Skip to main content

sertleşmeye bitkisel çözüm

İBRAHİM SARAÇOĞLU SERTLEŞME SORUNUNA KEREVİZ KÜRÜ

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu erkeklerin sertleşme sorunu için kereviz kürü önerdi. Sertleşme sorununa ne iyi gelir, sertleşme sorununa iyi gelen bitkiler nelerdir diyorsanız cevabını İbrahim Saraçoğlu veriyor. Kereviz sertleşme sorununa çok iyi gelen bir sebzedir. Kereviz kürü düzenli uygulandığında sertleşme sorunu ortadan kalkar diyen Saraçoğlu, kereviz kürünün hazırlanışını ve uygulanışını şöyle tarif ediyor:

Sertleşme Sorununa Kereviz Kürü Tarifi:

Malzemeler:

* 2.5 su bardağı kireçsiz su,
* 200 gram kereviz yumrusu,
* 15 adet maydanoz.

Hazırlanışı Ve Uygulanışı:

2.5 su bardağı kireçsiz suyu kaynatın ve kaynamakta olan suyun içerisine 200 gram kereviz yumrusunu atın ve tencerenin ağzını kapatın. Kereviz yumrusu böyle 5 dakika boyuca kaynadıktan sonra tencereye 15 tane maydanozu sapları ile birlikte ilave edip kaşıkla karıştırın. Tencerenin ağzını tekrar kapatıp kereviz kürünü 3 dakika daha kısık ateşte kaynatın. Toplam 8 dakika kaynayan kereviz kürünü ılıdıktan sonra süzüp kahvaltıdan 1 saat sonra ve öğle yemeğinden yarım saat önce birer su bardağı kadar için. Artan kereviz maydanoz kürü daha sonra içilmek üzere buzdolabında saklanabilir.

Kereviz maydanoz kürünü sabahları ve öğlenleri içme fırsatı bulamayanlar ilk bardağı akşam yemeğinden 1 saat sonra, ikinci bardağı da yatmadan önce içebilirler. Sertleşme problemi için hazırlanan bu kereviz kürünü içmeye 25 gün boyunca devam edin ve kürü her gün taze olarak hazırlayın. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu yılda 2-3 defa uygulanmasını tavsiye ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir