Son yıllarda şifalı bitkilerin faydaları konusunda büyük gelişmeler vardır. Tıbbi tedaviye yardımcı tamamlayıcı yada alternatif tıp olarak tanımlanan bitkisel tedavi yöntemlerini sık sık duyuyoruz. Bitkiler konusunda uzman doktorlar hangi bitki hangi hastalık için nasıl kullanılır açıklıyorlar. Bitkilerin hazırlanışı ve kullanımını anlatan reçetelere kür deniyor. Aynen ilaçların kullanımını anlatan prospektüs gibi bize bitkinin nasıl kullanılacağını yan etkilerini ve etkilerini anlatan kürler var. Bitkisel tedavi kürlerini doğru kişilerden öğrenmek ve en doğru şekliyle uygulamak çok sağlıklı sonuçlar yaratıyor. Şifalı bitkiler konusunda eğitim alan doktorlara fitoterapist deniliyor. Bu doktorlar bitki konusunda donanımlı her türlü bilgiyi verebilen kişilerdir. Bir de bitki uzmanlığı olan kişilere herbalist doktor deniliyor. bitkisel tedavi kürlerini Ahmet Maranki, İbrahim Saraçoğlu, Ömer Coşkun, Erkan Topuz, Ender saraç gibi uzman doktorların açıkladığı bitkisel kürler uzman doktorlar tarafından açıklanan sağlıklı bitki kürleridir. Bitki kürlerinin en iyi şekilde faydalı olması için şifalı bitkilerin de güvenilir bir aktardan alınması önemlidir. Bunun yanında bitkiler doktorlarımızın tarifini verdiği ölçülerde ve tavsiye edildiği şekilde hazırlanmalıdır. Bitkisel tedavi konusunda çok dikkatli davranmalıyız. Çünkü eğer bitkileri rastgele ve uygun şekilde kullanmazsak fayda yerine zarar verebilir. Birde eğer kronik bir hastalığımız var ise mutlaka doktorumuza sorarak kullanmamız gerekir. Örneğin şeker hastaları, tabs,yon hastaları bitkileri dikkatli kullanmalıdır. Bazı bitkiler tansiyonu yada şekeri yükseltebilir yada düşürebilir. Eğer doğru bitkiyi doğru şekilde kullanıyorsak şifalıdır. Bu nedenle her duyduğumuzu uygulamak yerine araştırıp irdeleyip bitkisel tedavi kürünü uygulamaya karar vermeliyiz. Sağlıklı günler dileğiyle

ömer coşkun hamile kalmak için kür Google

hamile kalmak icin bitkiler

Doktor Ömer Coşkun’dan Kısırlık İçin Bitki Kürü Tarifi:

Herbalist Doktor Ömer Coşkun soğanın kısırlık için faydalarını saymakla bitiremiyor.Soğan kürünün hamile kalmak için bulunmaz bir nimet olduğunu söylüyor. Ömer Coşkun hamile kalmak için soğan kürünü ve soğanın faydalarını şu şekilde açıklıyor:

* Soğan kürü tedavisi, yumurtanın çatlamasını kolaylaştırır ve hamile kalmanızı sağlar .
* Bildiğimiz, Anadolu topraklarında yetişen dış kabukları kahverengi, içi beyaz kuru soğan adeta hanımların rahim sağlığı için faydaları olan ve hamile kalmak için kür için yaratılmış bir bitkidir.
* Erken menopoz durumlarına karşı çok faydalıdır.
* Polikistik over ve çikolata kistine karşı iyi bir tedavi edicidir.
* Küçük çaptaki miyomların iyileşmesişnde faydalıdır.
* Adet düzensizlilerine karşı çok faydalıdır.

Çocuğa hamile kalma kürü nasıl yapılır:

* 1,5-2 bardak klorsuz suyu kaynatın ve dış kabuklarını soyduktan sonra soğanı 4-5 parçaya ayırıp ,kaynamakta olan suyun içine atın.
* 5 dakaika ağzı kapalı olarak kaynatın. Ilındıktan sonra için.
* gündüz içtikten sonra aynı kürü taze olarak hazırlayıp akşamda için.
* bu kürü 15 gün boyunca günde 2 kere her defasında taze olarak hazırlayıp için.
* ardından bu kürü uyguladıktan sonraki adet gününüzün başlamasından 10 gün önce aynı kürü tekrar 5 gün boyunca yine uygulayın.
* bu kür sırasında beyaz ve sarı akıntılar arta. bu sizin içinizin temizlendiği anlamındadır. endişelenmeyin.

Hamile Kalmak ve Yumurta Çatlatmak için Kullanımı:

Soğan kürünü hamile kalmak için uyguluyorsanız bu kürün ardıdan ayrıca birde incir kürü uygulamanız gerekmektedir. bunun için 8-9 adet inciri yıkadıktan sonra yarım litre kadar klorsuz suyu kaynatın ve içine atın. 5-6 dakika kaynattıktan sonra içine bir adet sert ve gevrek havucu dilimleyerek atıp 3-4 dakika kadar daha kaynattıktan sonra ılık olarak için.

Popüler Aramalar

Sizde Yorum Gönderin