Son yıllarda şifalı bitkilerin faydaları konusunda büyük gelişmeler vardır. Tıbbi tedaviye yardımcı tamamlayıcı yada alternatif tıp olarak tanımlanan bitkisel tedavi yöntemlerini sık sık duyuyoruz. Bitkiler konusunda uzman doktorlar hangi bitki hangi hastalık için nasıl kullanılır açıklıyorlar. Bitkilerin hazırlanışı ve kullanımını anlatan reçetelere kür deniyor. Aynen ilaçların kullanımını anlatan prospektüs gibi bize bitkinin nasıl kullanılacağını yan etkilerini ve etkilerini anlatan kürler var. Bitkisel tedavi kürlerini doğru kişilerden öğrenmek ve en doğru şekliyle uygulamak çok sağlıklı sonuçlar yaratıyor. Şifalı bitkiler konusunda eğitim alan doktorlara fitoterapist deniliyor. Bu doktorlar bitki konusunda donanımlı her türlü bilgiyi verebilen kişilerdir. Bir de bitki uzmanlığı olan kişilere herbalist doktor deniliyor. bitkisel tedavi kürlerini Ahmet Maranki, İbrahim Saraçoğlu, Ömer Coşkun, Erkan Topuz, Ender saraç gibi uzman doktorların açıkladığı bitkisel kürler uzman doktorlar tarafından açıklanan sağlıklı bitki kürleridir. Bitki kürlerinin en iyi şekilde faydalı olması için şifalı bitkilerin de güvenilir bir aktardan alınması önemlidir. Bunun yanında bitkiler doktorlarımızın tarifini verdiği ölçülerde ve tavsiye edildiği şekilde hazırlanmalıdır. Bitkisel tedavi konusunda çok dikkatli davranmalıyız. Çünkü eğer bitkileri rastgele ve uygun şekilde kullanmazsak fayda yerine zarar verebilir. Birde eğer kronik bir hastalığımız var ise mutlaka doktorumuza sorarak kullanmamız gerekir. Örneğin şeker hastaları, tabs,yon hastaları bitkileri dikkatli kullanmalıdır. Bazı bitkiler tansiyonu yada şekeri yükseltebilir yada düşürebilir. Eğer doğru bitkiyi doğru şekilde kullanıyorsak şifalıdır. Bu nedenle her duyduğumuzu uygulamak yerine araştırıp irdeleyip bitkisel tedavi kürünü uygulamaya karar vermeliyiz. Sağlıklı günler dileğiyle

sırt ağrılarına iyi gelen bitkiler Google

sirt agrisina bitkiler

Sırt Ağrısına Bitkisel Çözüm ve Tedavi Kürü

Sırt ağrısı rahatsızlığı için Herbalist Sedef Deniz şifalı bitkiler ile hazırlanan bir bitki kürü öneriyor. Şifalı bitkiler hazırlanan bitki kürü sırt ağrılarında çok iyi sonuçlar veriyor. Sırt ağrılarını iyileştiren bitki kürü sırt ağrısını sorunundan kurtuluyorsunuz. Elbette öndelikle doktora gidip tıbbi tedavi uygulamanızı bitki kürlerini alternatif tamamlayıcı olarak denemenizi öneririz.

Malzemeler:

* Defne yaprağı,
* Sedef çiçeği,
* Su.

Hazırlanışı ve Kullanımı:

Bir tutam defne yaprağı ve bir tutam sedef çiçeği alınıp bir kaba konur. Yeteri kadar su eklenip merhem kıvamına gelinceye kadar kaynatılır. Hafif soğuduktan sonra ılık bir kıvamda iken bir bez yardımı ile sırta konur. En az yarım saat kadar bekletilir. Sırt ağrınıza çok faydalı olduğunu göreceksiniz.

Popüler Aramalar

Sizde Yorum Gönderin