malzemelerle beraber karıştırılır ve merhem kıvamına getirilir. Bu özel karışım ile uyuşn adaleye masaj yapılır. Düzenli uygulandığında adale uyuşmasına çok iyi gelecektir. Sağlıklı günlere..sifalibitkilerinfaydalari.com

suna dumankaya kemik erimesi

Suna Dumankaya’dan Kemik Erimesi Kürleri:

Kemik erimesi özellikle kadınların menapoz döneminde yaşadığı sorunlardan biridir. Kemik erimesi sonucu kemiklerde ağrı ve hastalıklar başlar. Sunz Dumankaya kemik erimesi için şifalı bitkiler ile hazırlanan kürler çneriyor. Ayrıca Dumankaya kemik erimesini önlemek içinde bitki kürleri açıklıyor.

Kemik Erimesi İçin Yumurta Kabuğu Kürü:

Yumurtanın kendisini değil sadece kabuğunu kullanacağımız yumurta kabuğu kürü için öncelikle mikrobun kırılması için yumurtaları haşlıyoruz. Yumurtaları soyup, yumurtanın içerisindeki zarı da çıkartalım. Sonra yumurta kabuklarımızı blenderden geçirerek toz haline getirelim. Un haline gelen yumurta kabuğunu her sabah 1 çay kaşığı yutalım ve ardından meyve suyu içebiliriz. Yumurta kabuğu unu, meyve suyu ya da sütün içerisine karıştırılarak da içilebilir.

Menopoz Dönemi Kemik Erimesine Bitki Kürü Tarifi:

Özellikle menapoz döneminde oluşan kemik erimesi için çok faydalı olacak bir başka kür daha açıklayan Suna Dumankaya Kemik erimesine bitkisel çözüm yöntemi olacağını söylüyor.

Malzemeler:

* 1 çorba kaşığı dövülmüş çam sakızı,
* 1 çorba kaşığı öğütülmüş çörek otu,
* keçi boynuzu pekmezi.

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

Çam sakızı, öğütülmüş çörek otu ve keçi boynuzu pekmezi bir kase içerisinde karıştırılıp sabah akşam yenir.

Kemikleri güçlendiren Bitkisel kür:

Kemik erimesini önlemek için kullanılabilecek bu kür ile kemiklerimizi güçlendirerek kemik erimesi olmasını engelleyebiliriz.

Malzemeler:

* 50 adet limon,
* 10 adet temiz yıkanmış beyaz yumurta,
* 25 gram kekik,
* 25 gram çörek otu,
* 2,5 kilo çok iyi cins bal.

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

Limonlar sıkılarak suyu çıkartılır ve yumurtalar 10 gün boyunca limon suyunda, soğuk yerde, cam kavanozda bekletilir. 10 gün sonra açıldığında, yumurtaların kabuklarının süt gibi erimiş olduğu görülür. Jel kıvamına gelmiş olan yumurta akının içinden, sarısı alınıp atılır ve yumurta akı limon suyuyla birlikte karıştırılır. Bu karışımın içine öğütülmüş kekik, çörek otu ve bal katılıp karıştırılır. Soğuk yerde muhafaza ederek her gün 1 kahve fincanı içilir. Kemiklerin güçlenmesini sağlar, vücudun direncini artırır.

adale kramplarına bitkisel çözüm kürü

Adale Kramplarına iyi Gelen Bitkiler ile Kramplara Bitkisel Tedavi

Adale kramlarını sık sık yaşıyorsanız yada spor yapıyorsunuz ve adale kramları size engel oluyorsa, sizin için bitkisel bir tedavi yöntemimiz var. Herbalist Sedef Deniz’in açıkladığı adale kramları tedavisi, tamamen doğal bir alternatif tedavidir. Şimdi dilerseniz kürümüzü açıklayalım.

Malzemeler:

* Yüksük otu,
* Su.

Hazırlanışı ve Kullanımı:

Bir tatlı kaşığı yüksük otu yeteri kadar su ile kaynatılır. Soğuduktan sonra içilir. Çok şifalı bir bitki olan yüksük otu adale kramplarınızı kısa sürede iyileştirecektir. Sağlııklı günlere.. www.sifalibitkilerinfaydalari.com

astım hastalığına damla sakızı kürü

Astım Hastalığına Ne İyi Gelir Bitkisel Çözüm Yöntemleri:

Astım hastalığı iyileşmesi oldukça zor bir solunum yolu hastalığıdır. Astım hastalığı için hastalar yığınla ilaç içmek zorunda kalırlar. Herbalist doktorlar astım hastaları için çeşitlli bitki kürleri açıklıyor. Şimdi size astım hastalığı için çok faydalı olan damla sakızı kürünü açıklayacağız.

Malzemeler:

* 50 gram damla sakızı,
* Yeterince zeytinyağı.

Hazırlanışı ve Kullanımı:

50 gram damla sakızı buzlukta bir süre dondulur. Dondurulmuş olan damla sakızı, dövüldükten sonra bir kavanoza konur. Damla sakızının üzerine, 4 parmağı aşacak şekilde saf zeytinyağı döküldükten sonra, kapağı kapatılarak, 8 gün bekletirlir. 9. gün kullanıma hazır olan damla sakızı ve zaytinyağı karışımı, çocuklara günde bir tatlı kaşığı, büyüklere ise bir yemek kaşığı veriliyor.

dalak şişmesine menekşe kökü kürü

Dalak Şişmesine Bitkisel Tedavi Kürü

Dalak şişmesi rahatsızlığınız varsa elbette öncelikle doktora gitmeniz önerilir. Doktor tedavisinin yanında yardımcı bir tedavi olarak şifalı bitkilerden faydalanmak isterseniz, Herbalist Sedef Deniz dalak şişmesine iyi gelen bir bitki kürü öneriyor.

Malzemeler:

* Menekşe kökü,
* Bal.

Hazırlanışı ve Kullanımı:

Bir tatlı kaşığı menekşe kökü alınarak bir kaba konur. Yeteri kadar bal eklenerek karıştırılır ve yenir. Dalak şişmesine çok iyi gelecektir. Sağlıklı günlere.. www.sifalibitkilerinfaydalari.com

burun kanamasına bitkisel çözüm kürü

Burun Kanamasını Durduran Bitkisel Çözüm Kürü:

Burun kanaması problemini sık sık yaşıyorsanız mutlaka uzman bir doktora başvurarak nedenini araştırın. Burun kanaması deyip geçmeyin önemli bir sebebi olabilir. Ancak ara ara geçici burun kanaması sorunu yaşıyorsanız bitkilerden faydalanabilirsiniz. Herbalist Sedef Deniz burun kanamasını durduran bitki kürü tarifi açıkladı.

Malzemeler:

* Kimyon,
* Sirke.

Hazırlanışı ve Kullanımı:

Bir tutam kimyon alınarak bir kaba konur. Yeteri kadar sirke ile karıştırılır. Meydana gelen karışım pamuk yardımı ile burna konur. Kısa sürede burun kanamasını durdurduğunu göreceksiniz. Sağlıklı günlere…www.sifalibitkilerinfaydalari.com