Skip to main content

liken planus bitkisel tedavisi kürü

Liken Planus Hastalığı Bitkisel Çözüm Kürü:

Bir cilt hastalığı olan Liken Planus hastalığı nedir, nedenleri nelerdir, belirtileri ve tedavisi konularını açıklayacağız. Liken Planus hastalığının bitkisel tedavisi için Aktar Hüseyin Ermiş’in bitki kürünü anlatalım.

Liken Planus Nedir:

Liken planus deriyi, ağız içini ve bazen her ikisini de etkileyen enflamatuar bir deri hastalığıdır.Hastalık cinsel bölgede de görülebilir. Hastalığın nedeni bilinmemektedir. Bazen kalp, hipertansiyon ve eklem hastalıklarında kullanılan ilaçlara karşı liken planus tipinde reaksiyon gelişebilir. Bu durumda ilaçlar kesildikten bir kaç hafta sonra döküntü gerilemeye başlar. Liken planusu olan kişilerin bazılarında Hepatit C bulunabilir ve Dermatoloji uzmanınız hepatiti C araştırmak için bazı kan tahlilleri isteyebilir. Liken planus erkek ve kadınları eşit olarak etkiler ve en sık orta yaşlarda görülür.

Aktar Hüseyin Ermiş, Liken Planus Hastalığı için şifalı bitkiler ile hazırlanan bitkisel kür tarifi verdi. Liken Planus hastalığı için bitkisel tedavi olabilecek çok faydalı ve şifalı bir reçete olduğunu söyledi.

Hüseyin Ermiş Liken Planus Kürü:

Malzemeler:

* 100 gr karabaşotu,
* 25 gr şahtere,
* Ceviz büyüklüğünde demirhindi,
* 2 su bardağı su.

Hazırlanışı ve Kullanımı:

Tüm malzemleri, soğuk sudan geçirip yıkayın. Kaynayan suyun içerisine, karabaşotu ve şahtereyi koyun. Yarım dak. kaynatın. Demirhindi hurmasını atın. Yarım dakika daha kaynatın. Tülbent ile süzün. (Demirhindi kumlu olduğundan, tülbent ile süzülmelidir.) Günde 2 defa, aç karnına, 2 bardak, yudum yudum için. 1-2 ay kullanın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir