Son yıllarda şifalı bitkilerin faydaları konusunda büyük gelişmeler vardır. Tıbbi tedaviye yardımcı tamamlayıcı yada alternatif tıp olarak tanımlanan bitkisel tedavi yöntemlerini sık sık duyuyoruz. Bitkiler konusunda uzman doktorlar hangi bitki hangi hastalık için nasıl kullanılır açıklıyorlar. Bitkilerin hazırlanışı ve kullanımını anlatan reçetelere kür deniyor. Aynen ilaçların kullanımını anlatan prospektüs gibi bize bitkinin nasıl kullanılacağını yan etkilerini ve etkilerini anlatan kürler var. Bitkisel tedavi kürlerini doğru kişilerden öğrenmek ve en doğru şekliyle uygulamak çok sağlıklı sonuçlar yaratıyor. Şifalı bitkiler konusunda eğitim alan doktorlara fitoterapist deniliyor. Bu doktorlar bitki konusunda donanımlı her türlü bilgiyi verebilen kişilerdir. Bir de bitki uzmanlığı olan kişilere herbalist doktor deniliyor. bitkisel tedavi kürlerini Ahmet Maranki, İbrahim Saraçoğlu, Ömer Coşkun, Erkan Topuz, Ender saraç gibi uzman doktorların açıkladığı bitkisel kürler uzman doktorlar tarafından açıklanan sağlıklı bitki kürleridir. Bitki kürlerinin en iyi şekilde faydalı olması için şifalı bitkilerin de güvenilir bir aktardan alınması önemlidir. Bunun yanında bitkiler doktorlarımızın tarifini verdiği ölçülerde ve tavsiye edildiği şekilde hazırlanmalıdır. Bitkisel tedavi konusunda çok dikkatli davranmalıyız. Çünkü eğer bitkileri rastgele ve uygun şekilde kullanmazsak fayda yerine zarar verebilir. Birde eğer kronik bir hastalığımız var ise mutlaka doktorumuza sorarak kullanmamız gerekir. Örneğin şeker hastaları, tabs,yon hastaları bitkileri dikkatli kullanmalıdır. Bazı bitkiler tansiyonu yada şekeri yükseltebilir yada düşürebilir. Eğer doğru bitkiyi doğru şekilde kullanıyorsak şifalıdır. Bu nedenle her duyduğumuzu uygulamak yerine araştırıp irdeleyip bitkisel tedavi kürünü uygulamaya karar vermeliyiz. Sağlıklı günler dileğiyle

üzüm çekirdeği yağı Google

uzum cekirdegi yagi

Üzüm Çekirdeği Yağı Nedir Faydaları ve Zararları Nelerdir Nasıl Kullanılır:

Üzüm çekirdeği yağı, linoleikasit ve oleik asit diye bilinen doymamış yağ asitleri bakımından zengin şifalı bir bitki yağıdır. Üzüm çekirdeği yağı E vitamini ve Omega 6 içerir. Çok değerli bir bitki yağı olan üzüm çekirdeği yağı cilt için pekçok ürün ve maske içerisinde kullanıldığı gibi saf olarakta hem güzellik hem sağlık için şifalıdır.

Üzüm Çekirdeği Yağı Faydaları:

* Üzüm çekirdeği yağı masaj yapıldığında eklem ağrıları için faydalıdır.

* Üzüm çekirdeği yağı saç bakımı için fayda sağlar.

* Üzüm çekirdegi yağı içeriğindeki E vitamini ve omega 6 kolesterol sağlığı açısından faydalıdır.

* 1 yemek kaşığı yaklaşık 120 kcal dır. Kilo almak istemeyen bayanlar tercih edebilir.

* Üzüm çekirdeği yağı diğer yağlara oranla daha geç yanar. Bu nedenle yüksek sıcaklıkta kızartma türü yiyeceklerin pişirilmesinde kullanılabilir.

* Üzüm çekirdeği yağı değerli bir cilt bakım yağıdır, cilt için koruyucu etkileri vardır.

* Üzüm çekirdeği yağı, cilt kırışıklıklarını giderici ve cilt sarkmasını önleyicidir.

* Üzüm çekirdegi yağı masaj yağı olarak, saç vücut el dudak kremlerinde ve güneş yanığı ürünlerinde kullanılır.

Üzüm Çekirdeği Yağı Zararları:

Üzüm çekirdeği yağının bilinen bir yan etkisi yada zararı yoktur.

Üzüm Çekirdeği Yağı Nasıl Kullanılır:

Üzüm çekirdeği yağı, yemeklerde salatalarda kullanılır. Yada günde 1-2 çay kaşığı yiyerekte tüketilebilir. Üzüm çekirdeği yağı, kapsül olarak da satılmaktadır. Günde 1 kapsül alınır. Harici olarak masaj yağı şeklinde kullanılır. Üzüm çekirdeği yağı alırken katkı ve koruyucu madde içermeyen ürünleri tercih edilmelidir.

Popüler Aramalar

Sizde Yorum Gönderin