Son yıllarda şifalı bitkilerin faydaları konusunda büyük gelişmeler vardır. Tıbbi tedaviye yardımcı tamamlayıcı yada alternatif tıp olarak tanımlanan bitkisel tedavi yöntemlerini sık sık duyuyoruz. Bitkiler konusunda uzman doktorlar hangi bitki hangi hastalık için nasıl kullanılır açıklıyorlar. Bitkilerin hazırlanışı ve kullanımını anlatan reçetelere kür deniyor. Aynen ilaçların kullanımını anlatan prospektüs gibi bize bitkinin nasıl kullanılacağını yan etkilerini ve etkilerini anlatan kürler var. Bitkisel tedavi kürlerini doğru kişilerden öğrenmek ve en doğru şekliyle uygulamak çok sağlıklı sonuçlar yaratıyor. Şifalı bitkiler konusunda eğitim alan doktorlara fitoterapist deniliyor. Bu doktorlar bitki konusunda donanımlı her türlü bilgiyi verebilen kişilerdir. Bir de bitki uzmanlığı olan kişilere herbalist doktor deniliyor. bitkisel tedavi kürlerini Ahmet Maranki, İbrahim Saraçoğlu, Ömer Coşkun, Erkan Topuz, Ender saraç gibi uzman doktorların açıkladığı bitkisel kürler uzman doktorlar tarafından açıklanan sağlıklı bitki kürleridir. Bitki kürlerinin en iyi şekilde faydalı olması için şifalı bitkilerin de güvenilir bir aktardan alınması önemlidir. Bunun yanında bitkiler doktorlarımızın tarifini verdiği ölçülerde ve tavsiye edildiği şekilde hazırlanmalıdır. Bitkisel tedavi konusunda çok dikkatli davranmalıyız. Çünkü eğer bitkileri rastgele ve uygun şekilde kullanmazsak fayda yerine zarar verebilir. Birde eğer kronik bir hastalığımız var ise mutlaka doktorumuza sorarak kullanmamız gerekir. Örneğin şeker hastaları, tabs,yon hastaları bitkileri dikkatli kullanmalıdır. Bazı bitkiler tansiyonu yada şekeri yükseltebilir yada düşürebilir. Eğer doğru bitkiyi doğru şekilde kullanıyorsak şifalıdır. Bu nedenle her duyduğumuzu uygulamak yerine araştırıp irdeleyip bitkisel tedavi kürünü uygulamaya karar vermeliyiz. Sağlıklı günler dileğiyle

kusmaya ne iyi gelir Google

KUSMAYA İYİ GELEN YİYECEKLER KUSMA TEDAVİSİ

Midenizi üşüttünüz yada yediğiniz bir besin midenizi bozdu. Hamilesiniz ve sürekli kusuyorsunuz. Yada mikrop kaptınız ve kusma şikayetiniz var. Kusmaya iyi gelebilecek bir kaç önerimiz var. Fakat uzun süre geçmeyen kusmada mutlaka doktora başvurmalısınız.

İlk önerim pratik bir yöntem. Türk kahvesini kuru olarak bir yemek kaşığına alın ve üzerine 5-6 damla limon sıkıp su ile yutun. Mideyi bastırmak için birebir olan bu yöntem çoğu zaman işe yarayan pratik bir çözüm yoludur. Çocuklar içinde gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Hiçbir zararı olamayacaktır.

Bir başka önerimiz nane limon kaynatırsanız mide bulantısına iyi gelecektir. Nane limon yapmak için, bir cezveye bir limonun suyunu sıkıp kabuklarınıda içine atalım. İçerisine 2 tatlı kaşığı kadar kuru nane ekleyip 1 bardaktan biraz fazla su ilave edip 5 dakika kadar kaynatalım. Süzüp sıcak sıcak içelim. İsteğinize göre az şeker ilavesi yapılabilir.

Kusmaya iyi gelen şifalı bitkiler:
* Oğul otu,
* karabaş otu,
* melisa yaprağı,
* biberiye,
* limon çiçeği,
* mentollü nane,
* kantaron çiçeği,
* ıhlamur,
* lavanta,
* erik çiçeği,
* nane.

Hazırlanışı ve Kullanımı:
Melisa çayı demlenerek yapılır. 1 bardak suya 1 tatlı kaşığı melisa yaprağı eklenip 5 dakika demlenip süzülür. Diğer bitkilerin hepsi 1.5 bardak suya 1 tatlı kaşığı eklenip 5 dakika kadar kaynatılarak yapılmaktadır. Otlar ayrı ayrı kaynatılarak suyu içilir.

Popüler Aramalar

Sizde Yorum Gönderin