Son yıllarda şifalı bitkilerin faydaları konusunda büyük gelişmeler vardır. Tıbbi tedaviye yardımcı tamamlayıcı yada alternatif tıp olarak tanımlanan bitkisel tedavi yöntemlerini sık sık duyuyoruz. Bitkiler konusunda uzman doktorlar hangi bitki hangi hastalık için nasıl kullanılır açıklıyorlar. Bitkilerin hazırlanışı ve kullanımını anlatan reçetelere kür deniyor. Aynen ilaçların kullanımını anlatan prospektüs gibi bize bitkinin nasıl kullanılacağını yan etkilerini ve etkilerini anlatan kürler var. Bitkisel tedavi kürlerini doğru kişilerden öğrenmek ve en doğru şekliyle uygulamak çok sağlıklı sonuçlar yaratıyor. Şifalı bitkiler konusunda eğitim alan doktorlara fitoterapist deniliyor. Bu doktorlar bitki konusunda donanımlı her türlü bilgiyi verebilen kişilerdir. Bir de bitki uzmanlığı olan kişilere herbalist doktor deniliyor. bitkisel tedavi kürlerini Ahmet Maranki, İbrahim Saraçoğlu, Ömer Coşkun, Erkan Topuz, Ender saraç gibi uzman doktorların açıkladığı bitkisel kürler uzman doktorlar tarafından açıklanan sağlıklı bitki kürleridir. Bitki kürlerinin en iyi şekilde faydalı olması için şifalı bitkilerin de güvenilir bir aktardan alınması önemlidir. Bunun yanında bitkiler doktorlarımızın tarifini verdiği ölçülerde ve tavsiye edildiği şekilde hazırlanmalıdır. Bitkisel tedavi konusunda çok dikkatli davranmalıyız. Çünkü eğer bitkileri rastgele ve uygun şekilde kullanmazsak fayda yerine zarar verebilir. Birde eğer kronik bir hastalığımız var ise mutlaka doktorumuza sorarak kullanmamız gerekir. Örneğin şeker hastaları, tabs,yon hastaları bitkileri dikkatli kullanmalıdır. Bazı bitkiler tansiyonu yada şekeri yükseltebilir yada düşürebilir. Eğer doğru bitkiyi doğru şekilde kullanıyorsak şifalıdır. Bu nedenle her duyduğumuzu uygulamak yerine araştırıp irdeleyip bitkisel tedavi kürünü uygulamaya karar vermeliyiz. Sağlıklı günler dileğiyle

kurt pençesi Google

kurt pencesi otu

Kurtpençesi Nedir Faydaları Nelerdri Nasıl kUllanılır

Kurtpençesi Nedir:

Kurtpençesi diğer ismiyle kurttırnağı, gülgiller familyasından beşparmakotu adlı bitkinin salkım çiçekli, sapı ve kökü bol taneli, çok yıllık bir türüdür. Yaprakları kullanılır.Kurt pençesi radyum içeren şifalı bir bitkidir.

Kurtpençesi Faydaları :

* İshali keser,

* gut ve romatizmada,kronik kabızlıkta ve basurda faydalıdır,

* kurt pençesi, bütün idrar yolları ve cinsel organ hastalıklarında,erbezi(testis)iltihapları ve sertleşmelerinde(erbezi),böbrek sancıları ve böbrek kumlarında kullanılır,

* Karaciğer iltihaplarında,karaciğer katılgan doku(bağ doku)urlarında kötü huylu olsalar bile faydalıdır,

* Nefes darlığına çok iyi gelir,

* siroz hastalığında yararlıdır,

* kurtpençesi kramplara çok faydalıdır. Kramp olan bölgeye sarılarak kullanılır.

* mesane hastalıklarına, idrar yapamamaya çok iyi gelir. Üzerine sarmak yada kurtpençesi yastılığı kullanılır,

* böbrekler için de yararlıdır,

* Kurtpençesi tozu(göbektozu,kurtpençesi sporları) uzun süre yatalak olmaktan kaynaklanan yatak yaralarını da iyileştirir.

Kurtpençesi Nasıl Kullanılır:

Kurtpençesi çayı Hazırlanışı:

1 çay kaşığı kurtpençesi çeyrek litre kaynar suyla 3 dakika demlenir. Kahvaltıdan yarım saat önce aç karna sadece 1 bardak çay demlenerek içilir. Karaciğer sirozu ve kötü huylu tümörleri için günde 2 bardak içilir.Kurt pençesi kesinlikle kaynatılmaz,demlenir.
Bacaklardaki kramplar için kurtpençesi yastığı uyluk bölgesine sarılır. Mesane krampları için oturma banyoları yapılabilir.

Popüler Aramalar

Sizde Yorum Gönderin